Karel Daniel Kdyby byla na celém světě jen jedna země, jejím hlavním městem by byl Istanbul, řekl údajně Napoleon Bonaparte. Ve dnech 13.–18. září se v tureckém Istanbulu pořádal další ze série světových veterinárních kongresů. Předchozí v roce 2013 hostila Praha, jako místo konání pro následující kongres v roce 2017 byl určen jihokorejský Incheon. Při příležitosti konání kongresu bylo svoláno i všeobecné shromáždění (GA) Světové veterinární asociace (WVA).
– Welfare Pracovní skupina ve spolupráci se Světovou organizací na ochranu zvířat připravuje dokument a prezentace k využití na regionálních odborných kongresech v různých částech světa a projekt jednotného přístupu k vyučování welfare v pregraduálním stupni veterinárního vzdělávání.
– Veterinární vzdělávání Kromě podpory konceptu „kompetencí čerstvého absolventa“ zahájila WVA provoz na „WVA Online Education Portal“ s ambicí stát se základním globálním online zdrojem pro kontinuální vzdělávání ve veterinární oblasti. K dnešnímu dni obsahuje portál 295 e- -learningových témat od 55 různých autorů a deseti univerzit, které zde uložily svoje e-learningové prezentace. Portál zatím využilo zhruba 200 tisíc veterinárních lékařů z celého světa. – Veterinární léčiva WVA spolu s organizací Health for Animals (dříve IFAH, tj. Federace výrobců léčiv) usiluje o zlepšení dostupnosti veterinárních léčiv i popularizaci jejich odpovědného užívání včetně likvidace odpadů a zbytků. Tato témata jsou aktuální zejména v zemích třetího světa. Spojeným úsilím se Světovou zdravotní organizací (VMA) se podařilo dosáhnout stažení návrhu Komise pro narkotika při OSN na zařazení ketaminu mezi zakázané látky. Podrobnosti k agendě a dalším podrobnostem lze najít na www.worldvet.org
|