Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 158 z 220 (záznamy 786 až 790 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • adéla
    2010-03-08 19:21:00
    84.21.119.213
    Pane doktore zdravím vás, to jsem opět já s jorkšírem, ještě bych chtěla vědět, jestli je lepší koupit obojek proti blechám a klíšťatům než tu vodičku za krk, moc se mi to nedaří kapat, on hned si ji chce setřít (a stejně se škrábe), ale obojek prý má zvláštní pach a jorkšír je přes noc s mladší dcerkou v pokoji. Co myslíte je účinnější? Mockrát děkuji za odpověď Adéla

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    nejdůležitější je vědět co potřebuji. Obě lékové formy jsou použitelné. Zdaleka ne všechny "obojky" a "vodičky" jsou vhodné pro ten který případ, některé jsou dokonce zcela nevhodné, v lepším případě pak naprosto neúčinné. Účinné preparáty jsou zpravidla veterinární léčiva. K dostání jsou u veterinárních lékařů, v lékárnách a některá (tzv. vyhrazená léčiva) v petshopech. Pro případnou návodnou aplikaci ("vodičku" je třeba aplikovat na kůži a ne kapat za krk) je samozřejmě nejlepší koupit přípravek u veterinárního lékaře.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • N.Janissová
    2010-03-07 21:00:41
    212.158.136.82
    Zdravím, chtěla jsem se zeptat, co musím udělat pro to, abychom mohli vycestovat do V. Tater v létě na dovolenou s naším shitzu. Díky za odpověď. Hezký den N.J.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    pokud již máte "petpas" s náležitě vyplněnými záznamy o vakcinacích, případně odčerveních, stačí už pejska naložit do auta, či vlaku a jet. Pokud "petpas" nemáte, navštivte veterinárního lékaře, který "petpasy" vystavuje a nechte si jej vystavit. Veterinární lékař Vám při tom také sdělí případné potřebné úkony (např. očkování), které je třeba mít splněné.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • adéla
    2010-03-07 20:15:27
    84.21.119.213
    Pane doktore prosím o odpověď: v 8 měsících má jorkšír horní patro zubů stálých, ale v dolním patře mu zůstal asi měsíc mléčný řezák (nevím ale jestli je má vyměněny všechny, jorkšírek jen tak tlamičku neotevře) můžeme ještě počkat jestli nevypadne, nebo jít už k veterináři? děkuji Adéla

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    Váš případ je méně obvyklý, zpravidla u jorkšírků nejdéle přetrvávají mléčné špičáky v horní čelisti. Pokud mléčný řezák přetrvává osamocen v dolní čelisti, může to mít nějaký nestandardní specifický důvod a určitě neuděláte chybu, navštívíte-li veterinárního lékaře, který zoubky zkontroluje. Na druhou stranu nemusíte k veterináři spěchat, persistence řezáku není důvodem k pohotovostní návštěvě.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Hanka
    2010-03-04 19:50:43
    82.100.0.235
    Dobrý den, prosím o radu. Nevím si rady se stříháním předních drápků u jorkšíra. Fenka si nedá na nožičky sáhnout. Není agresivní, ale jakmile jí za nožku chytím tak se kroutí, a je vidět že se hodně bojí. Jak se to v takovém-to případě řeší? děkuji za odpověď Hanka

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji navštívit buď veterinární zařízení nebo úpravnu psů, kde vám poradí a ošetří vašeho psíka.
  • zdenka
    2010-03-03 11:50:03
    88.102.64.129
    Dobrý den pane doktore, chtěla jsem se zeptat co dělat když pes má přerostlé a slepené chlupy a hrozne páchnou. Já mám 12 roční fenku malého knírače a nemůžu ji ostříhat chlupy u tlamičky, protože si na to nedá sáhnout. Došlo to tak daleko, že už je má slepené a nemůže moc jíst. Před 3 roky ji narazil druhy pes do tlamičky a vyrazil ji dva zuby a od té doby si na tu tlamičku nedá sáhnout. K veterináři nechci jit, protože se vždy celá klepe a má z toho trauma. Veterináře už i pokousala. Myslela jsem si, že by jsme ji možná mohli uspat nějakou tabletkou doma a ostříhat ji. Myslíte, že by to bylo možné? Děkuji za radu Zdenka

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    ne, nebylo by to možné. Nebylo by to ani správné i kdyby to možné bylo. Pokud jsou "chlupy slepené a hrozně páchnou", nebude se asi jednat jen o nějaký banální problém zplstnatělé srsti, který se v zásadě dá ošetřit ostříháním chlupů. Nerad spekuluji, ale ve Vašem případě by se mohlo jednat o zánět kůže - pyodermii. Zánět se může šířit z tlamy, může pocházet i z neošetřeného poranění zubů a také nepřijímání potravy může být z tohoto důvodu. Pokud chcete fence pomoci, vyhledejte veterinárního lékaře, který pacientku náležitě důkladně vyšetří, nepůjde-li to jinak, třeba i za pomoci sedace, či dokonce narkózy a po stanovení diagnózy zahájí léčbu. Veterinární pracoviště, která se specializují na malá zvířata, zejména větší, zpravidla mají dostatek kvalifikovaného a zkušeného personálu, který si s Vaší fenkou bude vědět rady.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky