Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Ptáci
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 3 z 14 (záznamy 11 až 15 z celkových 66)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Kalfeřt
    2014-10-01 07:19:42
    127.0.0.1
    Dobrý den, sháním kontakt na MVDr., který provádí endoskopii exotických ptáků za účelem zjištění pohlaví. Jsem z Jičína. Děkuji. Ing. Miloslav Kalfeřt

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den pane Kalfeřt,

    pokud si přečtete záhlaví této poradny, tak zjistíte, že na váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.

    Bronislav Kozák
    administrátor
  • Victoria
    2014-06-09 15:03:25
    127.0.0.1
    Dobrý den, máme anduláčka asi 5 až 6 let starého (dostali jsme ho před 4 lety). Po celou tu dobu měl ozobí modré, ale asi tak před týdnem jsme zpozorovali, že se na něm začali tvořit hnědé šupinky. Momentálně to má více než na polovině povrhu ozobí, ale vypadá to tak, že se to šiří dále. Ptáček na ruku nesedá, pohladit se nenechá, je pořad dost opatrný. Nevím, jak bychom ho něčím mazali, pokud by to bylo třeba. Je sice na volno, ale většinou času stejně tráví v kleci. Problém je v tom, že klec sdílí společně s korelí samičkou a mám obavy, aby se i ona nenakazila. Prosím o radu, co máme podniknout a jak našemu anduláčkovi můžeme pomoct. Předem děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

    Změna barvy ozobí u andulky je pravděpodobně důsledkem neinfekční interní poruchy. Neobávejte se proto, že by se nakazil druhý papoušek. Mazat ozobí nemá v tomto případě význam. Doporučuji návštěvu u veterinárního lékaře - specialisty, který zjistí, co je příčinou těchto změn.

    S pozdravem

    MVDr. Ľubica Nečasová
  • Nikola
    2014-06-04 17:12:50
    127.0.0.1
    Dobrý den, prosím o radu. Andulka se přejedla pokojové kytky nejspíše voskovky. Nevypadá dobře, odpočívá, jakoby se to ze sebe snaží vydávit, ale nejde jí to. Trus má zatím v pořádku. Jak ji mohu pomoci? Děkuji moc

    Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

    Pokud andulka dáví, doporučuji vyšetření u veterináře. Kromě kytky může mít ve volátku i jiný cizí předmět, případně zánět.

    MVDr. Ľubica Nečasová
  • Kateřina C.
    2014-05-20 08:40:12
    127.0.0.1

    Dobrý den, máme půl roku dva agapurnise a včera se nám od nich vylíhlo první mimčo. Chci se zeptat jestli se smí sahat do budky a zvykat ptáčky na ruku. A nebo počkat až vyletí. A pokud by neprospívali, jaká je nejlepší dokrmovací směs. Děkuji Kateřina C.


    Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

    Pokud vyrušování nevadí rodičovskému párů, můžete začít brát mláďata do ruky ve věku cca 3 týdnů. Dokrmovací směs můžete použít zn. Nutribird, Zupreem, Kaytee, Harrison´s... Kupujte směs pro africké papoušky.

    MVDr. Ľubica Nečasová

  • J.Kadlecová
    2014-04-23 14:16:01
    127.0.0.1
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by veterinární klinika měla (nebo nemusí) ošetřit raněné volně žijící zvíře - např. ptáka, a to v případě kdy je to akutní a je to na žádost člověka, který zvíře našel. Vím, že jsou speciální organizace, které se této problematice věnují, ale pokud jde o čas a veterina je ve vedlejší ulici, zdá se mi logické prosit o pomoct tam. Děkuji za odpověď, JK

    Odpovídající: MVDr. Martin Grym

    Veterinární lékař by měl vždy pomoci, pokud jde o stav ohrožující život zvířete. Výjimkou je ohrožení jeho vlastního zdraví či života, které by při této pomoci připadalo do úvahy. Může se ale stát, že s daným živočišným druhem nemá žádné zkušenosti, a v tom případě by měl doporučit pracoviště náhradní, popř. specializovanou záchrannou stanici nebo myslivecké sdružení, pokud jde o volně žijící zvěř. Za ošetření má veterinární lékař vždy právo žádat odměnu.

    MVDr. Martin Grym

 
Komora veterinárních lékařů České republiky