Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 23 z 220 (záznamy 111 až 115 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Petra2014-10-31 14:10:46127.0.0.1Dobrý den chtěla bych se zeptat, zda je škodlivé delší užívání antibiotik Phenaemaletten, můj pejsek už to užívá asi třetí měsíc, a poslední dobou je velmi malátný, mazlivý a víc unavenější. Mohlo by to být z toho? Abych nezapomněla užívá je z toho že má epilepsii. Tak se obávám aby mu díky tabletkám antibiotik nějak neškodili na důležité orgány. Děkuji za odpověď
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená slečno Husarová,
lék Penaemaletten není antibiotikum , ale antiepileptikum. Na počátku podávání bývá přechodně pozorován mírný útlum, který časem ustoupí. Léčba tímto lékem je dlouhodobá, někdy doživotní. Na začátku léčby je potřeba sledovat účinnou hladinu barbiturátů v krvi, aby bylo dosaženo odpovídajícího léčebného efektu při nejnižší možné dávce. Později je doporučitelné v 6 -12 měsíčních intervalech biochemické vyšetření krve, protože dlouhodobé podávání léku může ovlivnit funkci jaterních buněk. Naprostá většina psů ale léčbu snáší dobře, bez klinických projevů selhávání jaterních funkcí.
MVDr. Lubomír Hošek - Baláš Radek2014-10-29 13:12:26127.0.0.1Dobrý den, prosím o Váš názor na sběr mrtvých zvířat (přejeté kočky, psi, uhynulí holubi a pod) městskou policí, která tato uhynulá zvířata při zjištění sebere, uloží většinou do igelitového pytle a takto převeze služebním vozem, který slouží k běžnému výkonu služby, k místnímu veterináři do kafilerního boxu. Jen podotýkám, že strážníci nebyli k tomuto úkonu nijak proškoleni a ani služebna není uzpůsobena k nějaké následné dezinfekci vozidla.
Odpovídající: MVDr. Martin GrymDobrý den.
V tomto případě jde o veterinární asanaci, která je definována v § 39 zákona č. 166/1999 Sb. o veterinární péči. K této činnosti schvaluje jednotlivé subjekty státní veterinární správa. Povinnosti osob vykonávajících tuto činnost jsou obsahem § 41 a 42 tohoto zákona. V § 42 odst. 6 je navíc uvedeno, že prováděcí právní předpis (tj. vyhláška 342/2012 Sb., § 15) stanoví organizaci, obsah a podmínky odborného kurzu pro odchyt toulavých a opuštěných zvířat a zacházení s nimi včetně péče o ně v útulcích pro zvířata, a pro sběr a neškodné odstraňování kadáverů zvířat v zájmovém chovu, jakož i organizaci a obsah závěrečné zkoušky.
V případě MP je orgánem státní správy ve věcech veterinární péče obec. Ta by měla zajistit, aby byli příslušní pracovníci MP proškoleni pro tuto činnost v souladu se zákonem č. 166/99 Sb. a vyhláškou č. 342/2012 Sb. Máte pravdu, že zvláště u větších zvířat by k tomuto účelu mělo být vyčleněno zvláštní zásahové vozidlo. U menších (například 1 holub) toto nutné není, ale i tak je potřeba manipulace v gumových rukavicích a po umístění do pytle tento řádně uzavřít.
S pozdravem,
MVDr. Martin Grym
- Ivana H.2014-10-24 17:42:32127.0.0.1Dobrý den, ráda bych získala informaci ohledně zavádění nových pasů v ČR dle nařízení EU 576 a 577/2013. - Budou mít veterináři nové pasy k dispozici od 29.12.t.r.? - Pokud ne - budou vydávat ty současné nebo se vystavování dočasně zastaví? - A především : Budou dál platit současné již vydané pasy? (na anglických webech jsem našla informaci, že ty současné budou platit dál, včetně nových zápisů, a to až do jejich zaplnění nebo do potřeby výměny z jiného důvodu, např. nového čipu apod. - bude stejně postupováno v ČR?) Nemusím zdůrazňovat, jak důležité je dát majitelům zvířat potřebné informace s dostatečným předstihem před koncem roku. Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Martin GrymVeterinární lékaři musí mít k dispozici novou formu pasu od 29.12. 2014. Původní pasy vydané do 28.12. 2014 včetně budou platné i nadále. Popsaná praxe z UK bude platit i u nás. - Ivana H2014-10-22 20:29:12127.0.0.1Dobrý den, před půl rokem jsme s sebou do ČR přivezli fenu z mimo EU. Máme ji od štěněte, teď je jí 5 let, byla každoročně očkovaná kombinovanou vakcínou + rabies. Má kvůli návratu do ČR i test protilátek na vzteklinu. Teď máme termín ročního očkování a já jsem se dozvěděla, že se vzteklina nově očkuje i vakcínami s delší dobou platnosti. Při zpětné kontrole jejího průkazu jsem zjistila, že byla každoročně očkována "3-letými" rabies vakcínami (zřejmě z důvodu setrvačnosti tamní legislativy, požadující asi vzteklinu každoročně). Z posledního očkování před rokem má nálepky - Vanguard 5 (CDV, CAV-2, CPIV a CPV) - Leptoferm C-I (Leptosp. Can., Icterohaemo.) - Defensor 3 (Rabies) Web výrobce Defensor pro následná přeočkování (její případ) deklaruje 3-letý interval - a tam, kde je vakcína registrovaná (např. USA), je takto aplikována. V ČR ovšem podle vašeho webu Defensor 3 registrován není ? Jak tedy mohu postupovat - lze letos přeočkovat jen kombinovanou vakcínu a vzteklinu lze počítat za platnou od očkování v říjnu 2013 do 10/2016 ? Přenese mi to takto veterinář do EU pasu, který si plánuji nechat při očkování vystavit ? Také nechci přijít o platnost certifikátu na hladinu protilátek. Pro úplnost schéma jejího očkování x vzteklině: 2009 Rabvac3 2010 Rabvac3 2011 Defensor 3 2012 Defensor 3 2013 Defensor 3 Velice děkuji za rychlou odpověď! Ivana H.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Ivano,
obecně v ČR je platné očkování dle účinnosti vakcíny v místě vakcinace - tj. veterinární lékař, co vakcínu aplikoval, ručí svým podpisem, že pes bude po dobu účinnosti vakcinace ( tj. u Defensoru 3 tři roky) v imunitě proti vzteklině. Toto potvrdí do pasu zapsáním data, do kdy je vakcinace platná. Pokud veterinární lékař předepsal další revakcinaci za rok ( i když je známo, že by měla mít krytí na 3 roky), platí to co předepsal veterinární lékař . Pokud si budete chtít v ČR vystavit nový pas, stejně bude muset být teprve po jeho vystavení provedena vakcinace proti vzteklině znovu, bez ohledu na dosavadní vakcinaci (do nového pasu nelze opisovat dřívější vakcinace proti vzteklině ).
MVDr. Lubomír Hošek - Frýbertová2014-10-07 14:32:10127.0.0.1Dobrý den, prosím o radu, mám půlroční fenku zlatého retrievra. Minulý týden jsem začala pozorovat, že špatně vstává z lehu a teď v neděli po delší procházce jí jakoby "ztuhly" zadní nohy, ale po chvilce se rozešla a nyní je bez obtíží. Byla jsem u veterináře, zpráva zní: výrazná laxita KK, zatím bez bolestivosti, při tlaku na femury bez bolestivé reakce. Susp. dg: DKK s doporučením na distrakční RTG KK (Penn HIP). Prosím o radu,na jakou veterinární kliniku se s tímto problémem obrátit a jestli je šance při rychlém řešení vyléčení. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Frýbertová,
seznam odborníků, na které vám doporučuji se obrátit, najdete na https://old.vetkom.cz/ordinations/dkkDkl.
MVDr. Lubomír Hošek