Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 52 z 220 (záznamy 256 až 260 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- S. Rokošová2013-03-19 19:03:08127.0.0.1Dobrý den, můžete mi poradit s výběrem čipů pro štěňata knírače malého? Někteří veterináři používají Datamars, jiní např. ISO ALVIC Complete HU. Jaký je v nich rozdíl, který je vhodnější? Děkuji, SR
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Rokošová,
s výběrem čipu se nemusíte obtěžovat, protože čipy zavádí veterinární lékaři, a již několik let se používá pouze 1 typ čipů, odpovídající evropským normám ISO 11784, 11785. Vámi uváděné čipy odpovídají této normě, veterinární lékaři ani jiné čipy nekupují a rozdíly mezi kvalitou čipů jsou nepatrné.
MVDr. Lubomír Hošek - jirka2013-03-18 18:19:28127.0.0.1Dobrý den mám dotaz ohledne mého pejska. Je to kříženec jezevčíka, stáří 13let. Opravdu pije velké množství vody opravdu moc. A navíc je obrovsky nafouklý. Bříško má tvrdé, ale při pomačkáni ho nic nebolí a ani jinak nepozoruji nějaké bolesti. Je hravý. Prosím poraďte. Děkuji mnohokrát.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážený pane Jirko,
nadměrné pití a zvětšování břicha u 13 letého psa může naznačovat závažná onemocnění, počínaje endokrinní poruchou, selháváním ledvin atd. a konče selháváním srdce. Všechna onemocnění vyžadují solidní diagnostiku a dají se i poměrně slušně kontrolovat. Než půjdete na vyšetření, zkuste změřit, kolik vypije (dolévejte z litrové láhve do 1 misky, po 3 dnech si poznamenejte, kolik vypil), v ordinaci si spočítají, jak je nadměrné pití závažné. Na vyšetření také nezapomeňte vzít čerstvou moč.
MVDr. Lubomír hošek - Jindřich Kratochvíl2013-03-17 10:23:20127.0.0.1Dobrý den, mám fenku křížence starou cca 9,5 roku. Asi před týdnem přestala chodit, jevila se apatická bez nálady, zvracela, měla křeče ... Byl jsem u veterináře, po zevrubné prohlídce (bez rtg, sona atd...), mi bylo sděleno, že je pravděpodobně jen nastydlá a problémy jsou způsobeny tím. Problémy s chůzí na zadní končetiny již v minulosti měla vícekrát, proto se to zdálo být v pořádku. Od veterináře¨jsem dostal algifen na bolesti. Druhý den se zdála být v pořádku, ale pak se problémy vrátili s větší intenzitou, poté opět ustoupili. Současné příznaky jsou: málo žere, né že by vůbec nejedla, prostě méně, vyprazdňování je ok, stolice ok, hodně pije a hodně čůrá, celkově je spíš spavá a apatická, teplotu nemá, ale dost pachtí (občas). Přetrvávají problémy s chůzí - ne snad že by nemohla, ale dá se říct, že chodí opatrně. Poté co dostane algifen, problémy víceméně mizí - má náladu, žere, chodí bez problémů ... po několika hodinách se ale opět stav zhorší. Zajímalo by mě tedy, zda by to opravdu mohli být s páteří nebo jde spíše o něco jiného. Za odpověď děkuji.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážený pane Kratochvíl,
bohužel, v tuto chvíli pro vyšetření vašeho pejska nejenže nemám RTG, sono atd, ale nemám ani pacienta, kterého bych vyšetřil, jen vaše neúplné informace. Proto vám seriozně nemohu poradit vůbec nic. Takže zajděte k lékaři, případně požádejte k odeslání na pokročilejší pracoviště, aby mohla být stanovena co nejpřesnější diagnóza a nasazena co nejúčinnější léčba.
MVDr. Lubomír Hošek - Mičková Jitka2013-03-16 20:52:42127.0.0.1Dobrý den. Můj 2 letý Holandský ovčák si udělal 24. ledna 2013 zranění zřejmě o sklo a to tak, že na levé přední končetině si skoro amputoval vrchní polštářek nad ohybem nohy. Bohužel jsem došla již pozdě a nebylo možné ránu sešít. Bylo mi navrhnuto při sedaci odstranění nekrotické tkáně a sešití a nebo při narkóze úplné odstranění polštářku. Jelikož jsem nechtěla psa zatěžovat narkózou, dohodla jsem se s veterináři na převazech a stahování polštářku sterilním krytím a obvazem Copoly. Jenže v tom nastal problém. Na to jak byl zraněn se polštářek chytl krásně, ale díky dlouhé době léčby i přesto,že se dělaly převazy obden, se ze dne na den zapařila část pod nehty a další převaz pro mě následoval šok. Nad polštářem je mokvající rána o průměru 5x5 cm a hodně hluboká. Spíše mi to přišlo jako kdyby kůže byla napjatá a praskla. Rána je mokvající a hluboká a zápěstní kloub je nateklí. Není to vůbec hezký pohled a obávám se možného vstupu infekce. Zajímalo by mě jak takovou ránu hojit, jestli je lepší vysoušet nebo tzv. mokré hojení a co případné další obvazové krytí? Pes na končetinu nedošlapuje, takže je zřejmě bolestivá. Je mi ho moc líto, jelikož jsme po tak dlouhé době dokázali vyléčit jedno a teď se udělá další zranění. Prosím poraďte mi. Doma mám i veterinární mast Alaptid a pro lidi Hemagel. Bylo by možné aplikovat i něco z toho? Děkuji moc za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená slečno Mičková,
hojení ran a jejich komplikací osobně považuji za jedno z největších medicínských umění. Z vašeho popisu je zřejmé, že jste si někde vyrobili i docela slušnou infekci, takže začněte se svým veterinárním lékařem ránu skutečně léčit dříve, než se díky vaší péčí dopracujete k amputaci končetiny !!!
MVDr. Lubomír Hošek - Daniela2013-03-15 12:25:54127.0.0.1Dobrý den, prosím Vás o radu mám 8-letou fenu jorkšíra a má několik bílých skvrn na čumáku. Co to může být? Čím to asi je? Jak tomu předejít, popřípadě nějaká indikace vitamínů. Děkuji moc za odpověď s pozdravem a přáním krásného dne Daniela
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den,
bílé skvrnky na čumáku (tzv. depigmentace) mohou být z různých příčin. Může to být jen projev stárnutí, jizvy po předchozích drobných zranění, plísňová nebo bakteriální infekce, autoimunitní nebo i nádorové onemocnění. Důležité je rozpoznat, jestli je zachovalá struktura nosní houby (čumáku). Zdravá nosní houba by na povrchu měla mít tzv. dlažební kostky (kočičí hlavy). Pokud tato povrchová struktura vymizí, znamená to, že problém je hlubší a je to stav, kdy by jsme měli pomýšlet na nějaké závažnější onemocnění a dále pokračovat v diagnostice, zejména je doporučena biopsie (vyříznutí kousku nosní houby a poslat to na histologii). Pokud je povrchová struktura zachovaná, jedná se jen o nějakou dočasnou nebo trvalou ztrátu pigmentu na povrchu a není třeba se znepokojovat. Změny mohou souviset také s počasím (tzv. zimní noc, ale to je známější u labradorů). Správnou diagnózu Vám nejlépe stanoví veterinární lékař.