Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 114 z 220 (záznamy 566 až 570 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Michaela2011-03-16 12:48:50212.24.146.18Dobrý den, mám 12 let starého křížence středního vzrůstu. Před půl rokem se začal doma počůrávat, ale pouze když nikdo není doma. Přes noc nikdy. Také začal trhat papíry, nic jiného. Také pouze když nejsme doma. Nejdříve jsem myslela, že už je starý a nevydrží to, ale když je někdo doma, nevyžaduje vycházku mimo navyklou dobu. Problém je asi v tom, že nechce být sám. Když náhodou potřebuji odejít večer, počůrá se ihned po mém odchodu, (vyzkoušeno, protože jsem se vrátila po dvaceti minutách). Nikdy to nedělal, celý život to byl ukázkově vzorný psík. Mám pocit, že se začal doma bát, nebo má na nás vztek, že je tam sám. Dá se nějak rozpoznat neuróza nebo co s tím? Ještě bych chtěla dodat, že chod domácnosti je pořád rámcově stejný. Žádné markantní změny v režimu. Děkuji za odpověď. Michaela
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
souhlasím s vámi, u starších psů často dochází k prohloubení bázlivosti a úzkosti z neznámého, střelby nebo samoty. Na trhu se v poslední době objevilo několik preparátů na zklidnění psů většinou na bázi bylinek. Než navštívíte specialistu veterinárního etologa, zkuste několikatýdenní kůru - konkrétní přípravek vám doporučí váš vet. lékař. - Petra2011-03-14 18:29:0391.127.29.115Dobrý deň, mám 9 mesačného Rodézskeho ridgebacka a nezostupili mu obe varlata (ostali v brušku), ked mal 4 mesiace, dostával hormonalne injekcie, ale nezabrali, chcem sa spytat, kedy by bolo najvhodnejsie dať ho vykastrovat? Ďakujem za vasu odpoved
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDoporučuji nechat psa normálně pohlavně dospět - do věku alespoň 1 roku, pak bych plánoval kastraci, nejpozději do 5. roku, pak se zvyšuje riziko výskytu nádoru varlat.
MVDr. Lubomír Hošek - Zuzana Bajerová2011-03-09 22:20:4682.100.0.156Dobrý den! Mám 2letého bloodhounda, před 6 týdny se mu bez jiných příznaků onemocnění utvořila vyrážka na hlavě, uších, tvářích, plecích, předních i zadních nohách. Vyrážka byla velikosti pralinek, kůže na pupíncích byla sytě rudá, ale nebyly to puchýře, ani z vyrážky neodcházel žádný hnis. Vyrážka kolísavě mizela a znovu se objevovala cca 16 hodin, 3dny. MVDr. konstatoval, že se s největší pravděpodobností jedná o alergii. Včera se osypal znovu. Ráno byl vyvenčen, celý den v klidu spal. V 15hod. se zvedl, hodně slinil, pozvracel se - jen zelené hleny, velmi malý objem. 30min na to se osypal, sytě rudé pupínky, menší než prve, nesvědivé. Vyrážka třetí den má zaschlé stroupky, malé jako po vpichu, některé pupínky mokvají. Paraziti vyloučeni. Pupínky jsou na temeni hlavy, zátylku, kořenech uší, tvářích, řidčeji na plecích - velikosti čoček, jako drobné krevní výronky. Neprojevuje se nemocně, žere normálně - krmivo na které je zvyklý. Teplotu nemá. Ráno ho zřejmě bolelo v krku, nechtěl sehnout hlavu k zemi - vždy zakňučel. Prohmatala jsem páteř od hlavy až k ocasu, netvářil se, že ho něco bolí. Na procházce se choval normálně - nezvedl nos od země a byl veselý. Od malička snadno zvrací bez zjevné příčiny - žaludeční šťávy a také pokud se napije na lačný žaludek. Delší dobu se snažíme léčit zánět v oblasti předkožky. Na stěrech laboratoř nic nenakultivovala. Po přeléčení antibiotiky výtok nějaký čas není, ale pak je zpět - bělavý, později až do žluto-zelena. Předkožka vypadá jako by nedostatečně narostla, když pes sedí, penis mu vyčnívá z předkožky. Nevím jestli to vše má něco společného, ale raději jsem uvedla všechny obtíže. Nevypadá to na život ohrožující nemoc, ale u mladého psa se mi to nezdá normální. Pátrala jsem i po nějakém dědičném zatížení ze strany rodičů, ale ničím podobným netrpí rodiče ani sourozenci. Děkuji za jakoukoliv odpověď a omlouvám se za obsáhlost.
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
přečtete-li si pozorně záhlaví této poradny jistě seznáte, že tato poradna nemůže nahradit diagnostiku veterinárního lékaře. Kožních problémů je celá řada, alergie je jedna z možností. Je-li usuzováno na alergii, hned vyvolává další otázku: Alergie na co? Píšete, že parazité jsou vyloučeni, ale také píšete, že na stěrech z předkožky laboratoř nic nevykultivovala. A přitom po přeléčení antibiotiky výtok ustal. To není logické. A takových nelogičností je ve Vašem popisu víc. Někde bude asi chyba. Doporučuji Vám navštívit veterinárního dermatologa a řešit problém s ním.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Roman2011-03-08 14:15:41188.120.222.12Dobrý den, nevím, jestli správně směruji svůj dotaz, ale tedy: nechali jsme rentgenovat našeho belgického ovčáka malinois na vyšetření rtg kyčlí a loktů (kyčle - 1 snímek, lokty 2x2 snímky). Takto pan doktor vše poslal na posouzení na jinou kliniku a následovně nám přišel výsledek pouze rtg kyčlí. Volali jsme tedy na kliniku, proč nám nepřišel i výsledek rtg loktů, bylo nám řečeno, že k vyhodnocení potřebují ještě od každého lokte 1 snímek, tím pádem takto nám lokty nevyhodnotí. Volali jsme ještě panu doktorovi, který nám psa rentgenoval, ten řekl, že normálně rentgenuje na lokty 2 snímky a že pan doktor z kliniky je zřejmě přísnější. Chci se zeptat: jaké je tedy pravidlo pro vyhodnocení rtg loktů? Proč někomu stačí snímky 2 a někdo potřebuje k vyhodnocení snímky 3 ? Je možné si z kliniky vyžádat snímky (nejsou vyhodnocené) a poslat k posouzení jinému doktorovi? Psa se nám nechce znovu uspávat, narkózu nenesl zrovna nejlépe. Děkuji za odpověď, přeji hezký den. R.M.
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
ve vnitřním předpisu o vyhodnocování dědičných ortopedických vad u psů je uveden požadavek 3 projekcí na vyšetření dysplazie loketních kloubů. Většinou však již ze 2 projekcí je ve většině případů diagnostikovat případná onemocnění skeletu. Ve vašem případě předpokládám, že jste hodnotiteli zaslali laterolaterální (boční) projekci a dorsoventrální (se shora dolů), chybí pak jen boční projekce pravděpodobně ve flexi, která se dá zhotovit bez sedace. - Ing. Olga Záleská2011-02-28 10:18:3490.180.4.6Existuje, prosím, seznam veterinářů kardiologů? Náš kavalír King Charles Spaniel má provedený opakovaný atest absence očních vad, luxace pately, MVD včetně EKG. Oči a pately od komorou zveřejněných veterinářů. Aby se mohl stát krycím psem v Rakousku, musí být též výsledky vyšetření srdce potvrzeny komorou schváleným veterinářem. Pro tzv. výběrový a v Německu i elitní chov pak samozřejmě další testy. Kdo má oprávnění v ČR vyšetření srdce provést/zhodnotit tak, aby výsledky byly uznány i mimo ČR ? Pochopitelně jsem připravena při nevyhovujícím výsledku kteréhokoliv kritéria vyřadit pejska ze seznamu plemeníků. Děkuji vám a všem přeju jen zdravá a spokojená zvířata.
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
„komorou schválený veterinář“ je člen KVL ČR a držitel Osvědčení o splnění podmínek…, tzv. licence. Komora však nevystavuje osvědčení na jednotlivé obory. De iure podle našeho právního řádu může tedy osvědčovat zjištěné skutečnosti každý licencovaný veterinární lékař. „Licencovaní“ veterinární lékaři se sdružují v jednotlivých asociacích (zpravidla podle druhů zvířat) a v rámci asociací se veterinární lékaři sdružují podle odborností v sekcích. Obraťte se na kardiologickou sekci České asociace veterinárních lékařů malých zvířat na: http://www.cavlmz.cz/sekce/kardiologicka.htm Předpokládám, že některý z členů sekce bude tím správným Vámi zvoleným odborníkem.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík