Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 215 z 220 (záznamy 1071 až 1075 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Any
    2009-02-05 10:31:29
    193.86.170.242
    Dobrý den, mám desetiměsíční fenku australského ovčáka. Nevšimli jsme si, že u ní začíná první hárání a vzali jsme ji s sebou na víkend, kde došlo k nakrytí se psem jiné rasy. Prostě jsme je přímo chytili při činu. Podstoupila během týdne 3 injekce u svého veterináře. Nyní, týden od poslední injekce, je fenka velice smutná, nervózní a pohlavní ústrojí se ji zvětšilo a bradavky se jí nalévají. Mám obavu, jestli je to normální reakce na léčbu a jestli to není příznak březosti. Dá se nějakým způsobem zjistit, jestli fenka není březí i po tomto zákroku? Je zde nějaké riziko, že by mohla onemocnět zánětem? Děkuji Vám za radu.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    Vaše fena se pravděpodobně podrobila hormonální léčbě po nechtěném nakrytí. Detekci případné březosti lze provést sonografickým vyšetřením cca 23-26 den po nakrytí.

    Hormonální léčba může mít tyto vedlejší účinky, které popisujete, proto Vám doporučuji navštívit neprodleně veterinárního lékaře a nechat vaši fenku vyšetřit. (zánět dělohy, vyš. krve apod.)

  • Eliška
    2009-02-02 19:24:21
    160.218.156.226
    Dobrý den, prosím vás mohli by jste mi poradit jak dál postupovat? Mám 4letého labradora a problém je, kdykoliv se u něho objeví blechy ihned si začne olizovat a škrábat místo nad kořenem ocasu(občas i břicho). Posléze mu postižené místo začne mokvat (nevím jak jinak to nazvat.) a zapařovat. Vždy mu na takto postiženém místě ostříhám srst aby to "větralo" a ošetřím. Poté se mu na postiženém místě udělají strupy, po čase se vše zahojí a zaroste srstí. Ale ihned jak na něj někde skočí nějaká ta blecha je to zase to samé. Hlavně je na tom místě hodně citliví, začne se drbat při každém pohlazení na zádech. No aby jste si nemysleli, že si tu naříkám a nic proti tomu nedělám. Ze začátku, kdykoliv se u něho objevil naznak napadení malého počtu blech hned jsem mu nakapala frontline a ošetřila pelech, koberce atd... například biokilem. No a na nějaký čas byl klid ale jednou prostě přestal frontline účinkovat. Říkala jsem si ,že na něj začali být blechy asi rezistentní tak jsem zkusila jiní přípravek (hlavně jinou účinnou látku, ne jen název.) ale pořád nic. Tak jsem zajela za ním vet. no a ten mi dal jiní přípravek myslím, že duovan nebo tak nějak. Prý je asi alergický na bleší kousnutí a neměl by být těmito parazity napaden. No to jsem si myslela hned ale co s tím. Ale přípravek od vet. také moc nezabral. Od té doby jsem zkusila snad skoro vše naposledy hodně drahý obojek killtix a nic moc. Sice se mu stav blech o trošku zmenší ale pořád se kouše a olizuje. Chystám se vyzkoušet přírodní přípravek s levendulí. Ve styku s dalšími psi moc často není, jen občas. Pelíšky a místa kde se pes pohybuje luxuji, myji, peru, čistím a stříkám přípravky a pořád se skoro to samé. Tak už si nevím rady a hlavně to pro něj není asi moc zdravé takové množství všelijakých přípravku. Předem mockrát děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    konečnou diagnózu Vašeho psa by měl potvrdit ošetřující veterinární lékař - specialista dermatolog. Nevím kde je Váš pes umístěný, neustálá reinvaze blech je v současné době méně obvyklá, protože antiparazitárních přípravků je na trhu dostatek a lze si z nich vybrat. Myslím si, že problém u Vašeho psa tkví právě v opakovaném napadení blechami, kdy se jeho případná alergie zhoršuje.

    Proto doporučuji navštívit veterináře dermatologa, dodržovat jím stanovenou léčbu a změnu odchovu (místo, styk s jinými zvířaty apod.) Vašeho psa tak, aby jste mohla omezit kontakt s blechami na minimum.

    Rovněž doporučuji podrobně se seznámit s pravidly aplikace jednotlivých přípravků proti blechám (několik dnů před a po aplikací preparátu nesmíte psa koupat, aplikovat striktně na kůži apod).
  • Monika Jamborová
    2009-02-02 14:46:27
    90.177.223.124
    Dobrý den, před pár dny jsme museli nechat usmrtit naši nevyléčitelně nemocnou fenku kokršpaněla. Domluva se zvěrolékařem byla první injekce uspávací a druhá smrtící do žíly a očekávali jsme, že pejsek pokojně a v klidu usne. Veterinář ale aplikoval obě injekce do svalu a druhou v okamžiku, kdy pes ještě seděl s otevřenýma očima. Po druhé injekci začal být neklidný, po nějaké době se v křečích zvrátil na zem, zmítal se, dusil se a chroptěl. Veterinář poté ani nezkontroloval tep a odešel. Zajímalo by mě, jestli se jedná o standardní postup či jestli si na chování lékaře mohu stěžovat. Nejsem odborník, ale domnívám se, že takto by humánní uspávání psa rozhodně vypadat nemělo.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    k provedení euthanasie se rutinně používají anestetika, která ve vysokých dávkách způsobí rychlou zástavu dechu a srdce ale mohou v některých případech vyvolat křečové stavy. Bohužel z Vašeho dotazu nevyplývá, jaké preparáty byly Vaší fence aplikovány.

    Odpověď na Vaši druhou otázku: ano, můžete si na Vašeho veterinárního lékaře stěžovat na Komoře veterinárních lékařů ČR. Já však doporučuji klientům, kteří se cítí poškozeni, aby svoji nespokojenost znova prodebatovali s ošetřujícím lékařem.

  • Barbora Štěpánková
    2009-02-01 18:40:45
    77.104.233.33
    Dobrý den, nechala jsem očipovat a zaregistrovat fenu i se šesti štěňátky. Pan veterinář mi řekl, že jsou již všichni zaneseni do databáze Komory veterinárních lékařů ČR, tak jsem si zpětně chtěla nalézt informace o svých psech, ale bohužel ani 1 ze 7 čísel mikročipu a ani 1 ze 7 čísel petpasu váš registr nenašel. Tak se chci zeptat, jestli je nějaká chyba na serveru nebo jestli se registrované zvíře dá vyhledat i jiným způsobem. Mnohokrát děkuji za odpověď.

    Odpovídající: Sylva Skálová

    Dobrý den paní Štěpánková,

    napište mi prosím čísla čipů a petpasů. Prověřím kde je problém.
    Poslat je můžete přímo na sylva.skalova@vetkom.cz

    S pozdravem
    Sylva Skálová
    sekretariát KVL ČR
  • Pavla Z.
    2009-02-01 15:52:55
    195.113.199.21
    Dobry den, chtěla jsem se zeptat, mám devítiletou fenku Border teriéra, byla u ni teď diagnostikovaná chronická bronchitida na základě dvou a půl měsíčního úporného kašle, negativních výtěrů krku a RTG, kde byly zjištěny ztluštělé bronchy. Můj doktor mi ale pro fenku dal jen ATB, což dle mého názoru je jen na sekundární infekci a ne proti kašli, který je vážně strašný. Tak se chci zeptat, čím nejlépe pejska zbavit kašle, respektive ho utlumit? Předem děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji spojit se s Vaším ošetřujícím lékařem a seznámit jej s problémem úporného kašle během léčby. Určitě Vám po zvážení akutní situace pomůže . Na dálku nelze diagnostikovat ani doporučovat léčivé preparáty, proto Vám nemohu bez klinického vyšetření doporučit žádný konkrétní lék.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky