Zvolená kategorie: Domácí zvířata
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 26 z 34 (záznamy 126 až 130 z celkových 167)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Vlada2010-09-30 22:11:3790.179.109.198Mám k vám dotaz mám slepice a nikdy sem u nich žádný problém neměl ale letos jsem o všechny přišel měly žlutý trus a občas v něm byla krev a postupně všechny pošli a chci se zeptat co s tím a jestli si mohu pořídit nové slepice aby mě zas nepošli a čím kurník a výběh vydezinfikovat abych tomu předešel a nebo jsou nato léky? A jaké nechci zas přijít o všechny slepice děkuji moc.
Odpovídající: MVDr. Renáta HlavováDobrý den, tato krátká sdělení nestačí k určení ani přibližné diagnózy. Nejlépe bude, když se obrátíte na některého veterinárního lékaře ve vašem okolí. Pokud by si nevěděl rady, pak lze využít služeb odborného vet. lékaře nebo veterinárního ústavu či pracoviště na univerzitě.
S pozdravem
MVDr. Renáta Hlavová - karel2010-09-17 10:29:20188.120.221.34Králíky jsem nechal očkovat proti myxomatóze ve stáří cca 40 dní. Dnes je jim cca 90 dní. U některých se objevují příznaky myxomatózy /zduřeninu u uší, zateklá oční víčka atd./ Kde jsem udělal chybu? Pokud to ten králík přežije, je nositelem viru myxomatózy?
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
nemusel jste udělat chybu nikde, ale králíci, kteří se běžně očkují od 6 týdnů věku by se měli přeočkovat za 2 týdny. Pokud se králíci očkují ve stáří nad 8 týdnů, standardně se přeočkovávají po 6 měsících. Při velmi nepříznivé nákazové situaci lze očkovat již od 5-ti, ba dokonce od 4 týdnů stáří, ale s naprostou nutností v 8 týdnech přeočkovat. Chovný materiál by se měl vakcinovat pravidelně v předjaří (únor, březen) a přeočkovávat chovná zvířata v chovu v půlročních intervalech. Výše popsané schéma je obecné. Konkrétní Vám navrhne veterinární lékař, který je obeznámen se situací v chovu a s nákazovou situací v místě a v regionu. Vámi popisované příznaky mohou být s poměrně velkou pravděpodobností příznaky myxomatózy, nutně však tomu být nemusí. Obdobné příznaky se mohou vyskytovat i u jiných onemocnění, například pasterelózy. Králík, který myxomatózu přežije pak může být - a často i je - nositelem viru myxomatózy.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Míra2010-09-09 20:09:2495.173.94.255Dobrý den, chovám králíky plemene belgický obr a mám velké problémy se zabřeznutím. Samice nejsou ani tlusté, ani nemocné. Používal jsem i různé vitamíny, ale nic. Prosil bych tedy, jestli byste mi nemohl poradit s přípravky, které se aplikují injekčně. Dozvěděl jsem se že to existuje, ale nevím jak se to jmenuje. Moc děkuji
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekObecně u velkých králíků bývají problémy se zabřeznutím, tloušťka může být velkou překážkou. Dalším aspektem je pouze klecový chov, málo slunečního světla, jednostranné krmení pouze peletami, přílišné využívání samice či neplodný samec. Řešením je pak kombinovaná náprava především podmínek ustájení a krmení, případně přídavku některých vitamínů. V poslední řadě lze použít i hormonální stimulaci. Kompletní posouzení chovu, včetně doporučení ke změně a případné medikamentózní povzbuzení říje náleží plně do kompetence veterinárního lékaře, proto vám doporučuji obrátit se na nejbližšího praktika, který vám s plnou zodpovědností pomůže problém vyřešit.
MVDr. Lubomír Hošek - Janek2010-08-20 23:04:1694.138.104.4Prosím o radu, máme bílou bezrohou kozu, výborně dojí ale minulý týden začala chrčet, je apatická, nechce ven ze stání, jenom polehává, potravu přijímá vleže. Její mléko se ihned po svaření srazí. Děkuji za odpověď. Janek
Odpovídající: MVDr. Karel DanielPodle popsaných příznaků nelze spolehlivě diagnostikovat onemocnění či vydávat doporučení k léčbě. Může se jednat o respirační onemocnění, zánět mléčné žlázy či cokoliv jiného. Jedinou radou je kontaktovat praktického veterinárního lékaře a řídit se jeho doporučením, vydaným na základě klinického vyšetření kozy.
MVDr. K. Daniel - Zdeněk2010-08-11 22:58:28109.69.210.254Dobrý den, může se králičí maso v počátku nemoci jíst? Děkuji
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
ano může po řádné tepelné úpravě a konfiskaci hlavy.