Zvolená kategorie: Domácí zvířata
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 29 z 34 (záznamy 141 až 145 z celkových 167)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Jiří2010-02-28 22:26:1778.157.163.130Ovce kamerunská - co je naší ovečce? Špatně dýchá, škube nohama a občas jakoby sténá při dýchání. Málo žere, pohubla. Krmíme senem, občas brambory, mrkev, staré rohlíky, zelí. Minerální sůl mají, vodu denně čerstvou pitnou.
Odpovídající: MVDr. Karel DanielÚvodní věta při vstupu do sekce Poradna na webovém portálu Komory veterinárních lékařů zní:
"Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé, účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem."
Popsané příznaky mohou zahrnovat širokou škálu problémů od problémů dýchacího traktu až po cizí těleso v předžaludcích. Stanovení kauzální diagnózy a přístupu k léčbě musí stanovit praktický veterinární lékař na základě klinického vyšetření zvířete.
MVDr. K. Daniel - Eva2010-02-14 17:22:30213.195.211.126Pracuji u dojnic, kdysi se zadržené lůžko hlásilo druhý den po porodu veterinář ho vytáhl a podal čípky. Nynější veterinář to neřeší a tak chodí dojnice i pět dní se zadrženým lůžkem. Může to tak dělat?
Odpovídající: MVDr. Karel DanielVeterinární lékař poskytuje službu na vyžádání majitele/chovatele/držitele zvířete.
Zadržené lůžko se podle okolností spolu s ošetřením uvolňuje či odstraňuje zpravidla první až třetí den po porodu dojnice.
MVDr. K. Daniel - Jana Marčíková2010-01-20 19:16:2189.24.84.110Dobrý den. Naše koza druhý den polehává, dělá jí problém chůze a stání, týká se to především zadních nohou a u tlamy má bílou pěnu. Před dvěma měsíci jsme s ní byli u kozla, tak zatím nevíme jestli zabřezla. Taktéž žere a pije méně než obvykle. Chci se zeptat jaké onemocnění to může evokovat. Děkuji Marčíková
Odpovídající: MVDr. Karel DanielPopsané příznaky mohou být spojeny s celou řadou onemocnění různého původu i prognózy. Proto na dotaz nelze ani spekulativně odpovědět bez podrobnějšího klinického vyšetření zvířete a zjištění relevantních anamnestických údajů. Doporučuji obrátit se proto na Vašeho praktického veterinárního lékaře.
MVDr. K. Daniel - Kateřina Koutná2010-01-02 21:16:0888.102.0.23Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat mám ovečku po průjmu a je ve špatném výživném stavu. Mohu ji dávat sypkou melasu na spravení kondice? Neublíží jí to? A ještě co koupit narozeným jehňatům a kůzlatům, pro přilepšenou? Předem moc děkuji.
Odpovídající: MVDr. Karel DanielPro rekonvalescenci lze doporučit především vitamínové preparáty s obsahem vitamínů A, D a E. Melasa slouží především na doplnění energetické složky potravy. Vzhledem ke stavu a potřebám bachorové mikroflóry je nutno jí podávat pouze omezené množství spolu s dostatečným množstvím potravy obsahující bílkovinnou složku a vlákninu (například vojtěškové seno).
Na značné části našeho území jsou půdy chudší na selén, proto lze většinou doporučit podávat zejména rychle se vyvíjejícím mláďatům preparáty obsahující vyšší množství selénu a/nebo vitaminu E. Tím můžeme předcházet řadě onemocnění telat jehňat či kůzlat.
MVDr. K. Daniel - Jindra2009-12-04 20:11:3390.176.11.186Dobrý den, máme doma asi 4 letou kamerunskou kozičku jen tak pro zábavu a chtěla bych se zeptat. Loni jsme měli kůzlata a letos už nechceme, těžko se udávají a je nám líto je někomu dát na maso. Jenže koza mečí a vyžaduje si kozla. Bylo nám poraděno, že ji máme zavřít a nevšímat si jí, že ju to přejde samo, ale takhle se to opakuje každý třetí týden. Také nám bylo řečeno, že může koza pojít. U psů a koček je to jednoduchý, dá se vykastrovat a je po problému, ale neexistuje něco i pro takováto zvířata? Můžete mi poradit a nebo napsat na koho se mám obrátit.
Odpovídající: MVDr. Karel DanielZa normálních okolností nemohou být psychické příznaky a projevy "sexuální touhy" u kozy kamerunské důvodem úhynu. Na druhé straně lze pochopit, že chovatele či jeho blízké zneklidňují.
Kastrace kozy možná je, ačkoliv se nejedná o běžný zákrok. Veterinární léčivý prostředek k "hormonální kastraci", dříve používaný u prasniček se již řadu let nevyrábí. Pomineme-li možnost použití tlumicích prostředků či sedativ (zde zůstává významnou otázkou účinné a přitom bezpečné dávkování, protože jsou zpravidla registrovány pro jiné živočišné druhy než kozy), zdá se opravdu nejpraktičtějším řešením "izolovaný chlívek někde stranou" po dobu trvání zmíněných projevů.
MVDr. K. Daniel