Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Domácí zvířata
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 3 z 34 (záznamy 11 až 15 z celkových 167)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Vlada
    2016-06-02 23:01:50
    46.135.117.26
    Dobrý den chci se vás zeptat chovám králíky na výkrm na maso začal jsem letos prvně očkovat vakcínou PESTORIN MorMyx veterinář co tu byl očkovat řekl že to stačí 1 očkovaní a přeočkovat za 6 až 8měs králíci jsou plně chráněný ale když jsem četl jak se to má očkovat Králíci od 4. do 6. týdne stáří 0,5 ml. Králíci od 7. týdne stáří 1 ml. - první vakcinační dávka ve 4. týdnu stáří, - druhá vakcinační dávka v 7. týdnu stáří, - třetí vakcinační dávka v 10. týdnu stáří (chovní králíci). tak se chci zeptat jak často očkovat králíky jak je to správně abych se nemusel bát že mě to umře na mor a kdy je nejlépe prvně očkovat králíky v jakém věku děkuji moc za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Příbalová informace uvádí:

    Po aplikaci antigenů obsažených ve vakcíně do těla zvířete dojde k tvorbě specifických protilátek, které pak chrání imunizované zvíře proti hemoragickému onemocnění a myxomatózou králíků.
    Plná chráněnost po vakcinaci se vyvine u myxomatózy za 9 dní a u hemoragického onemocnění za 10 dnů a přetrvává proti hemoragickému onemocnění po dobu 1 roku a proti myxomatóze po dobu 6 měsíců.

    Doporučuje se následující imunizační schéma:

    Králíci se vakcinují ve věku 10 týdnů.

    V případě nepříznivé nákazové situace je možno vakcinovat v rannějším věku:

    a) vakcinace monovalentní vakcínou proti myxomatóze (Myxoren) od stáří 4 týdnů s následnou revakcinací vakcínou Pestorin Mormyx nejdříve ve věku 10 týdnů. Mezi aplikacemi vakcíny Myxoren a Pestorin Mormyx je nutno zachovat odstup minimálně 2 týdny.

    b) vakcinace vakcínou Pestorin Mormyx od stáří 6 týdnů s následnou revakcinací za 4 týdny.

    U chovných zvířat se doporučuje další revakcinace vakcínou Pestorin Mormyx v 6-ti měsíčních intervalech.

    Dávka: 1 ml bez ohledu na velikost.

    MVDr. K. Daniel

  • Renáta
    2016-05-28 06:38:51
    2a00:1028:8d1c:
    Dobrý den, moc prosím o radu. Mám 4 měsíce starého kozlíka. Ztrácí rovnováhu, nohy ho neposlouchají. Nežere, nepije, nepřežvykuje v dutině břišní ticho. Dnes se objevila i pěna u tlamy, čelisti pevně sevřené nelze otevřít tlamu, skřípání zubů. Veterinář včera píchl ATB a Hepagen, žádná změna. Ostatní kozy jsou v pořádku. Děkuji Hübnerová

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Diagnózu stavu a proto ani odpovídající doporučení nelze vydat na webové poradně, bez odpovídajícího klinického vyšetření atd. Popsané příznaky nicméně mohou napovídat možnost tetanu, případně působení jiných klostridiových toxinů. Léčba tetanu ovšem, při rozvinutých příznacích, bývá často bezvýsledná.

    MVDr. K. Daniel
  • Alena Smékalová
    2016-05-15 18:31:11
    2a00:1028:8d1c:
    Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat. U tříměsíční kozičky se objevila pupeční kýla velikosti vlašského ořechu. Kozičku jsem koupila na chov. Je nutná operace a může zůstat na chov? Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Pokud je kozička zamýšlená pro chov, je pupeční kýlu lépe zoperovat. V čím mladším věku, tím lépe.

    MVDr. K. Daniel

  • Radek
    2016-05-10 20:36:00
    109.81.210.75
    Dobrý den, máme doma kozu. Už čtvrtý den téměř nic nejí a nepije. Celá se třese a je vidět, že je velice slabá. Před třemi dny u nás byl veterinář. Kozu prohlédl a změřil teplotu. Prý ji má spíše nižší, než by měla být. Nedokáže určit o jakou nemoc se jedná. Koze dal tři injekce - antibiotika a nějaké vitamíny. K žádnému zlepšení však nedošlo, ba naopak stav se spíše zhoršuje. Koza nechce žrát seno ani šrot, pouze pár kopřiv. Prosím o jakoukoliv radu. Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Bez klinického vyšetření nelze dát v takovém případě jakoukoliv radu. Doporučit lze pouze obrátit se na praktického veterinárního lékaře, který má zkušenosti s diagnostickou a léčebnou činností u malých přežvýkavců.

    MVDr. K. Daniel

  • Honza
    2016-04-25 22:43:55
    46.135.109.1
    Dobrý den Páni doktoři moc bych vás chtěl poprosit o trochu vašeho času na 3 dotazy a poradit. Mám kozy, 6 koz a jedna koza má už rok problém s dýcháním a kašle a byli odčerveni Biomec vše bylo dobrý ale koza pořád kašlala dostala antibiotika nic pořád nemění stav koprologie žádný plicní červy neukázala tak se odčervila Aldifalem pořád kašle a začal kašlat i kozlík co měla tak jsem ho porazil a ten kozlík měl černý flek na plicích jak to mohlo kozle chytnout od matky co to je že se toho nemohu zbavit u té kozy? A veterinář mě řekl dáme nejsilnější antibiotika Quiflox. Můžete mě poradit co to za problém že jsou černé plíce že to jde s kozlete na matku a jestli se mám bát že to dostanou i jiné kusy a jestli jde něco udělat vyléčit ty plíce u té kozy. Děkuji moc že mě poradíte.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Doporučuji laboratorní vyšetření zdravé i změněné části plicní tkáně po poražení postiženého kusu. Bez tohoto vyšetření nelze stanovit přesnou diagnózu a odpovídající léčbu; případně preventivní opatření u dalších zvířat, která v této chvíli neprojevují příznaky.

    MVDr. K. Daniel
 
Komora veterinárních lékařů České republiky