Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 137 z 220 (záznamy 681 až 685 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Pavlína
    2010-08-26 00:19:54
    85.13.76.107
    Dobrý den, když jsem naposled navštívila veterináře se svou dvanáctiletou fenkou jezevčíka, doktorka nám sdělila, že slyší na srdci šelest, ale že to není nic vážného. Mě osobně to docela vyděsilo a tak jsem se chtěla zeptat, co bych mohla udělat pro to, abych posílila a šetřila fenčino srdíčko? Čistě laicky mě napadlo jen zkrácení procházek, kvalitnější krmivo (přešla jsem na K9 Senior Lite)...Děkuji!

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji provést hlubší diagnostiku postižení srdce u vaší fenky (EKG, USG,RTG apod.). Důležité je rovněž posouzení klinických příznaků postižení srdce. Proto bych navštívil veterinárního lékaře-kardiologa, který zhodnotí celkový klinický stav a doporučí tu nejlepší léčbu.
  • Budik
    2010-08-25 14:13:26
    85.207.232.4
    Dobrý den, moc prosím o radu. Mám doma dva psi, oba kokry. Starší má 12 let, mladší 5 let. Před rokem se začaly docela dost drsně rvát. Jejich rvačka trvá zhruba přes půl hodiny a končí to až krví. Dělají to jen když jsme s nimi na dvoře. Už jsme nechali mladšího (který je iniciátorem) vykastrovat, ale opět se to opakuje. Došlo to tak daleko že manželka která je z dětmi doma a musí tohle řešit, chce nechat jednoho buď utratit nebo darovat. Někde jsem četl že existují uklidňující prášky pro tyto případy. Můžete mi prosím poradit jestli je to dobrý nápad, popř. jinou variantu jak mladšího psa uklidnit? Když jsem to řešil z chovatelem, tak mi řekl buď psi od sebe oddělit, nebo je nechat kdo vyhraje. Ale abych měl psi uvázané v kotcích..... na to sem si je nemusel pořizovat. I tak musím toho mladšího uvazovat na řetěz aby se stále nervali. Moc děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    uklidňující prášky nepomohou vyřešit váš problém. Podle mého názoru máte možnost navštívit veterinárního lékaře - psychologa, který by mohl najít cestu, nebo jak správně zhodnotil situaci váš chovatel, oba psy oddělit.
  • TAPINKA
    2010-08-23 19:42:07
    109.80.35.139
    Dobrý den chci se zeptat. Pes je to rasa Briard křížený kokršpanělem a teťko když stává tak se jako motá a třesou se jí zadní nohy co by to mohlo bejt já jsem mluvil s veterinářem že by to mohla bejt artróza děkuju, Netušil

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    ve vašem dotazu jste neuvedl věk vašeho psa. Vámi popisovaná slabost pánevních končetin může korespondovat s degenerativním onemocněním jak velkých kloubů pánevních končetin, tak i páteře. Pro adekvátní léčbu je nutno provést diagnostiku (klinické, rentgenologické aj. vyšetření). Proto doporučuji navštívit veterinárního lékaře, který se rutinně zabývá problematikou ortopedie a neurologie.
  • Vlada
    2010-08-23 10:43:03
    90.179.109.198
    Dobrý den mám na vás dotaz. Mám 2 jezevčíky a oba mají reakci na vakcínu každej na jinou 1 má eurecan a druhej má zas na vaguarde ale oba předtím byli očkováni biocan a byli bez problémů čím teda je ta alergická reakce když dřív to nikdy neměli a jak jim předejit děkuji.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    alergická reakce může vzniknout na cokoliv. To, že vakcína je různá, nemusí být až tak podstatné, neboť spíš vznikne reakce na některou pomocnou látku než na vlastní antigen. Projeví-li se reakce např. na thiomersal, který je dnes standardním inaktivačním činidlem používaným většinou výrobců, bude reakce vždy. Nicméně alergická reakce po vakcinaci je věc poměrně zřídkavá a o to větší náhoda je, že by měli reakci oba psi. Já bych byl trochu skeptický k tvrzení, že oba psi měli alergickou reakci na očkování. Vakcinace je vždy zatížení imunitního systému organismu a pokud například je v organismu přítomno nějaké onemocnění, které se nijak nemusí projevovat, očkování může způsobit jeho manifestaci. A zdaleka ne každá reakce, je reakcí alergickou.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Marta
    2010-08-22 18:41:23
    109.80.15.80
    Prosím o radu máme 10 letou fenku NO, objevil se u ní výtok, který zapáchá. Žere docela málo, hodně pije a hodně dýchá s otevřenou tlamou. Hodně spí a musíme často chodit ven močit, shodila i nějaké to kilo. Výtok se objevil i při posledním hárání v červenci. Prosím poraďte co by to mohlo být. Děkuji Marta

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Odpověď č. 1 - okamžitě si zajděte za svým lékařem a řešte možná velmi akutní problém. Pokud měla vaše fena zánět dělohy, odpověď už je určena jiným tazatelům. Pokud problém trvá, může se jednat o chronickou metritidu, často podmíněnou cystickou degenerací vaječníků. V tomto případě je doporučitelné přeléčit cysty a poté fenu vykastrovat včetně vyjmutí dělohy. Bohužel jen málo případů je takto chronických, většina hormonálních dysbalancí vyústí v komplex pyometry, což je onemocnění velmi akutní, řešení je opět vyjmutí dělohy a vaječníků. U starších fen se objevují ve větší míře pohlavní dysbalance, často komplikované zánětem dělohy, proto je často u nechovných fen nejpozději po 5. roce věku doporučená kastrace.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky