Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 36 z 220 (záznamy 176 až 180 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Jitka
    2013-11-18 15:39:32
    127.0.0.1

    Dobrý den, chtěla bych poprosit o názor. Dříve při očkování běžných vakcín bylo místo vpichu v kůži na žebrech. V poslední době jsem se (první vakcinace v 8 týdnech štěněte malého plemene) setkala s tím, že veterinární lékařka očkovala štěně do kůže ve slabině. Může mít místo vpichu vliv na vznik povakcinační bulky v tomto místě? Děkuji


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Pochmanová,

    vzhledem k tomu, že vyjímečně se objeví postvakcinační reakce v místě vpichu a je potřeba ji operativně odstranit, je nově doporučováno vakcinovat zvířata spíš ve vámi zmiňované oblasti, aby případná komplikace šla snadněji chirurgicky odstranit. Ale znovu podotýkám, je to naprosto vyjímečná situace, takže bych nechal volbu způsobu vakcinace na lékaři.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • lenka
    2013-11-14 18:42:25
    127.0.0.1

    Dobrý den zadali jsme čip číslo 972000000471419 a nic nebylo nalezeno. Děkuji Marečková


    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,

    v registru petpasů KVL ČR není tento čip evidován - zvířeti nebyl vydán Petpas. Tento čip je zaregistrovaný u Winvet s.r.o., https://czpetnet.cz/czpetnet/nove/overeni.php

    Bronislav Kozák
    administrátor

  • Jaroslav
    2013-10-31 19:15:30
    127.0.0.1

    Dobrý den. Máme 6 ti měsíční fenku Anglického Bulteriéra, kterou jsme si před týdnem dovezli. Fenka chodí normálně, je aktivní, vše v pořádku, jen se nám nezdají její přední tlapky. Levá vypadá ještě celkem v pořádku, ale pravá tlapka jako by byla při došlápnutí dost "propadlá". Snad přiložená fotka napoví víc - http://2i.cz/9dfa6b4192 Předem děkujeme za jakoukoliv radu.


    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,

    vaše fenka je ve vývoji, proto povolení závěsného aparátu karpálních kloubů se může projevit. K úplné diagnóze doporučuji navštívit vet. lékaře - ortopeda, který po dalším vyšetření může stanovit přesnou diagnózu.

    Zdraví
    MVDr. Milan Snášil, CSc.
  • Lenka Cvrčková
    2013-10-30 09:05:13
    127.0.0.1

    Dobrý den, ráda bych věděla, zda je možné, aby veterinář přijel uspat psa do místa bydliště (v Liberci) nebo je nutné psa odvézt do ordinace. Děkuji.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Cvrčková,

    záleží ryze na domluvě vás a vašeho veterinárního lékaře, kde probíhá ošetření. Bohužel, eutanazie je citlivá záležitost, u nás ji často provádíme doma u majitele, většinou nikdo nestojí o diváky v ordinaci a čekárně. Pokud se vám někdo stará roky o psa, určitě vám vyjde vstříc i tomto okamžiku.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Miroslav Pek
    2013-10-25 12:56:07
    127.0.0.1

    Mám fenu NO 4 roky, nyní hárá a včera došlo k neprokazatelnému kontaktu s cizím psem (labrador) zaběhl se k nám do zahrady a setrvali tam cca 2 hod. Hárání je v době cca 10-15 den. Štěňata takto křížená nechci a nyní nevím co mám bezprostředně podniknout. Slyšel jsem o injekci, která prý zabrání zabřeznutí. Nevím v jaké době od kontaktu se musí uplatnit a nebo jak brzy lze zjistit zabřeznutí. Děkuji a zdravím.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážený pane Pek,

    dnes je metodou volby použití preparátů snižujících produkci progesteronu, podávaných po prokázané graviditě. Prakticky vám doporučuji asi za 23 dní po možném nežádoucím krytí nechat provést diagnostiku gravidity, pokud bude prokázána, navrhne vám veterinární lékař 2 injekce v rozmezí 24 hodin. Úspěšnost přerušení je kolem 75%, proto je nutná za týden kontrola, případně zopakování sady injekcí. Metoda je pro fenu velmi bezpečná.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky