KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Memoriál MVDr. Tomáše Vacka – VI. ročník

INFORMACE, ZPRÁVY, VÝZVY

Sylva Skálová

Již šesté tenisové klání o medaile

… rychlost podání nikdo neměřil, ale počet medailí, pohárů a dalších cen, stejně jako účastníků, byl pečlivě zaznamenán

Je sobota 2. října 2010 a probouzím se do krásného podzimního dne. Uf, to se mi ulevilo. Počasí je opravdu to nejriskantnější místo pořádání takové akce. Je to téměř neuvěřitelné, ale za celých šest let (neskutečné, jak to letí) nás opravdu nikdy nezradilo. A ne jinak tomu bylo letos. Velká chyba, že někteří přihlášení hráči podlehli panice ze špatného počasí a svoji účast si na poslední chvíli rozmysleli.

Na tenisových kurtech BLTC v Brně za Lužánkami se kolem 8.30 hod. začínají scházet první hráči. Zázemí nacházejí v krásném, zrekonstruovaném, téměř domácím prostředí. Po malém občerstvení se s chutí pouští do prvních vyřazovacích zápasů. Z nich vzejde pořadí pro semifi nále a následně fi nále.

První semifinálový zápas sehrál MVDr. Jiří Mareš s MVDr. Jaromírem Miklíkem, druhý semifinálový zápas svedli MVDr. Radomír Mráček a MVDr. František Pospíšil. Do finále postoupil dr. Mareš a dr. Mráček. O třetí místo se utkali dr. Pospíšil s dr. Miklíkem.

Vítězem a tedy bronzovým medailistou se stal dr. Miklík. Ve finálovém tuhém boji podlehl dr. Mráček čtyřnásobnému vítězi tohoto turnaje dr. Marešovi. Cenu útěchy vybojoval MVDr. Vít Kučerňák.

Celkové pořadí vítězů:

I. místo – zlato – MVDr. Jiří Mareš
II. místo – stříbro – MVDr. Radomír Mráček
III. místo – bronz – MVDr. Jaromír Miklík

Slavnostním vyhlášením vítězů, předáním cen a gratulací byla zakončena ofi ciální část turnaje a přešla do neméně zajímavé, neformálně přátelské. Pro všechny bylo připraveno skvělé posezení Memoriál MVDr. Tomáše Vacka – VI. ročník s plápolajícím ohněm v krbových kamnech a lahodné občerstvení, včetně opečeného selátka.

Příjemné prostředí, příjemný den, příjemní lidé. Můj dík patří jak všem aktivním hráčům, tak manželům Marešovým, kteří se vzorně starali o naše pohodlí i bříška.

Věřím, že nikdo nelitoval sobotního dne stráveného v Brně i proto, že sami hráči se spontánně domluvili na termínu příštího turnaje. Tedy všichni, kteří si rádi zasportujete a sejdete se s přáteli, si předběžně udělejte poznámku na 1. 10. 2011.