Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 167 z 220 (záznamy 831 až 835 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Máša
    2010-01-20 16:55:15
    193.86.121.155
    Dobrý den, 11-letá fenka velše, vykastrovaná, dlouho močí, nečůrá proudem, pocvrkává. Jinak je veselá v pohodě. 27.12.09 zjištěna krev v moči, konstatován zánět, nasazen Synulox 14 dní. Nezlepšeno, proveden rozbor moči na sedimenty - byly tam nějaké krystalky, bez nutnosti léčby či diety. Dále provedeno sono (ne při plném mm), nejasný nález, snad polyp nebo ztluštělá stěna následkem zánětu. RTG neodhalilo případné kameny v mm. Návazně na Synolux dostala inj. Convenia na 14 dní, nelepší se. Jak dlouho pokračovat v inj Convenia - prý lze max. 3x- nebo řešit nějak ty krystalky v moči, pokud můžou být příčinou potíží. Díky za odpověď

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    přečtete-li si záhlaví této poradny, jistě pochopíte, že pro Vaše dotazy není určena. Není konzultačním místem, neověřuje diagnózy a už vůbec není možné, aby léčila. Jak z důvodů etických, tak praktických.
    Pokud se Vám zdá, že stávající postup je málo účinný, diagnostika nedostatečná a ráda byste se obrátila ještě na jiné pracoviště, doporučuji Vám, požádejte na stávajícím pracovišti, aby Vaši fenku referovalo na specializovanější kliniku. Samozřejmě se můžete na jiné pracoviště obrátit i sama, ale má to značnou nevýhodu v tom, že celá diagnostika bude dělána znovu od počátku, v léčbě nemusí být kontinuita a to může být velmi škodlivé.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Casius
    2010-01-20 12:57:49
    193.165.72.130
    Dobrý den, chovám Německého Boxera Casiuse. Je mu 5let, do poloviny loňského roku, to byl bezproblémový pejsek, před pár měsíci nám přibyla 1,5 roční fenka Maďarského ohaře, je dominantnější a strašně hravá. První měsíce bylo vše v pořádku, ale později začal být Casík, agresivní a nejen na ní, ale ohnal se i po mě a mém příteli v situaci kdy se s fenkou o něco prali a mi do toho zasáhli. Nikdy před tím nejevil ani známku agrese a mohla jsem mu šáhnout jak na hračky tak na žrádlo, cokoliv nic mu nevadilo. Prosím vás o radu co s tím, jak k pejskovi přistupovat a jak ho trestat, abychom agresi ještě neprohloubili, předem děkuji za odpověď. S pozdravem Marešová

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    domnívám se, že Váš dotaz je víc etologický než veterinární. Obdobným problémům věnují kynologické odborné a odborně populární časopisy poměrně rozsáhlé statě. Specificky veterinárním problémem se stane tehdy, není-li situace v chování Vašeho psa vysvětlitelná přirozeným chováním a dochází k poruše chování. Ve Vašem případě se nejspíš jedná k přeskupování hierarchie a Vy si musíte zařídit, aby Vaše místo bylo stále na první pozici. Aniž bych chtěl dávat "rady hraběcí", důrazně doporučuji: zjednejte si "ve smečce" pořádek. Obava z agrese psa vůči Vám je bohužel nejbližší cesta k neúspěchu. Nejprve se svěřte do péče nějakému zkušenému cvičiteli, pokud by neměl mít úspěch, objednejte se u veterinárního lékaře, specialisty na poruchy chování a situaci řešte s ním.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Kateřina
    2010-01-19 19:08:26
    213.129.155.251
    Dobrý den. Ráda bych se zeptala na názor pes a děti. Máme skoro 2letou fenu RTW, je živá, miluje děti a je velice hravá. Naše malé děti 2 a 4 roky si s ní dost vyhrají. Ona je velice poslušná a pokorná, poslechne i to 4leté dítě povelem na místo a fuj. Děti po ní hazí písek, i jí kolikrát plácnou lopatkou a ona drží a toleruje to. K jak veliké změně může dojít v průběhu dospívání u psa? Myslíte, že se může toto její tolerantní chování změnit a my bychom měli raději v budoucnu nenechávat děti o samotě s čubou? Děkuji za odpověď

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    dvouletá fena je již dospělá. Je-li fena dobře vychovaná, nemá sklony k dominanci a není agresivní, ani bázlivá, riziko, že by fena děti napadla je velmi malé. Zcela jej však nemůžete vyloučit nikdy. "Šíbnout" v hlavě může každému. Feně, mně i Vám. Je však tisíckrát pravděpodobnější, že fena děti ochrání před agresivním cizím člověkem než, že by sama děti napadla.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Rambousková
    2010-01-17 11:38:58
    213.226.196.221
    Dobrý den, máme doma 14-ti letou fenku trpasličího pudla. Začala ji z bradavky vytékat hnědá tekutina. Nevím si s tím rady. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji vám předem za odpověď na můj dotaz.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    možností je - jako obvykle - samozřejmě víc. Může se jednat o zánět mléčné žlázy, může jít o sekreci nádorově změněné cisterny, nebo třeba cystu. V každém případě je potřeba fenku vyšetřit. Bez vyšetření se jedná pouze o spekulace a ty mohou spíš ublížit než pomoct. Teprve po náležitém vyšetřením je možné stanovit diagnózu a z ní vyvodit odpovídající léčbu. Rozhodně navštivte veterinárního lékaře.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Jana Ducháčová
    2010-01-16 11:22:49
    84.42.175.103
    Dobrý den. Máme trpasličího pinče. Poslouchá, ale hrozně se bojí když střelí petardu nebo když je bouřka. Chceme se zeptat, jak by jsme mohli utlumit bojení našeho věrného přítele.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    trvalé odolnosti psa proti strachu z výstřelů, petard, či bouřky je možné dosáhnout poměrně náročným a dobrým profesionálem vedeným výcvikem. Běžně se takto cvičí psi služební. V této věci se obraťte na některého kynologického odborníka. Veterinární medicína umí ovlivnit reakci na podobné nepřirozené podněty medikamentózně. Při očekávaném setkání s daným podnětem (např. na Silvestra) je možné, že v dostatečném předstihu se pes "uklidní". Ovlivnění je však jednorázové a není možné medikamenty používat příliš často.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky