Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 177 z 220 (záznamy 881 až 885 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Vlaďka
    2009-11-08 20:08:42
    85.70.50.24
    Dobrý den, mám 5ti měsíčního bulteriera, 19 kg. Posledních 10 dní problém se stolicí, řídká, ne průjem. Zkusila jsem dietu, živočišné uhlí, smektu, mírné zlepšení. Vařím rýži, mrkev a libové kuřecí maso. Zlepšení začalo být patrné, ale dnes tmavší krev ve stolici na konci vyprazdňování. Co má udělat veterinář za vyšetření? Jak se toto léčí? Také musím napsat, že jsme změnili granule a ty nové měly asi vliv na stolici, chvíli mi trvalo než jsem si to uvědomila. Děkuji za radu.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    je-li již ve stolici krev, určitě je to důvod k návštěvě veterináře. Veterinář podle klinického posouzení a případných dalších laboratorních vyšetření Vám doporučí další postup a léčbu. Jaká bude léčba a jaká případná další vyšetření bude dělat záleží na dohodě s Vámi, protože Vy ta vyšetření budete hradit. Informace o změně krmiva je samozřejmě pro veterináře také velmi důležitá.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Hanka
    2009-11-07 21:24:32
    84.21.119.213
    Ještě prosím dva dotazy na 2 měsíční chodskou fenku: co dělat když jdeme na vycházku, pes mě táhne dopředu, z toho se zastaví uprostřed silnice a nechce se hnout, na pamlsek nereaguje. A:na návštěvě u kamarádky, se naše a jejich pes jorkšír - štěně do sebe pustili, nechat je být nebo odtahovat od sebe a okřikovat? Chvíli jsem se i bála. Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Hanko,

    tato poradna, jak se dočtete v záhlaví, má pouze orientovat návštěvníky a tazatele. Vaše otázky by vyžadovaly poměrně široký exkurz do etologie. Rozhodně Vám doporučuji přečíst si nějaké knížky o chovu psů, na našem trhu je jich celá řada. Ale abych Vás jen tak neodbyl, rozhodně byste měla mít svou fenku pod dozorem a musíte si vynutit, aby podléhala Vaší vůli. Předpokládám, že nechcete, aby se psi prali, takže je potřeba jednoznačně konflikt okamžitě ukončit.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Hanka
    2009-11-07 13:30:00
    84.21.119.213
    Dobrý den máme dvou měsíčního chodského psa mohl by kostičku z buvolí kůže?

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    mohl - nemohl, záleží na příležitosti, množství, velikosti, chování psa a důvodu proč chcete "kostičku" pejskovi dát. Jedovatá není, ale jako krmivo, či jeho součást se rozhodně nehodí. Je-li velká, není dobrá ani jako pamlsek, je-li příliš malá a pes výrazně žravý je zde určité nebezpečí. Použití "bůvolí kostičky" (zpravidla není z buvola) jako pamlskové hračky uměřeně většinou žádné problémy nevyvolává.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Žaneta Skoupá
    2009-11-04 15:55:59
    84.21.119.213
    Dobrý den máme čtyř měsíčního jorkšírka a má levé ouško nahoře a druhé dole máme s tím něco dělat, masírovat, vázat ? nebo se mu to spraví samo? Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    podle mých zkušeností masírování, vyvazování, lepení, atp. má význam snad jen pokud ouško spadne po nějakém úrazu. Takto se kdysi běžně ošetřovala ouška po kupírování. Spadl-li boltec u čtyřměsíčního jorka, pravděpodobně se to spraví samo. Důležitá je správná strava a napomoci můžete i ostříháním boltců, aby dlouhé chlupy boltec neprověšovaly.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Michala Nešpůrková
    2009-11-04 13:00:08
    94.112.181.2
    Dobrý den, vím, že nemůžete doporučit konkrétní značku granulí, ale chci se zeptat jaké složení by měly a naopak neměly mít granule pro štěně malého plemene (kavalír). Zda je důležité uvádět při koupi stravy o jaký druh plemene se jedná, nebo stačí jen uvést hmotnost psa v dospělosti. A v jakých složkách se mění strava pro dospělého psa. A jak je možná cenová rozdílnost stravy např. od jedné značky 1kg. Štěněčí (dospělé) stravy stojí 40 Kč a od jiné je cena mnohonásobně vyšší.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    myslím, že stačí uvést hmotnost psa v dospělosti. Někteří výrobci sice dělí krmivo přímo podle plemene, domnívám se však, že význam toho je spíš marketingový, byť se v ojedinělých případech může receptura trochu lišit, zejména s ohledem na prevenci některých onemocnění, která jsou vázána na plemennou příslušnost. Poměrně důležitý je také údaj o aktivitě psa. Pes, který leží celý den na gauči bude mít jinou energetickou potřebu než pes, který celý den běhá. Strava štěněte, dospělého psa a gerontního se liší zásadně. Výklad rozdílu je nad možností a funkcí této poradny. Obecně platí, že v raném věku převažují stavební složky, zejména bílkoviny a s rostoucím věkem psa postupně začínají převažovat složky energetické. Cenová rozdílnost je dána mnoha faktory. Samozřejmě kvalita se v ceně projeví, avšak projeví se i jiné náklady výrobce, např. reklama, obchodní strategie výrobců, prodejců, atp. Můžete mít krmení méně kvalitní, avšak masívně podporované reklamou dražší, než krmení kvalitnější.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky