Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 106 z 220 (záznamy 526 až 530 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- A. Břeňová2011-06-09 15:17:2985.70.108.213Dobrý den, máme jezevčíka - nalezence, nyní je mu 10 roků. Byl mu zjištěn Cushingův syndrom, na ultrazvuku se objevily v játrech droboučké změny - možná metastázy. Špatně mu fungovaly nadledvinky i štítná žláza, prý je to způsobeno nádorem na hypofýze. K tomu přidružené kožní problémy - vypadávala mu srst za krkem, objevily se po celé páteři stroupky (viditelné jen po rozhrnutí srsti), byl slabý, skleslý. K tomu se přidala obrovská žíznivost a i větší žravost. To popisuji stav ještě před zjištěním Cush. syndromu. Problémy začaly zhruba před rokem, na syndrom je léčen Vetorylem od února letošního roku. Také bere Euthyrox - 2x150mg denně, Vetoryl - nyní 60mg denně. Výrazně se mu spravila kondice, pije už normálně, žere granule Trovet-Hepatic, vrátila se mu radost ze života. Pořád přetrvávají částečně kožní problémy-ošetřujeme 2x týdně šamponem Medivet, stroupky pod srstí zůstávají nebo mizí velmi pomalu, ale srst za krkem mu dorostla. Prostě velké zlepšení. Jen se chci zeptat, jestli při Cush. syndromu jde vždycky o nádor hypofýzy, a jak se dál nemoc může vyvíjet. Jestli ho lze Vetorylem téměř nebo zcela vyléčit, jestli se růst nádoru zastaví, nebo co mohu očekávat do budoucna. Budu ráda, když mu alespoň prodloužíme a zkvalitníme život. Ale 10 roků pro jezevčíka ještě není tak vysoký věk... děkuji. A. Břeňová
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
doporučuji pokračovat v podávání Vetorylu, je výborné, že u vašeho psa zabral, ale nelze jím toto onemocnění zcela vyloučit. Diagnostiku konkrétní příčiny Cushingova syndromu u vašeho psa lze zjistit pouze MRI vyšetřením. - šárka2011-06-09 13:20:29217.169.184.158Dobrý den, mám možnost získat štěně čivavy. Pejskovi jsou 3 měsíce a nemá sestouplé jedno varlátko. Zajímá mě jestli je v tomto případě nutná operace a kolik stojí. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekSestup varlat by měl být ukončen do 6. týdne věku, po 6. týdnu už je většinou tříselný kanál menší než varle, takže pokud není v šourku, už se tam ani nedostane. V humánní medicíně se používají preparáty s účinky luteinizačního hormonu, u psů tyto preparáty fungují právě do 6 týdnů věku.
Operace pomáhající sestupu varlete je téměř nemožná, protože je primárně zkrácený vaz, po kterém varle sestupuje do šourku.
Sumář - tříměsíční pejsek čivavy s nesestouplým varletem nebude určitě uchovněn, jinak ale může být normálně zdravý. Pak je doporučitelné toto varle nejpozději do 5. roku z břicha vyjmout ( varlata v uložená v břišní dutině jsou 4x více ohrožená nádorem varlat ).
MVDr. Lubomír Hošek - Michaela Kmošťáková2011-06-08 22:26:3793.185.4.209Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak moc můžou uškodit granule pro dospělého psa štěněti. Máme Německého ovčáka v dubnu se narodily štěňata a jedno jsme si nechali. Jenže se nám fenečka naučila na granule od mámy a začíná odmítat štěněčí. Děkuji za odpověď. P.S: Fena - máma je krmená chappi a fenečka - štěně je krmená K-9.
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
V zásadě, pokud nezpůsobuje krmivo mámy dietetické potíže, přímo uškodit nijak nemůže. Určitě ne v krátkodobém horizontu. Ze střednědobého a dlouhodobého pohledu však může nevhodné krmení nějaké potíže způsobovat. Jaké konkrétně, záleží na složení krmné směsi. Štěně například může dostávat zbytečně veliký podíl bílkovin a naopak nedostatečný podíl pojivovotvorných látek. Taková nerovnováha může způsobit některá onemocnění pohybového aparátu.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - zivna2011-06-07 21:25:0346.149.119.5Dobrý den, máme 6,5 měs. štěně Výmarského ohaře s PP. Posledních 14 dní sledujeme občasné lupnutí v zadních končetinách při sednutí, nestane se to pokaždé. Zatím jsme nevysledovali, zda je to v kolenech anebo v kyčlích. Včera jsme nasadili dle rady vet. Aptus Optoflex. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor, co to lupání znamená a zda to může znamenat dysplazii? Odezní to lupání po určité době, jak bude štěně brát výživu? Jeden veterinář nám řekl, že se s tím nemáme zalamovat, že je to jen vlivem růstu a že to odezní. Další veterinář nám řekl, že když by to bylo v kyčlích, znamenalo by to uvolňování stehenní hlavice z jamky čili začátek dysplazie. Prosím o Váš názor a jakou nejlepší výživu byste nám doporučili? Mohu ještě ke koupené výživě Aptus Optoflex podávat rybí tuk? Předem vám děkuji za odpověď. Přemýšleli jsme o chovnosti a nyní nevíme, co to pro naši fenku znamená. Děkuji, Živná
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
ve vašem případě se může jednat o rozvoj tzv. laxity (uvolnění) kyčelních kloubů v důsledku genetické predispozice k dědičné vývojové vadě- dysplazii kyčelních kloubů. Proto vám doporučuji navštívit veterinárního lékaře-specialistu ortopeda,který může potvrdit nebo vyloučit výše zmíněnou domněnku. Podávání chondroprotektiv je v období intenzivního růstu doporučováno. - Věra Trnková2011-06-07 07:25:1888.146.220.91Dobrý den, mám 16 měsíčního křížence (5,5 kg ) velice málo pije, problém nastává na trénincích kdy odmítá příjem jakékoliv tekutiny i přes velkou fyzickou námahu nebo vedro. Jsem vždy nucena mu ji vpravovat rovnou do tlamy. Nezabírá ani ředění potravy - prostě to odmítá. Za den vypije cca 1dcl vody když je v klidu, potravu dostává různorodou - granulky i vařené těstoviny s masem. Děkuji za vaší pomoc.
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
nemá-li žádné potíže, bude třeba prověřit Vaše údaje. Obávám se, že jsou zatíženy velmi subjektivním pocitem. Nejprve bych doporučil příjem tekutin opravdu změřit. Pokud pacient žere vařené těstoviny s masem, tak v rámci toho přijímá i nemalé množství vody. Dále doporučuji navštívit veterinárního lékaře, který klinicky posoudí stav hydratace organismu a bude vhodné i stanovit hematokrit.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík