Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 152 z 220 (záznamy 756 až 760 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Kučerová
    2010-05-01 17:13:50
    90.179.89.73
    Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jestli je možné aby nakrytá fenka hárala? Naši fenku jsme před třemi týdny nakryli a ona teď začala opět hárat. Přijde mi to jako nesmysl, ale je to tak. Zajímá mne, jestli ji mohu znovu nakrýt a nebo ne. Děkuji předem za odpověď a přeji pěkný den.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    raději si nejprve ujasníme pojmy. Máte-li na mysli "krytí", jako úspěšný pohlavní akt po kterém nastane u feny gravidita, tak o standardní hárání jít nemůže. Mohou se objevit stavy (krvácení z vulvy), které hárání imitují. Doporučuji Vám, dříve než se rozhodnete fenu opět připustit, nechat ji vyšetřit veterinárním lékařem a to jak z hlediska jejího zdravotního stavu, neboť stavy imitující hárání mohou být příznakem některých vážných onemocnění, tak z hlediska předpokladu případné příští úspěšné koncepce a gravidity.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Romana Nováková
    2010-04-30 08:48:53
    90.180.125.93
    Dobrý den, máme 5-letou fenu zl. retrívra, kterou jsme chtěně nechali nakrýt. Bohužel se stále nechystala sama porodit, 66.den začala zvracet, jelikož to byla zrovna neděle a náš veterinář neordinoval, byli jsme nuceni jet na pohotovost. Cestou tam (ve 12h dopoledne) jí praskla plodová voda a odcházela i s krví. Fenu prohlédla mladá (zřejmě nezkušená) doktorka, která tam měla službu, provedla sono - všechna štěňata v pořádku, RTG, odběr krve a dala nám kapačku glukosy a poslala nás i s fenou domů s tím, že pokud do rána sama neporodí, máme přijet. Nevím, jak dlouho po prasknutí plodové vody musí štěňata ven, ale tato doba od neděle 12h do pondělního rána se nám zdála opravdu dlouhá. Fena do rána neporodila, jeli jsme ihned ráno opět na kliniku, byl proveden císařský řez, všechna štěňata byla mrtvá. Bohužel se nemůžeme ztotožnit s tím, co se stalo, sami jsme nic nezanedbali, fena celou noc z neděle na pondělí spala s námi, ale myslíme si, že k pochybení došlo ze strany lékařky, která tam štěňata nechala příliš dlouho po odtoku plodové vody. Prosím o Vaše stanovisko, popř. radu, zda se můžeme proti takové práci veterináře bránit a jak. Předem moc děkuji za Vaši rychlou odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    stížnost na práci veterinárního lékaře můžete podat na www.vetkom.cz - kde najdete příslušný formulář, který vyplníte o odešlete Revizní komisi Komory veterinárních lékařů ČR. Já sám však preferuji opakované osobní jednání s pokusem o dohodu ke vzniklé situaci.

    -----------
    Pozn. admin
    https://old.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58

  • Jana
    2010-04-30 08:33:38
    80.188.31.3
    Zdravím Vás, prosím o radu.... Pes - BSP má problém s tesákem. Všechny zoubky má krásné bílé, jen u jednoho spodního tesáku má tmavou špičku zubu. Od dásna má klasicky bílý zub, jen pár milimetrů na špičce je tmavší. Prosím o radu, co by to mohlo být.... Jestli to má kaz a bude se muset ten zub zkrátit a jestli by jste mi poradili, kolik tak zhruba by tenhle zákrok asi stál.... Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek den. Jana

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    jako obvykle je možností více - Vámi zmíněný kaz, pigmentová skvrna, atp. a bez klinického vyšetření veterinárním lékařem není možné udělat žádné závěry. V žádném případě si neumím představit zkrácení zubu. Maximálně obroušení korunky, ale standardní stomatologické ošetření v případě zubního kazu je obdobné jako v humánní stomatologii. Pokud je zub otevřen a je třeba vyčistit dřeňovou dutinu, či kořenové kanálky bývá někdy problém u špičáků v dostupnosti potřebného instrumentária. Doporučuji obrátit se na veterinární pracoviště, které se specializuje na zubní veterinární lékařství malých zvířat. Ceny jsou smluvní a tak doporučuji dotázat se na tom kterém pracovišti na cenu hned při prvním kontaktu.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Petra Tomšejová
    2010-04-27 11:25:43
    194.228.231.162
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká vyšetření se provádí u psů pro zjištění správné funkce ledvin. Nemám žádné podezření u svých psů, jen jsem se setkala se smrtí jednoho mladého psa na selhání ledvin. Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    základním vyšetřením jsou biochemické vyšetření krve a moči, dále pak sonografické vyšetření, vylučovací nefrografie, popř. CT,MRI apod.
  • Milena Hrabáková
    2010-04-27 08:58:18
    88.101.43.2
    Dobrý den! Mému 2 1/2 měs. štěněti Hovawarta jsem omylem dala při odčervování (vážil 11,5 kg) místo jednoho prášku, který je na 10 kg - Drontal Plus, prášky dva. Nemůže mu to nějak uškodit, nepovažuje se to za nějaké předávkování? Děkuji M.H.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    nemusíte se nijak bát. Standardní dávka je 15 mg febantelu,14,4 mg pyrantelembonátu a 5 mg praziquantelu na 1 kg živé hmotnosti, ale tolerance je u psů vysoká a ani ne zdvojnásobení dávky je z hlediska předávkování, u jinak zdravého štěněte, téměř zanedbatelné.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky