Zvolená kategorie: Domácí zvířata
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 6 z 34 (záznamy 26 až 30 z celkových 167)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- D. Dušková2015-11-22 20:50:07195.113.199.251Dobrý den, chováme průměrně 12 slepic, ale poslední dobou (v období 2 měsíců) nám uhynuly tři slepice, které byly staré jen jeden rok a přepeřovaly. Jedna uhynulá slepice měla v krku pablány a pravděpodobně se jednalo o slepičí neštovice. Kurník jsme ale nevydesinfikovaly. Mohl by být větší úhyn slepic způsobený tím, že se ostatní slepice také nakazily, i když ostatní žádné pablány v krku ani na jiných sliznicích neměly, nebo se může jednat o přešlechtěné slepice? Poradili byste mi prosím, jakou desinfekci popřípadě zvolit? A mohou slepice již po vydensifikování opět být v kurníku? Teď v zimě je totiž nemáme kam přemístit. Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Renáta HlavováDobrý den,
pro diagnostiku tohoto případu je zapotřebí zjistit daleko více informací. Z Vámi uvedeného se může jednat o virózu, bakteriální infekci, dietní chybu při přepeřování, parazitózu, chybování v zootechnice, původ potíží by mohl být v genetice, a.j. Proto bude nejlépe vyhledat některé veterinární pracoviště, nechat vyšetřit slepice, případně i návštěvou v chovatelském zařízení, popovídat si komplexně o chovu.
Tak se co nejrychleji doberete správné diagnózy a následného řešení problémů v chovu.
MVDr. Renáta Hlavová - Andrea Voce2015-11-21 20:51:4581.201.61.40Dobrý den, dnes jsme si přivezli tele býčka 2 měsíce staré, už žere seno, ale rádi bychom se poradili, jaké mléko mu dávat a kolik, popř. jak nejlépe takto mladého býka krmit. Děkuji za odpověď, Andrea Voce
Odpovídající: MVDr. Karel DanielBýček ve stáří dvou měsíců už má rozvinuté předžaludky. Proto základ krmiva už tvoří seno a telecí granule, později i senáž a siláž. Pokud bude přidáváno mléko, většina sušených mléčných náhražek se ředí podle návodu, tj. cca 1 : 10 s vodou, mléčnou náhražku je potřeba podávat ohřátou na tělesnou teplotu a pokud se krmivo podává 2x denně, tedy cca 2,5 - 3 litry teplého roztoku mléčné náhražky 2x denně. Ve stáří cca 3 měsíců lze případně přejít pouze na objemné krmivo, byť například telata masných plemen přijímají mléko od matky i podstatně déle. Množství dalších detailů lze zjistit ve většině krmivářských příruček.
MVDr. Karel Daniel - Ladman Jaroslav2015-11-03 10:44:48185.15.252.149Loňské slepičky přestaly asi před dvěma měsíci nést. Od 12 slepic máme tak 1 až dvě vejce denně. Zdá se, že nadměrně kvokají, ale nesednou si. Krmení mají myslím vyvážené a mají i výběh. Vypadají celkově zdravě. Díky za odpověď. Ladman Jar.
Odpovídající: MVDr. Renáta HlavováDobrý den,
zde se s největší pravděpodobností jedná o sezónní přepeřování. Pokud jste přiměřeně neupravili krmnou dávku, může toto období být značně dlouhé. Pokud se stav do měsíce neupraví k Vaší spokojenosti, pak doporučuji konzultovat na specializovaném pracovišti (virózy, vakcinace, skladba krmné dávky, parazitózy,...).MVDr. Renáta Hlavová
- Ladman Jaroslav2015-09-29 01:06:30185.15.252.149Slepice druhým rokem ve snášce začaly snášet malá vejce a nyní skoro úplně přestaly. Od 12 slepic máme tak 2 až 3 vejce denně. Slepice krmíme pšenicí, pař. bramborami, kukuřicí a přidáváme malé množství směsi pro nosnice. Přidáváme také sůl, min. směs nutrifix a živoč. moučku. Slepice mají výběh asi 50 metrů čtverečních. Nikdy jsme takový problém neměli. Díky
Odpovídající: MVDr. Renáta HlavováDobrý den.
S největší pravděpodobností jde o chybné přepeření a krátící se den. K dalšímu posouzení by bylo potřeba více informací.
Na veterinárním pracovišti konzultujte parazitární a virová onemocnění.
MVDr. Renáta Hlavová
- Vlada2015-09-25 22:46:3846.135.81.9Dobrý den Pane doktore chci vás poprosit o radu koupil jsem kozu je 14dnu zapuštěná ale všimnul jsem se že kašle a že frká jako když má ucpaný nos nebo jsem to slýchával na čekané u srnčího když mělo nosní střečky že tak kašlalo a frkalo ale to koza asi mít nemůže a myslím že má plicnivky že ji chovatelka neodčervila Panacurem nebo Aldifalem tak se chci zeptat na radu jestli teď když je zapuštěná 14dnu můžu odčervit Panacurem nebo něčím co by pomohlo na ten problém plicnivkama děkuji za radu Pane doktore
Odpovídající: MVDr. Karel DanielÚčinné látky v albendazol či fenbendazol ve Vámi zmiňovaných preparátech jsou účinné na plicní parazity, ale nikoliv na střečky. Infestace podkožními nebo nosními střečky je u kozy možná - záleží na sezóně, druhu pastviny atd., kde by mohla být střečky napadena. Na střečky jsou účinné preparáty s obsahem ivermectinů - některé z nich jsou rovněž používány pro lovnou zvěř. Pokud mléko od kozy používáte, je nutno pamatovat na ochrannou lhůtu po případném použití léčiva.
MVDr. K. Daniel