Zvolená kategorie: Koně
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 15 z 46 (záznamy 71 až 75 z celkových 228)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Gábina2013-01-10 12:08:17127.0.0.1Dobrý den. Potřebovala bych poradit ohledně mého 11měsíčního hřebečka. Před dvěma měsíci měl tržnou ránu na spěnkovém kloubu na přední noze. Kvůli zánětu dostal ATB, ránu jsem 3x denně čistila betadinem a řepíkem. Rána se mu úplně zahojila, koník nekulhá, ale přetrvává otok těsně nad spěnkovým kloubem. Dle veterináře šlacha v pořádku, otok mažu 2x denně kostivalovým gelem. Koník je celý den ve výběhu, na noc v boxu. Otok trošku opadl, ale zdá se mi, že to trvá již dlouho a mám obavy, že by koník mohl mít následky. Dle našeho veterináře otok časem opadne úplně. Chtěla bych znát i Váš názor. Děkuji.
Odpovídající: MVDr. Karel DanielDůvodem viditelné změny může být chronický zánět tkáně v místě, které popisujete, nebo pozánětlivá organizace (nejspíš fibrózní apod. tkáně) na tomto místě.
K odpovědi na Vaši otázku je nutno rozlišit jedná-li se o jedno nebo druhé a posoudit rovněž přesnou lokalizaci zmiňovaného otoku vzhledem k okolním funkčním tkáním.
To je bohužel nad rámec možností webové poradny Komory veterinárních lékařů a je nutné doporučit diskuzi a spolupráci v tomto směru s praktickým ošetřujícím veterinárním lékařem.
MVDr. K. Daniel - Patricie2012-12-28 20:20:14127.0.0.1Dobrý den, před měsícem jsme vykastrovali dvouletého hřebce, prvních 14 dní probíhalo vše normálně, koníka jsme vodili, z ran odtékal sekret. Pak ale šourek otekl, až mezi zadní nohy. Nechali jsme přepíchat antibiotika. Koník se chová normálně, žere, chodí. Otok není měkký, nehřeje, rány jsou zatažené. Poslední dva dny se otok posunuje směrem k pupku. Ale stále je velký. Vet který ho kastroval je klidný, říkal že máme zkusit homeopatika. Můžete mi prosím poradit co dělat? Nemám z toho dobrý pocit. Děkuji za odpověď. Patricie
Odpovídající: MVDr. Karel DanielBez klinického vyšetření zvířete i podrobného vyšetření rozsahu, lokalizace, konzistence a charakteru otoku není možné vydat jednoduché všeobecné doporučení. V řadě případů otok po kastraci samovolně mizí bez jakéhokoliv zásahu. Nicméně ne vždy; bez zmíněných - případně opakovaných - vyšetření nelze vydat v této věci racionální doporučení.
MVDr. K. Daniel - Iveta2012-12-20 19:47:35127.0.0.1Dobrý den, včera večer veterinář očkoval mého čtyřletého koně proti chřipce (poslední dávka). nezdařilo se hned z důvodu neklidu koně, ale na podruhé ano. Kůň je od té doby agresivní, nikoho k sobě nechce pustit, nedej bože aby si ho chtěl někdo pohladit. Je to reakce na stresující událost? jak dlouho to tak může trvat, popřípadě lze něco doporučit - jak s takovým koněm pracovat aby se uklidnil? do této doby to byl naprosto klidný, nekonfliktní, snadno uklidnitelný kůň. Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Karel DanielFixace stresové situace v paměti může v závislosti na temperamentu koně trvat několik týdnů i déle. Návrat do původního stavu je velmi pozvolný a nelze urychlit. Jakákoliv snaha v tomto směru, kterou kůň nepřijme, dobu prodlužuje. Lze doporučit se po tuto dobu soustředit pouze na rutinní kontakty a postupy, které si kůň s negativní situací nespojuje.
MVDr. K. Daniel - Václav Drbal2012-12-14 13:21:22127.0.0.1Kteří veterináři mohou od 1.1.2013 čipovat koně? Je to jmenovitě omezené nebo to může být kterýkoli veterinář? Děkuji předem za odpověď. V. Drbal
Odpovídající: MVDr. Karel DanielPodle par. 64.a) Veterinárního zákona je to veterinární lékař a veterinární technik obecně, dále pak osoby vymezené speciální odbornou průpravou.
MVDr. K. Daniel - H2012-11-25 15:55:09127.0.0.1Dobrý den, včera ráno jsem našla na pastvině svého mrtvého koně. Byly mu necelé dva roky, arabský plnokrevník. Když se narodil matka ho odvrhla/ nechtěla ho, krmili jsme ho umělou výživou. Četla jsem že u arabských plnokrevníků bývají často vrozené vady srdce Příčiny ještě nejsou zcela jisté ale veterinář řekl že měl krevní sraženinu na srdci, ještě zjistil že mu z močového měchýře tekla krev - že by to mohlo být selhání ledvin. Může u tak mladého koně dojít k něčemu takovému? asi poslední 3 měsíce byl pořád sám na pastvině daleko od koní. Myslíte, že to mohlo být tím že mu například nebylo dobře?
Odpovídající: MVDr. Karel DanielPříčinu smrti koně může objasnit podrobné patologicko-anatomické vyšetření, spočívající v pitvě zvířete a případně následném laboratorním vyšetření odebraných vzorků. Existuje však možnost, že ani takové podrobné vyšetření může sice napovědět, ale nemusí zcela objasnit příčinu úhynu.
MVDr. K. Daniel