Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 129 z 220 (záznamy 641 až 645 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Pavlína
    2010-11-03 15:16:59
    90.179.60.153
    Dobrý den, mám devíti měsíční fenku Bígla, moc dobře nepoužívá zadní nohy a spousta lidiček kolem mi tvrdí že má DKK, nevím jak se dají poznat příznaky, ale fenka se pohybuje aniž by měla jakékoli příznaky v chybách pohybu jen že hopská jako králík, a když jde pomalu moc nezvedá zadní nohy. Kolik stojí vyšetření na dysplazii kyčelního kloubu, (prohlídka, rentgen atd). Díky za odpověď.

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,

    pokud by jste si přečetla záhlaví této poradny, tak by jste zjistila, že na tuto otázku Vám nikdo tady nemůže odpovědět.

    Bronislav Kozák
    administrátor
  • Taba
    2010-11-02 22:28:00
    213.155.227.228
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda ještě existuje přípravek - Klíčkový olej pro domácí zvířata a kde se dá sehnat. Kdysi jsem ho kupovala v láhvi v drogerii a nyní není k dostání, dnes hledám i na netu a nikde nenacházím v nabídkách, ani v lékárnách. Potřebovala bych ho pro chovnou fenku, která při minulé březosti potratila, abych podpořila březost. Důvod potratu neznám, ani moje veterinářka netuší, co mohlo být původem těchto problémů. Stalo se mi to za 22 let chovu po prvé. Fenka je mladá - 4 roky. Děkuji za radu.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    omlouvám se, musím se přiznat, že jsem neměl potuchy o klíčkovém oleji pro domácí zvířata. Běžně se prodává na internetu klíčkový olej, jako doplněk stravy. Standardně bývá zařazen v sortimentu internetových obchodů mezi kosmetickými přípravky. Tak jako u podobných výrobků, uvádí výrobci příznivý vliv na kde co, ba dokonce i na udržení gravidity. Upozorňuji však, že se nejedná o registrované léčivo a u potravinových doplňků výrobce nemusí svá tvrzení nijak dokazovat. Stačí prokázat neškodnost. Důvody potratu mohou být velmi rozmanité. Od genetických, přes infekční, parazitární, hormonální, toxické až po orgánové poruchy. Často se stává, že se příčina potratu vůbec neodhalí. Pokud se bude potrat opakovat, doporučuji problém řešit s veterinárním lékařem, který se specializuje na reprodukci malých zvířat.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Jana
    2010-10-29 14:32:06
    212.24.152.254
    Dobrý den, mám takový obecný dotaz. Mám skoro 3.letou fenu ChP, která má aktivní způsob života. A můj dotaz je, zda-li je lepší dávkování granulí ráno nebo večer. Její denní dávka na 25 kg, by měla být 330 - 450g (asi). Já jí dávám 380g light granulí denně, potřebuje trochu zhubnout. Denní dávku jí rozdělím 1/4 2h před běháním a zbytek dostává, až na noc. Když se ptám veterinářů, tak má každý jiný názor. Na obalu granulí je jen denní dávkování. Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    Váš obecný dotaz je jeden z nejtypičtějších. A já Vám za něj děkuji. Jak sama píšete, ptáte-li se veterinářů, každý má jiný názor. Odpověď na Váš dotaz je totiž mimo možnosti medicíny, ba dokonce i mimo možnosti filosofie. Je ze stejného ranku jako otázka "která je nejkrásnější dívka, anebo "zda je lepší brzy vstávat a brzy chodit spát, či pozdě chodit spát a pozdě vstávat?" Biologie je v určité fázi individuální a otázky tohoto typu není možné obecně klást, respektive není možné očekávat exaktní odpověď. Obecně je nejčastější způsob krmení dospělých psů 1x denně, a to zpravidla večer. Pes, i když je dnes schopen žrát i kyselé okurky anebo česnek, je stále fylogenetickým původem masožravec a smečkové zvíře. Na rozdíl od prasat, člověka, či opic, smečka ulovila kořist, něco si zahrabali a hodně toho sežrali. Pak zas byla smečka chvíli hladem. Z toho vyplývá, že pro psa je přirozený příjem větší krmné dávky s větším odstupem mezi dávkami. V individuální rovině však existuje bezpočet vyjímek a u různých plemen různé důvody úpravy tohoto schématu. Je třeba vysledovat, co Vaší feně vyhovuje nejvíc.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Jitka
    2010-10-26 12:16:11
    91.135.102.196
    Dobrý den, mám devítiletou fenu Něm. ovčáka. Asi 2 měsíce pořád čůrá a to skoro každou hodinu. Kastrovaná není, jídlo sní jako vždycky, na první pohled není na ni znát nemoc. Když čůrá, tak pomalu a dlouho po trochách a moc často. Mám obavy aby to nebylo selhání ledvin. Prosím, jak se projevuje selhání ledvin, bylo by to na ni znát? Ještě musím podotknout, že vždy když přijde vyčuraná tak se tak dívá jakoby jí něco bolelo a stojí na místě že by chtěla jít znovu nebo jak to říct. Myslím, že po čurání jí to asi bude bolet. Moc bych si přála, aby to nebylo nic vážného a ještě jedna věc, nevím jestli to může mít souvislost za její život neměla štěňata protože samce na sebe nechtěla připustit. Předem děkuji a doufám že to není nic vážného. Na shledanou Jitka.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    ve vašem případě bych nečekal ani chvíli a navštívil bych veterinárního lékaře, který po vyšetření moči, krve, sonografickém aj. vyšetření stanoví přesnou diagnózu a začne co nejdříve vaši fenku léčit.
  • Martina
    2010-10-26 00:36:52
    77.48.3.83
    Dobrý den, moje skoro2letá fenka, přestala před 6 dny jíst, začala být unavená, nepila, třásla se ... zašla jsem s ní k veterináři a ten ji udělal sono a vzal ji krev a vyšlo ji všechno v pořádku, jen zvýšený počet leukocitů. Říkal, že má v těle zánět. Byly nasazeny antibiotika Duomox 250 1-0-1 a prášky proti bolesti 1/4 denně Ketonal 100 mg. Dostala ještě první 3 dny injekce na snížení teploty a od bolesti. Nicméně i po 5 dnech užívání antibiotik je fenka stále smutná, neaktivní, nezvrací, pije a ji, ale míň než normálně, chodí na záchod, ale né tak často jako normálně. Teplota ráno a večer naměřena 40 stupňů. Dneska přes den bez teploty. Přes den je aktivnější, večer si lehne na bok, má třes, otevřené oči a těžce oddychuje. Ráda bych ji pomohla, protože se mi zdá že má bolesti, ale nedokážu určit kde a jak velké. Nekňučí. Nevím ani jestli je to nějaká viróza nebo nachlazení, o víkendu jsme byli na chatě a byla celý den venku, hrála si s kotětem. Věřím veterináři, ale teplota tak dlouho a třeš a celkový stav psa mě znepokojuje. Nevím jestli to chce je další čas, nebo je to opravdu vážné. Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    V záhlaví této poradny se mimo jiné píše: „V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče.“ Jistě pochopíte, že bych nemohl hodnotit, či posuzovat léčbu Vaší fenky i kdybych chtěl. Pokud se Vám stav nezdá adekvátní, léčba se neprojevuje z Vašeho pohledu dostatečně, projednejte to se svým veterinárním lékařem. Pokud nebudete zcela spokojena s jeho stanoviskem, požádejte ho, aby vás s fenkou referoval na nějaké jiné pracoviště, které má větší diagnostické možnosti. Nevyhoví-li Vám, obraťte se na takové pracoviště sama. Vězte však, že nebude žádný odborník, kdo se bude konkrétně vyjadřovat k Vašemu případu pouze na základě Vaší anamnézy, aniž by fenku sám vyšetřil, nebo alespoň konfrontoval Vaše údaje s nálezem jiného kolegy.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky