Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 116 z 220 (záznamy 576 až 580 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Pavel
    2011-02-22 22:42:31
    84.244.92.50
    Dobrý den , chtěl bych se zeptat mám 8 měsíčného zlatého retrívra a před dvěma dny jsme byli na procházce a pes se říznul nejspíše střep do bříška levé přední packy.. a chtěl bych se zeptat jestli hrozí nějaká infekce a jestli bych měl ihned vyhledat veterináře? Snažím se, aby nohu nenamáhal a aby byl v klidu, ale zdá se mi, že se mu tam tvoří hnis ... děkuji předem za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    tvoří-li se v ráně hnis, tak už tam infekce je. Ránu bude potřeba odborně ošetřit aby se začala hojit a aby se infekce nerozšířila. Veterináře s pacientem navštivte.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Lucie
    2011-02-15 19:53:02
    77.95.40.64
    Dobrý den. Mám 1,5 roku starou fenku jorkširského teriéra.. Nedávno měla zažívací problémy proto jsem s ní zašla k veterináři, který jí podával injekčně ATB.. Mezitím jsem s ní byla venku, běhala po sněhu a hrála si s naší druhou fenkou, také JT, najednou zakňučela a pak se mi zdálo, že levou zadní packu trochu nadnášela, ale dál běhala normálně.. Zmínila jsem se tedy další den u pana doktora o tomto co se stalo a on pouhým pohmatem řekl, že má luxaci pately 3. stupně na této levé pacce, že pravá je v pořádku.. Doporučil nám operaci, mám teď tři týdny počkat aby si fenka odpočinula po léčbě ATB a pak jen telefonicky zavolat a objednat ji na operaci. Dělali jí i rozbor krve a vše má v pořádku. V mladí prodělala pod narkózou trhaní špičáku jinak nic. Chtěla jsem se zeptat zda je podle vás tato operace nutná? Vůbec nekulhá a nic ji nebolí, sem tam třeba při česání nebo delší procházce pacičce ulehčuje, ale mírně.. Kdyby mi to veterinář neřekl nikdy bych si toho sama nevšimla, ale je pravda, že v pacičce jí hodně loupe a cítím jak čéška klouže jakoby. Ale nevidím, že by jí něco bolelo nebo by sama sebe v něčem omezovala.. Skáče, běhá,hraje si, je veselá... Hrozně se té operace bojím, jak narkózy tak toho co bude po operaci a jak se z toho bude dostávat. Co si o tom myslíte vy? Děkuji mnohokrát za odpověď. L.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    problémy s luxace čéšky má mnoho trpasličích a malých plemen psů, toto onemocnění řadíme do dědičných vývojových ortopedických vad. K uvolnění čéšky ve většině případů dochází postupně a podle stupně uvolnění a možnosti návratu čéšky na původní místo rozeznáváme celkem 4 stupně postižení. Operace se obecně doporučuje při klinických problémech, které začínají občasným zvedáním postižené končetiny a končí nemožností natáhnout končetinu v kolenním kloubu. Další indikací k zákroku je postižení III. a IV.stupně. Při oboustranném postižení 4 stupně, které se zanedbá může nastat i situace, kdy pes nemůže normálně chodit a skáče pouze jako zajíc. Určitě by jste nechtěla, aby váš pes byl takto postižen, proto vám doporučuji důvěřovat veterinárnímu lékaři a nechat psa operovat. Nechte si podrobně vysvětlit důvody jeho rozhodnutí a postup operace, který bude zvolen. Vy sama musíte chtít tuto operaci provést a svému ošetřujícímu vet.lékaři důvěřovat.Čím dříve je zákrok proveden, tím je pro samotného psa snesitelnější, kratší a výsledky jsou lepší.
  • Simona
    2011-02-15 14:13:04
    80.87.185.54
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se pozná, že má pes příliš namáhané ledviny. V souvislosti s tím, že přijímá vysoké množství bílkovin (42% v granulích) Jsou různé názory na to zda velké množství bílkovin zatěžuje ledviny, kdyby to tedy byla pravda, jak to poznám na svém psovi - čivava 8měsíců.? Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    ano, nadměrné množství bílkovin zatěžuje ledviny. Doporučuji nechat si udělat vyšetření krve biochemické a hematologické a poradit se o skladbě stravy s veterinárním lékařem.
  • Herberová Jana
    2011-02-15 09:26:16
    82.113.54.132
    Prosím o radu. Pudlík 12 let, má asi 20 bradavic. Některé jsou růžové květákovité, některé tvrdé tmavé. Kam si dosáhne, rozlízavá je. Někde se asi stala chyba. Je možná léčba a jak? Děkuji Herberová

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    Zda má pudlík bradavice, anebo ne je potřeba nejprve vyšetřit. Často útvary, které jako bradavice (papilomy) vypadají, bradavicemi nejsou. Papilomatóza bývá spíš u mladších zvířat a u starších se nejedná o bradavice, ale o kožní nádorky. Často obdobné přístupy, jako v humánní medicíně, tj. vypalování lápisem, tekutým dusíkem, či laserem, mohou způsobit více škody než užitku. Doporučuji navštívit veterinárního dermatologa a případ řešit s ním.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Irinkovová
    2011-02-14 14:30:56
    95.80.215.162
    Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda má majitel psa nárok na vydání rentgenu, který zaplatil. Jedná se o případ, kdy na veterinární klinice v Teplicích provedli rentgenové vyšetření nožičky štěněte, diagnostikovali vývojovou vadu a doporučili ihned veterináře, který by provedl chirurgický zákrok. Protože přístup veterináře nevzbuzoval důvěru, chtěla majitelka štěňátka problém konzultovat a nechat posoudit ještě u jiného veterináře. Odmítli však vydat rentgenový snímek (stál 2.000,- Kč včetně onoho kontaktu na veterináře, který byl doporučen provést zákrok k odstranění vady za pouhých 35 tis. Kč), jakož ho předat i v jiné podobě např. naskenovaný, zaslat e-mailem. Zdá se mi, že postup kliniky je nemorální, protože to znamená vystavit štěně zbytečně dalším útrapám při pořízení nového rentgenového snímku jinde a znovu za něj zaplatit.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    co se týká vydávání RTG snímků majiteli - ve veterinární medicíně postupujeme dle pravidel humánní medicíny tak, že rentgenogram je považován za "originální dílo" lékaře, které provedl na přání majitele a zůstává v jeho držení. Ale dle platných předpisů vám musí ošetřující veterinární lékař poskytnou veškerou zdravotní dokumentaci k léčbě vašeho psa. Součástí této dokumentace je i kopie (digitální foto, Dicom nebo Jpg formáty) rentgenogramu. Ceny za ošetření jsou ve veterinární medicíně pouze smluvní, proto k jejich výši se nemohu vyjadřovat.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky