Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 197 z 220 (záznamy 981 až 985 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Klára Nejdlová
    2009-06-01 12:39:28
    193.179.65.161
    Dobrý den, máme fenku AST 5 měsíců a začali jsme pozorovat, že se ji prohýbá pravá přední tlapička. Poté jsme navštívili jednu kliniku, kde byla noha zrentgenována a po prohlédnutí snímků lékař řekl, že se s tím ještě nesetkal a musí se dále poradit. Jedná se o to, že jsou porušeny růstové zóny v kosti a růst neprobíhá tak jak by měl. Již dnes je packa o 4 cm kratší než druhá. Podle snímků se přikláněl spíše k úrazu, každopádně nedokážeme si představit jaký úraz by se mohl stát, abychom si toho nevšimli a poškodila by se kost. Fenka ani nekulhala. Nyní chceme situaci co nejrychleji řešit, máme k dispozici rentgenové snímky, ale jelikož je to velice ojedinělé, sháníme nějakého odborníka, který s tím má zkušenosti. Děkuji za odpověď

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    Ve vašem případě se opravdu může jednat o porušení růstové zóny jedné z předloketních kostí. Tyto chrupavčité ploténky jsou v období intenzivního růstu náchylné k poškození i banálním úderem, který nemusíte vůbec klinicky identifikovat. V těchto případech je ve většině případů nutná chirurgická intervence. Ideální čas pro tyto zákroky je věk do 5 měsíce věku psa. Doporučuji proto obrátit se na specializované veterinární pracoviště, kde rutinně provádějí korekční osteotomie.
  • Vera Ferdianová
    2009-05-31 15:28:33
    90.178.26.215
    Máne psa 18-ti letého křížence pudl s kníráčem poslední 1 rok trpí průjmy byl přeléčen na zánět zažívacího traktu přešla jsem z vařené stravy na granulovanou od veterináře dostává jen ráno piškoty občas mrkev syrovou ale průjmy se objevují 1x za 3 dny veterinář mu dal ranisan 1/2 tablety ráno a večer ale stav je stejný dal mu na obnovení mikroflory pastu ale ta ho taky prohnala. Je něco co by mu pomohlo je dost hubený s těch průjmu. Mám přejit zas na vařenou stravu na kterou byl zvyklý. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    Zdravotní stav vašeho seniora vyžaduje intenzivní lékařskou péči, kterou vám může poskytnou pouze váš ošetřující veterinární lékař. Ten nejlépe může zhodnotit závažnost , prognózu a další léčbu. Proto všem majitelům doporučuji řídit se danými doporučeními a neshánět „ další zaručené recepty“ od osob, které nejsou se zdravotním stavem vašeho psa seznámeni. V tak pokročilém věku je třeba počítat s delším průběhem každého zdravotního problému. Promluvte si opakovaně s vaším veterinárním lékařem o vzniklém problému a společně určitě najdete řešení.
  • Lenka Janková
    2009-05-31 15:11:06
    213.29.120.71
    Dobrý den, ráda bych se informovala, co způsobuje našeho psa, aby se neustále kousal. Máme devítiletou fenku německého ovčáka. Již po druhé se stalo, že má na zadečku u ocasu do krve vykousaná místa, úplně vytrhané chlupy. Něco ji tam neustále dráždí a ona se kouše tímhle drastickým způsobem. Také se neustále drbe na celém těle, ale takhle agresivně pouze na zadečku. Umývala jsem ji šampónem proti blechám a klíšťatům, ale den na to se opět začala všude škrábat. Slyšela jsem i názor, že může být alergická na bleší kousnutí. Můžete mi prosím poradit? Nebo bude rozumnější zajít k veterináři. Děkuji za Vaši odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    Doporučuji co nejdříve navštívit veterinárního lékaře, který stanoví přesnou diagnózu a léčbu. U dermatologických problémů to nemusí být vždy jednoduché. Vaše fena může opravdu trpět alergickou dermatitidou na bleší kousnutí, příčina však může být zcela jiná ( infekce, plísně, atopie, hormonální problémy, alergie jiného původu, psychické problémy apod.).
  • Hanka P.
    2009-05-31 09:58:37
    88.146.207.1
    Dobrý den, máme doma 15-ti letou jezevčici a velmi mě trápí její silný zápach z tlamy. Má dost zubního kamene, ale nechci ji již nechávat vzhledem k jejímu věku uspávat. Možná je to způsobeno i jejími žaludečními problémy. Jak zmírnit tento zápach? Také trpí plynovými kolikami a to dost silnými. Jednou jsem myslela, že mi při ní pojde. Pokaždé ji krmím se strachem, že se jí zase udělá špatně. Krmím konzervami, protože po těch jí nebývá špatně, tak často. Přesto jí bývá zle tak 1-2xtýdně. Jak jí šetrně pomoci? Je nezbytné ji krmit drahými speciálními granulemi? Nebo existuje levnější pomoc třeba nějakými čaji? (myslím tím odvar fenyklu a kmínu). Na zvířatech nešetřím, přesto si nemohu dovolit, každému kupovat drahé speciální prostředky. Předem děkuji za váš názor.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    Názor, že staršího psa již nelze úspěšně podrobit anestézii je již dávno přežitý. Současná úroveň veterinární anesteziologie je na takové úrovni, že provádění chirurgických zákroků ve vysokém věku je zcela běžné. Proto vám doporučuji navštívit veterinární pracoviště, rutinně provádějící zákroky v inhalační anestézii, které bude rovněž vybaveno diagnostickými přístroji pro zhodnocení akutního zdravotního stavu vašeho psa. V dutině ústní s výskytem masivního zubního kamene můžeme najít kolem 300 druhů bakterií, které pronikají poškozenými cévami dásní do krevního řečiště. Dochází tak k chronickému poškození zejména srdečního svalu a ledvin.
  • Michal Valášek
    2009-05-29 13:16:13
    213.191.111.1
    Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat kam bych mohl napsat svojí stížnost na nejmenovaného veterináře. Mockrát děkuji S pozdravem Valášek

    Odpovídající: Nepřidělen

    Pane Valášek,

    svoji stížnost můžete zaslat Revizní komisi KVL ČR.
    Viz. https://old.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58

    Bronislav Kozák, administrátor

 
Komora veterinárních lékařů České republiky