Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 156 z 220 (záznamy 776 až 780 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • heddaa
    2010-03-28 10:22:26
    90.178.84.149
    Dobrý den, máme už zoufalý problém s naší roční fenou zlat, retr. odmala nám rozkousává boty, přes zimu je máme v domě, ale jakmile je zapomeneme venku okamžitě jde a vezme, zajímavé je když je na chvilku uvnitř baráku tak si bot nevšimne, dost jsme ji za to potrestali, ale je ji to málo platné, nedá si říct, dali jsme ji i na řetěz, také nepomohlo jakmile je puštěna a sama jde a vše rozkouše, jestli je to možné, poraďte děkuji.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    problém je to určitě vážný, proto doporučuji navštívit ambulanci pro léčbu poruch v chování zvířat (seriál na Nově).
  • Denisa
    2010-03-22 16:43:43
    78.102.110.143
    Dobrý den, 8letý anglický buldok, v únoru mu pravděpodobně po traumatu u veterináře, kdy byl v šoku a úplně mimo, měl teploty, třepal se a asi mu omrzly varlata, pokud to také nebyl důsledek traumatu, měl je zduřelá červená a mokvající, pak se mu udělal strup a byl v pořádku, varlata v normě, tento víkend má opět sem tam teplá varlata, červená, vyhledává chladná místa, nemůže ležet, tak se pořád stěhuje, vypadá to na nějaký zánět varlat, mívá teplotu a třepe se.. Pomáhá mu ibalgin, asi to není zrovna nejvhodnější řešení, ale k veterináři ho brát nechci, bojím se, že se stav zhorší, protože opravdu zažil těžké trauma.. Chtěla jsem se zeptat, jestli existuje nějaký lék pro psa na teplotu, zánět a bolest, nějaký ibalgin pro psy? Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Váš popis případu je velmi mnohoznačný a značně roztříštěný. Napadá mne několik směrů vyšetřování, ale vše vyžaduje důkladné klinické vyšetření, odběry vzorků a systematickou spolupráci. Navrhuji vám navštívit veterinárního lékaře,ke kterému máte důvěru, protože vámi navrhovaný postup považuji naopak za ukázkově nejhorší ( zdržím se popisů nežádoucích účinků nesteroidních analgetik ).

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Lucie Hrachovinová
    2010-03-15 19:20:24
    85.207.29.11
    Dobrý den, mám 4,5 měsíce staré štěně jezevčíka a dnes jsem si všimla, že má za levou lopatkou pod kůží něco jako bublinku, nebo uzlík. V polovině února byl očkován proti vzteklině. Je možné, že je to třeba reakce na to očkování (až po měsíci), nebo je to něco vážnějšího? Štěně je jinak hravé, žere dobře a ta "bublinka" ho evidentně nebolí. Předem Vám moc děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    opravdu se může jednat u vašeho psa o post vakcinační reakci podkoží. Pro jistotu bych ale navštívil veterinárního lékaře, který vyloučí i jiná onemocnění.
  • Kostáková
    2010-03-14 10:29:54
    85.132.191.41
    Dobrý den, pejsek je zahleněný již tři měsíce, po dvojích antibiotikách, vyšetřeni srdce a ve finále biopsii, tuším, že podčelistní slinné žlázy, ze které vyšel zánět (byla ještě navrhována endoskopie čumáku), jsme na Prednisonu, 7 dní je to tak o něco málo lepší ale nemám pocit, žlázy (teď nevím jestli to nejsou uzliny, byli velikosti švestky teď tak lístkového oříšku), bohužel dnes se opět zvětšili, že jsme nějak úspěšní v léčbě, navíc vždy k ránu pejsek tak dvě hodiny popochází, a jakoby polyká, nenapadl Vás prosím něco, navíc podle dvou lékařů, kteří ho ošetřovali se jim moc původně nezdálo, že by to měl být právě tento typ zánětu, proto se zvažovala i endoskopie, teď čekáme jak zaberou kortikoidy, pejsek hodně zhubl, chuť k jídlu má, jí pomalu asi se mu špatně polyká, a je mu 15 let. Děkuji moc za případný názor.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    přečtete-li si záhlaví této poradny, jistě pochopíte, že Váš dotaz sem nepatří. Rozhodně nehodlám vyslovovat nějaké názory na základě Vašeho laického popisu. Pejska jsem nikdy neviděl, natož abych ho vyšetřoval.
    Na rozdíl od různých radilů, kterými se internet jenom hemží a kteří v dobré víře vždy rádi jinému pejskařovi poradí ze "svých bohatých zkušeností", veterinární lékař by se jako profesionál měl vždy zdržet vyslovování různých soudů, diagnóz a léčebných doporučení. Chápu, že máte o svého pejska starost a domníváte se, že "víc hlav víc ví". Jenže z mých zkušeností je právě takový postup nejméně vhodný. Máte-li důvěru v pracoviště, které Vašeho pejska ošetřuje, dodržujte jimi doporučované postupy v diagnostice i v léčbě.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Václav
    2010-03-13 15:14:40
    109.72.2.98
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak moc vážná je pupeční kýla u 9 měsíčního štěněte má jí 5 týdnů ale nezvětšuje se. Prosím poraďte mi.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    pupeční kýla je ve většině případů vrozená, se zvětšujícím se zvířetem se i ona může zvětšovat. U fen se doporučuje operovat vždy, u samců nikoli. Indikace k operaci je dána velikostí kýlní branky, kýlního vaku a jeho obsahu (může to být pouze omentální tuk nebo část střeva tenkého). Akutní nebezpečí vzniká uskřinutím obsahu kýlního vaku. Proto doporučuji navštívit veter. lékaře, který zhodnotí aktuální zdravotní stav vašeho štěněte.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky