Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 175 z 220 (záznamy 871 až 875 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Žaneta Skoupá2009-11-25 16:18:1984.21.119.213Dobrý den, máme 4 měsíčního Yorka. Už měl uši nahoře a teď mu 1 spadlo má ho na boku. Čím to je, máme s tím něco dělat? Děkuji.
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
během intenzivního růstu dochází často ke zhoršení kvality chrupavky boltce, doporučuji "vylepit spadlý boltec ke druhému nebo do kornoutu. Měl by vám při tom pomoci buď veterinární lékař, nebo zkušený chovatel. Rovněž pravidelné masáže chrupavky dokáží povolený boltec navrátit do původní polohy. - Krátká2009-11-25 10:52:3889.190.95.97Dobrý den, pracuji jako řidič kamionu a pes bude jezdit se mnou. Nevím čím ho ošetřit proti klíšťatům, aby vyhověl nařízení vet. správy (ošetření 24 - 48 hodin před vstupem do země k ošetření nelze použít obojek proti klíšťatům), když hranice přejíždím několikrát měsíčně. Prosím o radu jakou formu ošetření - co nejšetrnější pro psa - zvolit. Děkuji Krátká
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
pokud budete jezdit po Evropské unii, nechte si u schváleného veterinárního lékaře vystavit "petpas". Veterinární lékař Vám také sdělí jak a čím psa ošetřit a případně jaké další testy budete ještě potřebovat pojedete-li např. do Velké Británie, či Švédska. Jiná věc je, budete-li jezdit mimo EU. Každá země má své předpisy a o nich se musíte informovat buď na Státní veterinární správě ČR (www.svscr.cz), anebo nejlépe na zastupitelském úřadu dané země. Ošetřit psa proti klíšťatům můžete některým z přípravků na bázi permethrinu.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Josef Piták2009-11-24 14:15:32193.165.245.222Appenzelský salašnický pejsek (3roky) se začal chytat za tlamku shora za čumákem, a včera se mu na levé lícní části tlamky objevil otok, který není zapálený, ani červený, na omak ani tvrdý (vypadá teď jeho hlava jak u Rotvailera..). Zevnitř tlamy nemá žádné známky choroby, třísky v zubu apod. Nemá teplotu, čumák má běžně studený, bez výtoků, v pohodě žere, se.., není podrážděný, nesténá. Nevím čím to je, o víkendu strkal tlamu do hraboší díry, ale bez zranění... Zná někdo odpověď, co s ním? Máte s tímto nějakou konkrétní zkušenost? Pepa
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
otok může být způsoben vším možným. Mohlo dojít k poranění, třebas jen malému a otok je reakce. Může se klidně ztratit jak se objevil, anebo se začne něco dít, např. začne být bolestivý, zrudne, bude teplejší. Otok může být třeba následkem onemocnění zubu. Může se jednat o alergickou reakci, atp. V každém případě bez vyšetření nikdo žádnou solidní odpověď nemůže dát. Přetrvává-li otok, navštivte veterinárního lékaře.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Zdeněk Dofek2009-11-22 20:39:3883.208.81.254Zdravím a prosím o radu. Vlastním 3-letého křížence staforda, který má cca každé 3-4 dny průjem. Začátek stolice v pohodě, pak začne řídnout a někdy přechází až ve vodu. Někdy výskyt hlenu. Pak 3 dny bez problémů. Pes bez teplot, při chuti, veselý, bez bolestí břicha (nechá se hladit). Krmím 1x denně vařeným masem (kuřecí, krůtí, hovězí) s těstovinami, rýží, granulemi a zeleninou. V 9-ti měsících prodělal parvovirózu (nakažen v útulku). Veterinář tvrdí, že je zdravý. Co dělám špatně? Děkuji za názor Zdeněk Dofek
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
v případě vašeho psa se může např. jednat o chronický zánět tlustého střeva buď alergického původu, nebo na základě přerůstání patolog. mikroflóry ve střevě, autoimunitní procesy apod. Stanovit přesnou diagnózu však musí veterinární lékař, proto doporučuji se obrátit na veter. lékaře pokud možno specialistu gastroenterologa. - monika2009-11-18 21:15:2789.203.134.130Dobrý den mám dotaz. Máme dvouměsíční fenku křížence. Matka cane corso s maďarským ohařem a táta ridgeback. Fenku máme v boudě. Je tam ještě s retrívrem. Obě leží spolu a hřeje jí, ale nevím zda jsme neudělali špatně? Jestli není ještě malé na to bejt přes noc venku?. Přes noc nekňučí, jen když se někdo ukáže venku a jde domu nebo když slyší, že jsme na chodbě tak začne kňučet. Je mi jí strašně líto. Měli jsme jí ze začátku doma aby si na nás zvykla. Tak bych chtěla vědět jestli jsme udělali chybu a nebo počkat až si zvykne? Má možnost chodit do kotelny kde je krásně. Tak si říkám, že kdyby jí byla zase zima tak by tam šla? Děkuji za odpověď
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
krátkosrstá plemena psů vyžadují pro pernamentní ustájení venku vyhřívanou boudu patřičné velikosti. Vaše štěně si pravděpodobně zvyklo na vaši společnost a nechce být samo. Máte asi dvě možnosti, buď to vydržíte, nebo ho vezmete zpátky do domu. Při navrácení psa musíte však počítat s jeho ještě větší závislostí na vás.