Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 41 z 220 (záznamy 201 až 205 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Blanka Fričová
    2013-08-07 16:17:42
    127.0.0.1
    Jaký věk pejska je nejlepší pro vyšetření luxace pately, DKK a DKL? Jde o Šeltii. Děkuji předem za odpověď

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Fričová,

    ortopedická vyšetření se provádí obecně kolem 1 roku věku. Současný bonitační řád Klubu chovatelů kolií a šeltií toto vyšetření nepožaduje.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • ANDREA
    2013-08-06 10:51:14
    127.0.0.1
    Dobrý den, mám fenku labradorského retrívra (3 roky). Krmím ji 2x denně (granule). Doslechla jsem se, že je tam jisté riziko otočení žaludku nebo něco tomu podobného, pokud má pes po jídle nějakou aktivitu, což my neuhlídáme, pokud jsme v práci. Měla bych tedy krmit dospělého psa jednou denně a to večer?

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Machalová,

    Labradorský retrívr nepatří mezi nejrizikovější plemena, co se týče diagnózy otočení žaludku. Pokud se budeme bavit o určité prevenci z hlediska techniky krmení, tak je naopak doporučitelné krmení 2-3x denně menšími dávkami krmiva, pokud možno spíše objemného než pouhých suchých granulí, pití vody spíš z vyvýšeného místa než např. z bazénu či rybníčku. Menší aktivitou po jídle se rozumí, že se nezačne se psem bezprostředně po jídle intenzivně cvičit a podobně.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Danuše
    2013-08-05 23:50:25
    127.0.0.1

    Dobrý den, dceřin kříženec kokršpaněla a boxera má 14 let. Před rokem se mu udělalo na čela několik černých "bradaviček". Nevíme, zda 1 útvarek, který si asi před 3mi měsíci rozdrápal nebo sedřel a též je umístěn nahoře na hlavě, je totéž. Útvarek je o průměru necelý 1cm, ale vždy, když si již myslíme, že se psovi hojí, strhne si začínající stroupek drápem nebo (což je většinou) si lehne na záda na trávu a tak dlouho si otírá hlavu o zem, až má místo opět krvavé. Místní veterinář řekl, že mu mají místo potírat silným hypermanganem. Toho jsem se já lekla, protože můj otec měl bércový vřed a po ošetřování hypermanganem ošetřovatelskou službou, měl před smrtí úplně rozežrané nohy. V nemocnici mi potom říkali, že hypermangan se má používat světle růžový a ne růžovofialový, který oni používali. Dceři jsem proto říkala, že se musíme ještě někde poradit. Děkuji za odpověď.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Danuše,

    u stárnoucích psů ( a ve zvýšené míře u kokrů a pudlů ) se běžně objevují různě velké bradavičky, s přibývajícím věkem jich bývá více a mnohdy rostou i do větších rozměrů. Většinou se jedná o nezhoubné kožní novotvary a pokud se nerozškrábou, představují pouze kosmetický problém. Pokud si je pes rozškrábe, pak se z nich stává velmi nepříjemné ložisko mokvání a dráždění. V této fázi doporučuji radikální chirurgické řešení - útvar celý odstranit a pro jistotu nechat histologicky vyšetřit.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Zdeněk Jurečka
    2013-07-28 08:38:56
    127.0.0.1
    Dobrý den! Mám psa křížence bernský salašnický a něm. ovčák ve stáří 10 roků. Nyní, cca 3 dny, má problémy s pravou zadní nohou, pravděpodobně s kyčlí. Zatím jsem mu podával 1 tabletu acylpirinu denně. Můžete mi, prosím, poradit s případným dalším řešením problému? Děkuji.

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Dobrá den pane Jurečka,

    uvažuji, zda až vám bude 70, zda budete vaše problémy s kyčlí řešit Acylpyrinem.... Především je nutné problém pojmenovat (což bez důkladné prohlídky a rentgenu nelze) a poté lze zahájit smysluplnou pomoc. Pozitivní je, že pokud váš pes neměl dosud žádné problémy s klouby, nemusí se jednat o problém závažný či draze řešitelný. Ale bohužel, bez slušné diagnózy vám nemohu ani poradit. Navíc podáváním Acylpyrinu můžete u psa vyvolat vředové onemocnění žaludku.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Iva Liskovská
    2013-07-26 10:22:01
    127.0.0.1

    Dobrý den chtěla bych se zeptat, na přepis psa který byl napsaný na babičku která v lednu tohoto roku umřela pak si ho na sebe napsal děda ale bohužel se o něj nemůže starat, chtěla bych ho nechat napsat na sebe. Půjde to i bez jejich souhlasu? Děkuji za odpověď


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Lískovská,

    Pokud máte na mysli přepis na Obecním úřadě, pak se tam prostě dostavíte a nahlásíte změnu. Úřad neřeší, na koho je pes psaný, hladně když platí daně... (pokud není v městě povinná registrace a čipování). Pokud by jste měl Europas, pak totéž provedete u veterináře, který pas vydal. Bohužel, zde veterinář nemá právo vás legitimovat ani po vás vyžadovat nějaký souhlas - z hlediska zákona je chovatelem (ergo majitelem) ten, kdo se dostaví se psem a platí účet.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky