Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 143 z 220 (záznamy 711 až 715 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • eliška
    2010-07-08 17:46:28
    84.16.122.67
    Dobrý den, tetička si pořídila chodského psa a už máme Yorka. Náš York velmi štěká a je i agresivní i přesto že na jiné pejsky je hodný. Chodský skáče a my se bojíme vůbec k tetičce jet. Bojíme se je pustit k sobě udělají si něco? Velmi se bojíme že si něco udělají. Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    vašemu yorkovi se nesmíte divit, doposud byl jedináčkem a nyní!? Doporučuji zvykat si oba psy na sebe postupně pouze za vašeho dohledu a na vodítcích. Rozdílná velikost obou plemen zavdává možnost poranění při příliš vášnivých hrách.
  • Konečná
    2010-07-07 09:42:07
    217.194.34.103
    Dobrý den, před 12ti dny jsme naši 2,5leté fence JRT vytahovali ze zadní části krku (z týlu) hodně nasáté klíště. Manžel však při vytahování utrhl klíštěti hlavu, která zůstala uvnitř. Vše jsme vydezinfikovali, ale zůstal ji tam po tom takový tvrdý hrbolek. Už se nám to jednou stalo (na tříslech), bulka však zanedlouho zmizela. Zbarvení nemá žádné, je to růžové, jako kůže v okolí. Chlupy v místě a okolo přisátí chybí. Za jak dlouho tato "bulka" zmizí, popř. je nutné vyhledat veterináře? Předem děkuji.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji vyhledat veterinárního lékaře, který zhodnotí nutnost chirurgického vybavení hlavičky klíštěte. Alergická ohraničená reakce kůže po přisátí klíštěte může přetrvávat i 1-2 měsíce.
  • Švehla
    2010-07-06 10:58:25
    90.180.195.34
    Dobrý den, u mého 7-mi měsíčního psa se na levém oku objevilo ohrnuté třetí víčko. Po návštěvě veterináře mi bylo sděleno, že se stalo to, že v třetím víčku přestala růst chrupavka a tím dochází k ohrnutí okraje víčka. Bylo mi navrženo operativně chrupavku z víčka odstranit, s tím, že víčko bez chrupavky bude i nadále plnit svoji funkci a bude přiléhat k oku. Může tuto operaci provádět každý veterinární lékař nebo je lepší vyhledat specialistu oftalmologa? Děkuji za odpověď. M. Švehla

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji se obrátit na vašeho veterinárního lékaře, kterému zajisté důvěřujete. Ten vám po klinickém vyšetření doporučí co podniknout dál. Omezení pro veterinární lékaře ve výkonu této operace v ČR není legislativně omezeno. Podle vašeho popisu se bude s největší pravděpodobností jednat o tzv. Eversi třetího víčka v důsledku zduření žlázy třetího víčka. Existuje několik metod jak operativně napravit tento problém.
  • Katka Macíková
    2010-07-03 17:55:23
    217.77.165.33
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak postupovat při podezření na ektopický ureter. Prodala jsem 2 měsíční štěně, bez zjevných příznaků na jakékoliv onemocnění, několikrát odčervené a 2krát očkované. Po odběru nebyly žádné problémy až na močení, které je u malých štěňat běžné. Jedná se o fenu německého boxera, bílé barvy, ale není to albín. Má dobrou pigmentaci, teď je fenečce skoro 6 měsíců a majitelka si stěžuje na stále se zhoršující problém častého pomočování. Fenka si prodělala i zánět močových cest z prostydnutí. Několikrát přeléčený antibiotiky, bez jakéhokoliv efektu. Minulý týden byla na klinice, kde ji aplikovali kontrastní látku, aby zjistili kde je problém, ale k žádnému výsledku nedošli. Dá se něco doporučit jak postupovat dál? Nějakou prevenci, nebo doporučení na nějakého specialistu? Majitelka pochází z Kolína, tak jestli by bylo možno v této lokalitě. Děkuji Macíková.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    bohužel vám nemohu pomoci, ani vám neumím doporučit specialistu z okolí Kolína. Příčin problémů z močením může být více a je třeba i přes negativní výsledky diagnostických metod pokračovat dál v diagnostice.
  • Michal Mydliar
    2010-07-01 10:01:40
    90.179.160.188
    Dobrý den, zajímalo by mě, kam mám adresovat stížnost na výkon vet. lékaře? Existuje nějaká komise?

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den, postup najdete na těchto stránkách:
    Úvod > Informace > Doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením
    https://old.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58

    Bronislav Kozák
    administrátor

 
Komora veterinárních lékařů České republiky