Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 123 z 220 (záznamy 611 až 615 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Jana
    2010-12-06 08:15:52
    212.24.152.254
    Dobrý den, potřebovala bych poradit. Moje 3 letá fena má vždy na zimu velmi popraskaná bříška na tlapkách. Když běhá, tak jí to praská, až někdy teče krev, ale jí to vůbec nevadí. Běhala by dál, ale já už jí beru domů. Jednou jsem jí to desinfikovala (zředěným peroxidem), a vůbec se jí to nelíbilo, a i dost kňučela. Občas pobíhá na zahradě se slepicema, tak jsem musela. Už týden je jen na zahradě, takže nepřišla do styku se solí, ale co nejdřív jí budu muset vzít ven. Veterinář mi loni doporučil mazat tlapky balzámem, a změnit značku granulí, aby obsahovalo dost minerálů a vitamínů....., Ale nějak to nepomohlo, prosím poraďte mi, co jí mám zahrnout do jídelníčku. Koupila jsem jí i botičky, ale nandaná bota vydržela asi 4 sekundy. Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    Vámi popisované příznaky by vůbec nemusely být příznaky nějakého pouhého podráždění bříšek na tlapkách posypovou solí. Doporučuji problém řešit se specialistou – veterinárním dermatologem. Vzhledem k jasně zřejmé časové souvislosti s nastupující zimou se může se jednat o specifické onemocnění – nemoc chladových aglutininů. Dermatolog však musí nejprve vyloučit i jiná možná onemocnění, např. vaskulitidu jiné etiologie, nebo třeba také o omrzliny. Do té doby bude vhodné tlapky řádně promazávat nějakou obyčejnou mastí a současně zajistit ochranným límcem, aby si fena mast neslízala. Totéž platí i pro případnou ochranu nasazených botiček. Vitamíny, zejména dostatek vitamínu A je rovněž potřebný.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Macháčková
    2010-12-03 12:02:54
    89.102.23.105
    Dobrý den. Mému psovi byl zjištěn Cushingův syndrom, má 12 roků. Vážil vždy tak 11 kg. Nyní, protože se mu tak zvětšilo bříško, váží 12,5 kg. Problémy s růstem srsti má již dlouho, ale nenapadlo mne, že by to mohlo být nemocí. To že je asi nemocný mne však napadlo až letos po prázdninách, kdy začal být nadměrně žravý, nadměrně pije, a velice se mu zvětšilo bříško. Byl vyšetřen na cukrovku, ta byla v normě, ale byly zjištěny zvětšená játra. Po dalším vyšetření byla zjištěna nemoc nadledvinek. Je to asi týden co dokonce začal nerad chodit ven. Bere Vetoryl 30mg jednou denně teprve 10 dnů. Zatím nepozoruji žádný příznak zlepšení. Mám dotaz, jestli je na jeho váhu 30mg dostatečných a prosbu o odhad z vaší zkušenosti,za jak dlouhou dobu by se mohlo projevit zlepšení, co se týká zmenšení bříška, pití a žravosti. Vím že to není asi k vyléčení, zatím však nejeví známky nějaké bolesti, ale byla bych vděčná alespoň za zlepšení kvality jeho života. Děkuji vám s pozdravem Macháčková

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    klinické zkušenosti s Vetorylem mám na svém pracovišti velmi dobré, ale prognózu tohoto onemocnění je těžké vyslovit, doporučuji poradit se svým ošetřujícím lékařem, který zná nejlépe klinický stav vašeho pacienta a může vyslovit prognózu.
  • Věra Holásková
    2010-12-02 10:18:13
    83.240.58.153
    Dobrý den. Chtěla bych se ještě jednou zeptat. V případě podání narkózy u plemene Mops je třeba pejska zaintubovat, aby nedošlo k zapadení jazyka a k úhynu? A další dotaz: Proč je u plemene Mops narkóza tak nebezpečná a jak se tomuto problému vyhnout. Děkuji předem za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    standardně se intubace provádí jako součást inhalační narkózy. Dnes se již běžně nepoužívají různé dýchací masky a zavádí se speciální intratracheální kanyla do průdušnice. Narkotizační látka a kyslík se tak dostává přímo do plic a podle druhu narkotizačního přístroje umožňuje řízené dýchání. Nemám zkušenost, která by potvrzovala Vaši domněnku, že je narkóza u plemene mops nějak zvlášť nebezpečná. Brachycephalická plemena mají svoje specifika - a mopsové mají extrémně zkrácenou čenichovou partii - která jsou dána anatomickým uspořádáním orgánů obličejové části hlavy. O nějakých speciálních nárocích, které by byly specifické pouze pro mopse, nevím.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Jana Wertheimová
    2010-12-02 08:27:19
    94.112.204.46
    Dobrý den,jsem studentkou hom. akademie pana Čehovského a včera na přednášce zmínil Vaše jméno v souvislosti s tím, že jste výborný vet. homeopat. Já nějak sama neumím převést povahu pejska na léky, proto bych měla na vás dotaz. Mám 8 měsíčního pejska (fran. buldoček), ale už od malinka je tvrdohlavý a hyperaktivní. Už jako maličké štěně se ničeho a nikoho nebál, lidí a ani zvuků, spíš je hodně zvědavý a vše musí prozkoumat a nejlépe i ochutnat. Nechce moc poslouchat, a když poslechne je to jen na chviličku. Hlavním problémem je reakce na ostatní lidi, děti a psi. Reakce je přímo šílená, začne běhat na místě, plazit po břiše, číhat nebo extrémně skákat, prostě obrovská radost a chce za ním , je mu jedno jestli člověk či pes má zájem, pes na něj klidně může vrčet, ale jemu je to fuk. Můžeme se uřvat aby sednul, byl hodný, nic, miluje děti,ale hrát si s nimi nemůže jelikož by je povalil a poškrábal jakou má radost a jak je zběsilý. Doma se dožaduje pozornosti klidným způsobem, ale když něco není po jeho fňuká a lehce kňučí. I když má spoustu hraček, kdykoli ho necháme samotného (max. 5 hodin vkuse) zničí nám něco v bytě. A to nezveličuji za poslední měsíc zničil extrémně moc věcí, máme byt jako kůlničku, když naposledy začal kousat sedačku zmenšili jsme mu prostor pouze na koupelnu,mě je to strašně líto nechávat ho jen tam,a proto bych se chtěla zeptat zda není něco co by ho uklidnilo. Reakci po očkování vylučuji, jelikož nikdy nebyl ani smutný, ospalý, nechuť k jídlu nebo tak něco po očkování, vždy úplně normální a navíc nikdy ani nezpozoroval že byl čipován či očkován, nebolí ho to, ani nemrkne. Naopak veterináře zbožňuje, jen je problém vyšetřit ho jelikož nikdy není v klidu. Chuť k jídlu je velká, dostává jen granulky a psí pamlsky. Jen v lese v létě chodí na ostružiny:) je po nich posedlý, jelikož neměl průjem nechávali jsme ho jíst je. Když někde přespáváme a on ví , že v bytě je někdo jiný ne my, nespí ale chodí po pokoji a kňučí že chce za nimi, trvá to klidně celou noc a my se vůbec nevyspíme. Miluje teplo, na chalupě spí vedle kamen, v bytě téměř pod topením a když svítí slunce vydrží na místě kam svítí hodiny. Nesnáší déšť, to kolikrát nechce ven ani na vyvenčení, sníh ho poměrně nechává klidním, ani radost a ani odpor. Miluje aromaolejíčky (jsem kosmetička), jakmile něco míchám už je u mě a vše se snaží očichat, rád si nechává i namazat tlapky,ale pak se vše snaží olizovat. Zvuků se zatím vůbec nebojí, nemá strach za aut, tramvají ty naopak miluje. Jelikož je v nich hodně lidí a jede se většinou někam na výlet. Už jako menší štěně s námi byl na 10ti kilometrovém výletě a byl úplně v pohodě, pořád energie. Jízdu autem miluje, nezvrací. Není agresivní, nevrčí. Jen občas když se mu něco nelíbí víc si jakoby odfrkne,ale nikdy nezareagoval agresivně i když třeba dostal novinami na zadek. Na vodítku absolutně neumí chodit, stále táhne, škrtí se a běsní za nějakými lidmi. Již mě nenapadá co více napsat, děkuji za radu.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    bohužel došlo asi k mýlce, já se nezabývám homeopatií ani poruchami chování zvířat. Doporučuji obrátit se na Dr. Žertovou.
  • Pája
    2010-12-01 14:27:55
    90.179.60.153
    Dobrý den chtěla bych se zeptat mám štěně bígla je jí asi 10 měsíců, před měsícem jsem s ní byla u veterináře protože pořád se otřepávala a škrábala si uši. Dostala antibiotika na zánět v uších. Asi po deseti denním používání kapek se zlepšila hlavou netřepala. Teď to ale začala dělat znovu. Fenka je venku a ani sem ji nekoupala že by měla vodu v uších. Každých 14 dní ji uši proplachuju a čistím je každý týden. Je možné že tak často by měla záněty. Můžete mi poradit jak jim předejít. Díky Pája

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji opakovaně navštívit veterinárního lékaře, který provede podrobné vyšetření zvukovodů, popřípadě provede mikrobiologický stěr, vyšetření v sedaci s výplachem a revizí zvukovodů. Je třeba přehodnotit způsob odchovu zvířete (pouze v domácnosti nebo venku apod.).

 
Komora veterinárních lékařů České republiky