Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 160 z 220 (záznamy 796 až 800 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Kristína
    2010-02-25 17:02:45
    194.50.2.220
    Dobrý den, zajímalo by mě jak přesně postupovat, při podávání žádosti o odvolání proti rozhodnutí RTG na DKK. Oficiální snímky byli mému psovi dělány již před rokem a nevyšli dobře. Smířila jsem se s výsledkem a nepochybovala o rozhodnutí lékaře. Ovšem na jeho doporučení jsem kvůli fyzické zátěži svého psa nechala po roce udělat přerentgen a výsledek byl úplně jiný a negativní. Ráda bych věděla jak na tom tedy můj pes je a jaké RTG jsou ty správné, jelikož oba lékaři jsou odborníci na plemeno které mám. Děkuji moc za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    odvolat se proti výsledku posouzení na DKK se lze podle vnitřního předpisu KVL ČR do 3 měsíců po obdržení výsledku. Ve vašem případě vaši žádost odvolací komise nepřijme. Nemám, bohužel od vás bližší informace, proto vám nemohu sdělit více konkrétních informací. Nevím o jaké plemeno se jedná, v kolika měsících věku psa bylo provedeno rentgenologické vyšetření apod.
  • Adéla Žurovcová
    2010-02-24 21:24:54
    193.179.175.210
    Dobrý večer, prosím o radu. Mám 5 měsíční štěně maltezáka a dnes jsem ji nahmatala v oblasti bříška malou bulku, když ji zmáčknu zmizí,a a internetu jsem se dočetla, že by to mohla být kýla. Operuje se nebo časem sama vymizí. Dal by jste mi prosím nějaké info o kýle. Předem moc děkuji Žurovcová

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    nerad spekuluji, ale ve Vašem případě si dovolím výjímku a podle popisu se asi opravdu bude jednat o pupeční kýlu. Někdy kýla vymizí sama, avšak vzhledem k věku štěněte se spíš domnívám, že bude potřeba operace. Obraťte se na veterinárního lékaře, který štěně vyšetří, kýlu potvrdí, či vyvrátí, případně zjistí velikost kýlní branky a domluví s Vámi termín operace. Operace pupeční kýly nebývá věc akutní, ale při ponechání kýly se mohou v jejím důsledku objevit velmi závažné komplikace, pokud se do kýlní branky dostane klička střeva, anebo v dospělosti u fen březí děloha. Neoperovaná kýla se také může časem zvětšovat.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Barbora Lužná
    2010-02-24 13:00:43
    90.180.107.244
    Dobrý den, dostala se ke mně informace, že nyní již není možné vydat pas psovi, který má sice tetování, ale nemá čip. Co je na tom pravdy? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Ing. Barbora Lužná

    Odpovídající: Sylva Skálová

    Dobrý den, není to pravda. Pas může být vydán psovi, který je nezaměnitelně označen, tzn. čipem nebo tetováním.

    S pozdravem
    Sylva Skálová, sekretariát KVL ČR

  • Regina Marešová
    2010-02-23 14:32:00
    89.103.240.3
    Dobrý den, mám dvouletou fenku zlatého retrívra a můj problém je v tom, že když odcházím z domu, tak než přijdu, můj pes skoro pokaždé rozhází odpadkový koš po kuchyni, jako trest pro mě za to, že jsem ji nevzala s sebou. Jak ji to mám odnaučit. Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    obávám se, že Váš dotaz není vůbec z veterinární oblasti. Nemyslím, že se jedná o poruchu chování. Měla byste si přečíst nějaké chovatelské příručky, popřípadě se poradit se zkušenými chovateli psů. Když už Vám odpovídám, byť - opakuji - ne jako veterinární lékař, tak si myslím, že problém bude víc ve Vás a ve Vašem uvažování. Vaše fena Vás nemá za co trestat! Trestat musíte Vy ji! V hierarchii smečky není žádná demokracie. Vy musíte stanovit co fena smí a co nesmí, kam může a kam nemůže. Musíte jí důrazně "vysvětlit", že ke koši vůbec nesmí, nejlépe tak, že se bude bát na koš byť jen podívat. A musíte být důsledná. Nebudete-li, nezbude Vám, než vždy když budete odcházet bez feny, vynést odpadkový koš.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Nikola Nová
    2010-02-21 16:48:41
    85.70.53.59
    Dobrý den, mohla bych se Vás zeptat. Naše fenka kavalíra začala hárat a chtěly bychom jí připustit. Proto chceme jít k vetrinářovi a udělat já nějaký stěry? Kolik stojí? Jak dlouho se čeká na výsledky? A jestli je to přesné. Předem děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Doporučuji komunikovat s vybraným veterinářem samozřejmě dříve než začne fena hárat, jako nejzazší termín beru 7. den hárání. Veterinář provede vyšetření a domluvíte se na strategii dalších vyšetření ( klinické celkové, vaginální, cytologické, případně hormonální ). Zároveň vám bude sdělena cena této činnosti. Obecně končí první období říje kolem 10. dne, to je také období, kdy se radikálně mění cytologický obraz poševní sliznice. Někdy pak stačí vyšetření každých 24 – 48 hodin, někdy se přiřadí i vyšetření hormonální. Většina výsledků je na počkání nebo nejpozději v hodinách. Kompletní časování vhodné doby k připuštění je poměrně přesné, s použitím cytologie přesahuje 60%, s použitím hormonálního vyšetření i 80% senzitivitu. Zdůrazňuji, že nejde jen o cytologické vyšetření, ale o kompletní vyšetření před krytím, kdy jednotlivé laboratorní výsledky jen pomáhají klinickému vyšetření.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky