Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 20 z 220 (záznamy 96 až 100 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Martina2015-01-08 23:32:00127.0.0.1Dobrý den pane doktore, máme 9 letou fenku pudla a zhruba před rokem nám diagnostikovali cukrovku. Píchali jsme ji 24 jednotek jednou denně a krmíme též jednou denně. Na kontrolu krve chodíme vždy jednou za měsíc. Krmíme ji kuřecím masem s rýží nebo ovesnými vločkami. Nyní nám fenka začala dost pít a počůrávat se doma, což nikdy nedělala a po kontrole u veta nám byl cukr zvýšen již na 30 jednotek. Chci se zeptat, zda je lepší fence inzulín podávat 2x denně a jak je to poté s krmením a dávkováním - zda dávku rozdělit na 15 jednotek ráno a 15 večer? Váží 6-7 kg. Děkuji velice za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Martino,
téma cukrovky je obrovské a nelze je šmahem vyčerpat odpovědí v poradně. Dávky inzulínu dáváte již značně enormní, takže je čas se zastavit a provést důkladnou revizi. Doufám, že už je fenka vykastrovaná, dále doporučuji důkladné interní a endokrinologické vyšetření vč. sonografie, aby bylo možno vyloučit jiné primární onemocnění než DM nebo další konkurenční onemocnění. Určitě je také nutno stanovit glykemickou křivku ( počítejte ve vašem komplikovaném případu i s několikadenní hospitalizací ). Teprve poté je možno vytvořit odpověď na vaše otázky a stanovit nové dávkování, případně jiný lék a nové schéma krmení a denního režimu.
MVDr. Lubomír Hošek - alena krejcova2014-12-30 09:06:35127.0.0.1Dobrý den, jsem už zoufalá. Můj pes žere vlastní potřebu co vykadí. Nevím co mám dělat. Je jí osm měsíců. Předem děkuji.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená slečno Krejčová,
koprofagie je poměrně obvyklá u mláďat všech zvířat (včetně lidských). Jedná se o způsob objevování světa, který může přejít ve zlozvyk. Snažte se pejska krmit pestrou stravou, na vycházce ho mějte při venčení na vodítku a okamžitě po vykálení se ho snažte odlákat, rozptýlit či zaměstnat jinou činností. Rozhodně ho za to netrestejte, většinou problém ve vyšším věku odezní spontánně.
MVDr. Lubomír Hošek - Tereza2014-12-20 01:57:37127.0.0.1Dobrý den, mám dotaz. Pořídila jsem si psa ale bohužel bez očkováku. Očkovaní atd. je to roční fena. Na kolik finančně mě vyjde vstupní prohlídka, očkovák? Děkuju
Odpovídající: NepřidělenDobrý den, pokud si přečtete záhlaví této poradny, tak zjistíte, že na váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.
Bronislav Kozák
administrátor - Laura2014-12-09 19:16:57127.0.0.1Dobrý den, pes má psincový kašel, dle veterináře je možné jej po uzdravení naočkovat, jelikož tohle očkování nemá. V očkovacím průkaze má červenou (vzteklina), modrou a žlutou nálepku od Eurican DHPPI2-LR (žila jsem v domnění, že je očkovaný na vše potřebné), na co se vakcína vztahuje? Na jaká onemocnění doporučujete navíc očkovat? Děkuji Laura
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den,
tzv. psincový kašel nebo také infekční laryngotracheitida je zánět horních cest dýchacích způsobený Bordetella bronchiseptica. Jedná se většinou o méně závažné onemocnění a u dospělého psa většinou nevyžaduje léčbu antibiotiky. Psa lze proti tomuto onemocnění očkovat, ale není to součástí základního očkování. Je to nadstandartní očkování, které vyžadují většinou psi, kteří jsou ve výcviku nebo sportovně vedení, protože se jedná o velmi snadno přenosné onemocnění a ve větším kolektivu psů je riziko nákazy logicky větší. Očkování je buď klasicky podkožně nebo je možné použít i vakcínu, která se aplikuje přímo do nosu. S ochranou po vakcinaci je to asi jako po očkování proti chřipce, u některých jedinců nemusí zabránit nakažení, ale může jen zmírnit průběh onemocnění.S přáním hezkého prožití svátků vánočních
MVDr. Zlatka Hošková - Petr Hrdlička2014-12-08 12:37:22127.0.0.1Můj 7letý retrívr má artritidu. Ptám se, jak dlouho je možná léčba Dexafortem a zda je možné i současné podávání Ibalginu. Jiné zdravotní problémy dosud neměl. Děkuji moc za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážený pane Hrdlička,
Vámi popisovaná kombinace může být velmi nebezpečná až život ohrožující. Dexafort obsahuje středně dlouho působící kortikoid dexamethazon, aplikaci je doporučené opakovat maximálně ještě jednou za 7 dní, Ibalgin je humánní nesteroidní analgetikum, které není vyzkoušeno a registrováno pro psy a kombinace s kortikoidy je silně nedoporučená. Dovolil bych si vám navrhnout, aby jste se se svým lékařem pokusili vyhledat vhodnější kombinaci léčby a stabilizace artritidy.
MVDr. Lubomír Hošek