Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 131 z 220 (záznamy 651 až 655 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Klára2010-10-12 22:13:2187.249.152.113Dobrý den, mám 4roční fenu a zapomněli jsme ji před 14 dny oočkovat proti vzteklině, teď se začala hárat - můžeme ji nechat oočkovat, nebo máme počkat až se přestane hárat? Popřípadě neovlivní hárání nějak to očkování? Děkuji za odpověď
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
přímá kontraindikace hárání není. Potřebujete-li, např. z administrativních důvodů vycestování, atp., nechat fenu naočkovat přesně v daném termínu, je to možné. Na druhou stranu optimální doba na vakcinaci doba hárání rozhodně není. A tak nemáte-li jiný důvod než striktně danou dobu zápisem v očkovacím průkazu, či petpasportu, odložte návštěvu veterinárního lékaře kvůli očkování až po ukončení hárání.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Petr2010-10-12 20:17:1078.24.8.42Dobrý den, na základě odborných vyšetření nám byla veterinářem doporučena operace oka našeho psa. Pes je starý cca 10 let (nalezenec) a trpí slepotou (šedým zákalem). Lékař po předoperačních vyšetřeních přislíbil výrazné zlepšení stavu. Pes však po zákroku stále nevidí a poslední výsledky vyšetření oka jsou že oko zůstane i nadále slepé. Vzhledem k pro nás nezanedbatelným finančním nákladům na operaci vznáším tímto dotaz, zda by nebylo vhodné, aby nám část nákladů byla vrácena a zda je běžné, že lékař inkasuje celou částku i při zákroku bez očekávaného výsledku, stejně jako za operaci s výsledkem kladným.
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
Vašemu prvnímu dotazu ..."zda by nebylo vhodné, aby nám část nákladů byla vrácena!..." nerozumím. Předpokládám, že jste zaplatil za práci, použitá léčiva a materiál. Nevím jak jste se s daným kolegou dohodl, ale v případě, že bych byl na jeho místě, rozhodně bych Vám žádné peníze - jen proto, že se kýžený výsledek nedostavil - nevracel. Na druhou otázku odpovídám jednoznačně: Ano. Medicína, včetně medicíny veterinární, pracuje s živým organismem, zpravidla velmi složitým. Jeho fungování a řízení je stále ještě nekonečněkrát složitější než nejdůmyslnější výrobky člověka. Žádný člověk na světě, ani žádný veterinární lékař, nemůže nikdy stoprocentně zaručit, že nějaká operace bude mít kladný výsledek. Někdy se stane, že dojde ke komplikaci v důsledku chyby veterinárního lékaře, nikdy však neplatilo, že pokud chyba nenastane, výsledek je zaručen.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Aleš2010-10-11 21:26:0982.99.191.22Petpas číslo: CZ170000693017 byl vytaven dne 3.8.12010 MVDr. Číslo lékaře 493. Do dnešního dne tento petpas není zaregistrován. Petpas byl vystaven pro fenu s PP. Prosím o poradu, jak máme dále postupovat. Náš vet. lékař potřebuje mít přístup k petpasu.
Odpovídající: Sylva SkálováPovinnost registrace vydaného petpasu má vydávající veterinární lékař.
Přístup do registru petpasů má každý oprávněný veterinární lékař, v případě, že ho nemá, může si o něj požádat na sekretariátu KVL ČR.
Proto se tedy obraťte, prosím, na svého veterinárního lékaře.
Případně kontaktujte přímo mne.
Sylva Skálová, sekretariát KVL ČR, 724 281 610, sylva.skalova@vetkom.cz - Petra2010-10-07 19:28:20109.224.64.231Dobrý den, mám fenu Německého ovčáka, které jsou více než 2 roky a mám strach, zda nemá dysplazii kyčelního kloubu. Slyšela jsem že stav stupně DKK se může zkontrolovat i rentgenem a tak jsem se chtěla zeptat, kde svého psa můžu dát zrentgenovat a jaká je přibližná cena, také bych chtěla vědě jestli to není pro psa nějakým způsobem nebezpečné a jak se takový rentgen provádí? Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
klinicky můžete nechat svou fenu rentgenovat na kterémkoli veterinárním pracovišti, které má rtg přístroj a rutinně provádí tato vyšetření. Samotný výkon se zpravidla provádí v bezpečné sedaci, jejíž účinky se dají eliminovat podáním antidota (fena bude po vyšetření plně probuzena). Celá procedura může trvat cca 40-50 minut. Ceny ve veterinární medicíně jsou smluvní, tudíž vám nemohu relevantně na tuto část otázky odpovědět. - R. Krumpová2010-10-07 08:46:44193.84.96.13Dobrý den, máme psa (stáří 9 let) se šedým zákalem očí a byla nám doporučená operace a náhrada čočky. V této souvislosti se chci zeptat, jaká mohou být s operací spojená rizika a zda je možné při předoperačních vyšetřeních zjistit jiná poškození oka, např. špatný stav sítnice, která by vylučovala úspěšnost zákroku a pes nemusel tento zákrok zbytečně podstupovat. Jaké jsou s úspěšností operací tohoto druhu zkušenosti, v jakých případech je operace vhodná a jaké jsou přibližné finanční náklady?
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
předpokládám, že jste ke specializovanému zákroku objednám na specializovaném pracovišti, které by vám mělo poskytnout veškeré informace o zamýšlenem zákroku i o možných komplikacích. Proto bych se obrátil rovnou na operatéra a konzultoval s ním všechna pro i proti.