Zvolená kategorie: Koně
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 27 z 46 (záznamy 131 až 135 z celkových 228)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Eva K.2011-02-10 12:13:3189.24.200.218Dobrý den, můj 10ti letý kůň se v špatně ohýbá na levou stranu. Než by se ohnul jde raději rovně. Prosím o radu jestli by pomohla masáž nějakého konkrétního místa na těle, nebo případně cvičení ze země. Pokud by to šlo, mohli by jste poslat můj dotaz MVDr. Žežulkové nebo jinému chiropraktikovi? Nemohu na ni sehnat kontakt. Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Karel DanielZ dotazu není zcela zřejmé, co je míněno souslovím "ohýbat se na levou stranu". Dovozuji pouze, že kůň pravděpodobně nerad zahýbá nalevo a/nebo nerad stáčí krk a hlavu doleva.
V takovém případě by se nejspíš jednalo o statickou nebo dynamickou poruchu funkce krčních obratlů. Její přesná lokalizace a určení charakteru změny vyžaduje pečlivé vyšetření veterinárním lékařem a pravděpodobně i RTG vyšetření zmíněné oblasti.
Konkrétní léčbu lze doporučit pouze na základě určení vyvolávajícího faktoru.
Komora veterinárních lékařů nevede seznam koňských chiropraktiků. Kontaktní seznam registrovaných praktických veterinárních lékařů je k dispozici na veřejně přístupné webové stránce KVL ČR.
MVDr. K. Daniel - barča2011-02-08 20:13:1288.146.220.99Dobrý den, mám kobylku je po dvou hříbatech (už je to dýl) a trápí nás už delší dobu falešná březost - má i laktaci. Chci se zeptat, jak bych to mohla řešit kromě hormonálních léků?
Odpovídající: MVDr. Karel DanielTermín falešná březost není u klisny - na rozdíl od feny - přesně definovaným stavem. Proto také není zcela zřejmé, co je termínem "falešná březost" konkrétně míněno.
Jestli břišní dutina klisny "nabývá na objemu", začíná tvorba mléka, atd. nemohlo by se případně jednat i o opravdovou březost? Na druhé straně klisny v pozitivní energetické bilanci často jeví tendenci ke tloustnutí, tedy zvyšování objemu tělního tuku a tekutiny v břišní dutině.
Ztráta plodu po 40. dni březosti zpravidla způsobí, že klisna po řadu měsíců nejde do říje. Také takovýto hormonální stav může být nazýván falešnou březostí. U těchto klisen se obvykle vrací říje kolem 200 dnů po připuštění, pokud toto období nepřipadne na "anestrální" roční období.
Nejlepší radou je vyšetření klisny veterinárním lékařem a doporučení podle konkrétního nálezu.
MVDr. K. Daniel - Monika2011-02-05 22:21:1781.25.21.1A nevíte, kolik by takový zákrok ( chirurgické vyšetření, výplach abscesu atd.) stál? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Monika
Odpovídající: NepřidělenDobrý den,
Když si přečtete záhlaví této poradny, zjistíte že na tuto otázku Vám nikdo nemůže odpovědět. Ceny jsou smluvní.
Bronislav Kozák
administrátor - Monika2011-02-04 21:58:1181.25.21.1A lze alespoň pokusit se to nějak léčit? Popřípadě jak? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Monika
Odpovídající: MVDr. Karel DanielAno. Léčba doporučená na základě výsledku podrobného klinického vyšetření by nejspíše zahrnovala kombinaci chirurgického ošetření (evakuace nekrotické tkáně, výplach abscesu) s medikamentózním (podávání ATB delší dobu). Prognóza i výsledek je závislý na pokročilosti změn a které struktury přesně jsou procesem zasaženy.
MVDr. K. Daniel - Monika2011-02-04 14:46:2581.25.21.1Dobrý den. Vlastním 13-ti letého hřebce, ČMB. Je kován na předek. Před 3 týdny, při čištění kopyt, vykopl pravou přední nohu a přitom si šlápl na levou. Těsně nad korunkou se mu vytvořila boule, jež se "vyvaluje" nad vnitřní stranou kopytní stěny, skoro až přes korunku dolů. Boule je velká asi 10x5cm. V bouli se zároveň udělal otvor (pravděpodobně v místě nejbližšího styku s pravým kopytem), z kterého začal průběžně vytékat hnis a krev. Boule nehřeje, a podle hmatu je někdy měkká a někdy tvrdší. Od začátku vzniku jsme na jejím povrchu ostříhali rousy, a pravidelně ji mažeme mastí Ichtivet 20%. Žádné zmenšení boule není nijak znatelné, nejspíš proto, že při chůzi o ní občas škrtne pravým kopytem. Doposud ho boule v pohybu nijak neomezovala, však od soboty (29.1.), začal na levou nohu výrazně kulhat. Jelikož v našem okolí není žádný veterinář, zabývající se koňmi, obracím se tedy na Vás s otázkou, zda lze nějak tuto bouli svépomocně léčit či odstranit? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Monika
Odpovídající: MVDr. Karel DanielPopsané poškození účinně léčit svépomocí nejspíš není možné. Je pravděpodobné, že se jedná o hematom, který se později změnil na absces. Prognóza závisí na stupni poškození tkání; a to ať již původním zhmožděním nebo následným nástupem hnisavě destruktivních procesů.
MVDr. K. Daniel