Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 176 z 220 (záznamy 876 až 880 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Dagmar Dřímalová
    2009-11-17 11:52:50
    85.92.58.8
    Dobrý den, chci vás požádat o radu co dělat s 3,5 letým Jorkšírem, který si nechce zvyknout na nového malého pejska. Skoro před čtyřmi lety jsem si koupila jorkšíra, kterému po 3 měsících diagnostikovali v brněnské nemocnici vrozenou vadu jater. Dávali mu půl roku života. Žádala jsem majitele chovně stanice, zda by mě mohl prodat štěně se slevou pokud by mně pejsek zemřel. Dostala jsem od něj pejska, který je větší nestojí mu ouška a nemá sestouplá varlátka. Když jsem musela letos v srpnu nechat uspat staršího pejska z vrozenou vadou, byl ten mladší moc smutný, delší dobu nežral a neměl o nic pořádně zájem. Proto jsem se nechala přesvědčit a koupila mu kamaráda. Teď jsem z toho nešťastná, protože můj "starý" pejsek na nového vrčí, utíká před ním, nechce se nechat od nás pohladit a dělá naschvály. Nevím si sama rady a dost mě to deptá. Ani pořádně nevím jak se mám k pejskům chovat, nerada bych udělala nějakou chybu. Budu vám moc vděčná, pokud mně poradíte, nebo alespoň odkážete na literaturu s touto problematikou. Předem moc děkuji a přeji příjemný den. Dagmar Dřímalová.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    socializace psů chovaných v domácnosti je někdy velmi obtížná a zdlouhavá. Doporučuji oddělit "teritoria" obou psíků od sebe a pokoušet se pouze o imitaci návštěv jedno či druhého u svého kamaráda. Váš starší pes na vás žárlí, proto mu musíte věnovat pokud možno stejnou péči a náklonnost jako před nástupem nového psíka. Jestli selžou tyto opatření, obraťte se na veterinárního lékaře-"psychologa".
  • Nováková
    2009-11-15 13:39:10
    85.71.172.222
    Dobrý den, ráda bych věděla, zda fenka bichonka po operaci pupeční kýly může být nakryta.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    pokud se jedná o standardní operaci, bez dalších komplikací, ano.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Kamil Kupka
    2009-11-14 11:15:14
    77.48.161.16
    Dobrý den, ve středu 11.11.2009 jsme si pořídili z útulku psa. Přesně řečeno se jedná o tři roky starého (mladého) labradorského retrívra. V útulku byl okolo dvou měsíců, co zažil během svého života nikdo neví. Jen má extrémně smutný pohled, při rychlém pohybu ruky couvá a bojí se, taky se bojí aut a není jasné, jak by reagoval na děti (házely po něm kamení). První noc štěkal od večera do rána. Druhá noc již byla lepší, neštěkal již celou noc, ale přesto štěkal. Dneska štěkal až po půlnoci. A nad ránem. Bohužel, i když jsme na vesnici, tak si sousedé již začínají stěžovat, že to je jediný pes, který v noci (bez zjevné příčiny jako např. cizí osoba na pozemku apod.) začne štěkat a štěká dlouho. Přes den je hodně puštěný, chodí se s ním na procházky apod. Takže předpokládám, že by měl být docela unavený. Vodu a žrádlo má taky. A přes den vůbec neštěká. Je extrémně rád, když má (a i vyhledává) společnost lidí. Prostě asi není rád sám. V RD být nemůže a ve sklepě není prostor jej na noc nechávat. Je velmi hodný, aspoň zatím. Hodně dobře reaguje i na cizí lidi, které nezná. Neštěká po nich, nechá se pohladit a za každé pohlazení je rád. Nemá tendence utíkat, i když je branka otevřená, opět zatím. Máme jej krátce. Stále věřím, že se uklidní a ani v noci štěkat nebude, přes den by to nikomu nevadilo. Chápu, že je to jeho přirozenost štěkat, ale taky mám pochopení pro sousedy, kteří se potřebují v noci vyspat. I když nejsem zastánce těch "moderních metod" jako např. obojky proti štěkání apod., tak se chci zeptat i na ně. Sedativa mu taky nechci dávat, ale nějak řešit se to musí. Děkuji a přeji pěkný den. Kamil Kupka

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    protože psa máte velmi krátkou, nedělal bych zatím žádné závěry. Možná si pouze vynucuje Vaši stálou pozornost a stav se upraví sám během několika dní. Chcete-li řešit problém s veterinářem, obraťte se na veterinární zařízení, které se zabývá poruchami chování malých zvířat. Tam získáte nejlepší informace a jedině tam i případné medikamenty, které mohou pomoci chování Vašeho psa ovlivnit.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Ada
    2009-11-11 07:43:49
    193.179.175.210
    Dobrý den, prosím Vás, je nějak dané jak se má štěňátko (nar.23.9.) poprvé očkovat? Mám štěňátko dvakrát odčervené naposledy 5. listopadu. Děkuji moc

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    očkování se řídí několika faktory. Záleží na věku štěněte, vakcinační historii matky, zkušenosti veterináře, případně též nákazové situaci. Obecně se vakcinuje od 5., či 6. týdne štěně poprvé, zpravidla ještě u původního majitele, respektive majitele feny. Byla-li fena sama opakovaně očkována, je lepší vakcinaci posunout za horizont 8., či 9. týdne, v případě, že byla fena očkována v době gravidity, tak za horizont 3 měsíců. Podle první vakcinace je potřeba nechat naočkovat štěně podruhé. V případě, že bylo štěně očkováno brzy, doporučuje se opakované očkování vždy po dvou až třech týdnech až do stáří kdy štěně dosáhne 3 měsíců věku. Toto platí pro základní očkování proti většině chorob, které se do očkovacího schématu zařazují. Očkování proti leptospirozám se o něco posunuje, poprvé se očkuje až v 10, či 11. týdnu a ještě později se vakcinuje proti vzteklině.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Adéla
    2009-11-09 15:51:16
    193.179.175.210
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Zítra si mám jít pro štěňátko (maltézský psík), ale jelikož jde paní chovatelka na operaci, štěňátka dává již zítra neočkována, jsou odčervená jen jim chybí očkování, prý to není žádný problém, že ty dva dny nevadí, jen s ni nemam chodit ven a ve čtvrtek si ji mám jít naočkovat sama. Je to vhodné? Nebude mít štěně nějaké problémy? Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    osobně nevidím rád, když chovatel naočkuje štěně, které druhý den prodává majiteli. Očkuje se živou vakcínou, která určitým způsobem zatíží imunitní systém štěněte, které je pak bezprostředně vystaveno dalším stresům - odchodu od matky, cestování, nový majitelé apod. Tyto vlivy mohou negativně ovlivnit tvorbu protilátek a tak celou imunitní odezvu zvířete na očkovací látku. Nechte si vaše štěně klidně naočkovat po aplikaci odčervení avšak ne bezprostředně po příjezdu.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky