Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 60 z 220 (záznamy 296 až 300 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Vlada
    2012-11-03 20:55:53
    127.0.0.1
    Dobrý den chci se zeptat jestli mě poradíte mám fenku jezevčíka je strašně hubená ale krmím granule co sežere Acanu občas uvařím maso dávám jí co sežere a je jako koncentračník odčervoval jsem jestli není začervená a nic ale jinak je veselá hravá běhá po lese děláme velké procházky ale před rokem se venku přiotrávila řekl veterinář fridexem nebo nemrznoucí směsí do aut ale pan doktor ji zachránil nemůže ta hubenost souviset s tou otravou které se zachránila chodili jsme denně na kapačky a moči měla krystaly a udělal odběr krve a ledviny měla pořádku když končila léčbu po té otravě nebo je to jako u lidi že některej člověk je štíhlej a má jen dobré spalovaní děkuji za radu

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    s problémy, které popisujete u Vaší fenky se veterináři setkávají často. Příčin, proč je velmi hubená může být mnoho a je potřeba s veterinárním lékařem je postupně vylučovat. Začátek máte skvělý. Je třeba zvážit zda je Vaše fenka opravdu patologicky vyhublá, anebo jen štíhlá. Možná stačí pro nápravu pouze změnit systém, způsob a druh krmení, určitě je vhodné ověřit účinnost odčervení a ve vašem případě i vyšetřit vnitřní orgány, zejména játra. Pokud budete trpělivý, úspěch se dostaví s vysokou pravděpodobností.

    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Pavel Hozák
    2012-10-31 13:19:15
    127.0.0.1
    Dobrý den, řeším svého pejska, zvýšený odběr tekutin a časté močení. Na internetu čtu články a narazil jsem na podobnost v chronickém selhávání ledvin a nebo tzv. Cushingův syndrom. Je to jedno a totéž, nebo je v tom podstatný rozdíl, neboť příznaky jsou dost podobné. Zároveň je možné na obě diagnózy aplikovat lék Vetoryl, který prý je výborný na Cushingův syndrom, ale nevím, zda nemůže uškodit při selhávání ledvin. Děkuji a s pozdravem Pavel Hozák

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Vážený pane,

    čtením článků na internetu se diagnózy dosáhnout nedá a bohužel "Dr. Google" již má na svědomí hodně životů. Přípravek Vetoryl je lékem na Cushingův syndrom, nikoliv při selhávání ledvin. Tam je dokonce přímo kontraindikován. Účinnou látkou je trilostan a ten v žádném případě nepatří do rukou amatérům. I pro nasazení u pacientů s Cushingovým syndromem vyžaduje předchozí exaktní stanovení diagnózy. Zvýšený příjem tekutin a časté močení může mít i zcela jiné příčiny ( např. cukrovku ). Rozhodně nedoporučuji nasazovat jakékoliv léky. Doporučuji návštěvu veterinárního lékaře, který provede potřebná vyšetření a pokusí se stanovit diagnózu. Léčba by měla přijít na řadu až potom.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Pavel Janecek
    2012-10-29 17:42:29
    127.0.0.1
    Dobrý den chtěl bych poprosit o radu. Mám fenku rotvajlera je ji 5 let a u čumáku se ji udělal jakýsi výrůstek tak asi necelé 2x2 cm sice nevypadá že ji to bolí ale mám o ní strach, mám ji jako by to bylo mé dítě proto bych se chtěl zeptat jak se dá zjistit co ji tam vyrostlo a jak se toho zbavit vůbec se mi to nelíbí a ani pan doktor mi nebyl schopny říct co to je jen řekl že do toho raději nebudem rejpat a brát vzorek proto bych chtěl poprosit o radu jaké mám možnosti vyšetření a zjištění co to u čumáčku má. A ještě jeden dotaz nějaký žebříček doktorů asi nikde nenajdu že? Chtěl bych pro ní jen to nejlepší i kdybych si měl vzít úvěr. Moc děkuju za pomoc

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,
    postupů jak t
    o zjistit je celá řada. Doporučuji navštívit pracoviště, které se hlouběji zabývá dermatologií malých zvířat. Základem je vyšetření klinické, veterinární lékař se pokusí zjistit co asi útvar je, odkud vyrůstá a co by to mohlo být. Důležitá je rychlost vzniku, zda roste, teplota, jak prominuje, tvar, tvrdost, pohyblivost vůči podkladu, atp. Další možností je punkce útvaru a následné cytologické vyšetření, případně odebrání vzorku na vyšetření histologické. Někdy je lépe upřednostnit chirurgické odstranění útvaru a teprve pak provést histologické vyšetření. Žádný "žebříček" veterinárních lékařů neexistuje, ale máte-li důvěru ke svému veterináři, požádejte jej, aby Vás referoval na takové pracoviště. Každý veterinární lékař zná nějaké pracoviště, nebo konkrétního kolegu, který Vám pomůže.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Petra H
    2012-10-24 17:24:59
    127.0.0.1
    Dobrý den, nechávali jsme uspat naši nemocnou fenku. Nejdříve dostala do svalu anestetikum, poté co usnula dostala do hrudníku, pravděpodobně do plic další injekci (ta měla zastavit dýchání, ale nevím o jaký přípravek se jednalo). Po jeho aplikaci ale začla lapat po dechu (nevím jak to popsat - jakoby se dávila). Je možné, že to ještě vnímala a že narkóza nebyla dostatečná? Cestou domů v autě sebou ještě párkrát cukla - to byly ale asi nějaké posmrtné křeče že? Děkuji mockrát za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    do plic byl pravděpodobně injektován přípravek T 61, který je k takové aplikaci určen. Je pravdou, že po jeho aplikaci k Vámi popisovaným příznakům dochází. Avšak z toho se nedá usuzovat, že zvíře, které je v anestezii, vnímá. Na druhou otázku jste si odpověděla sama.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Jan Slobodzian
    2012-10-22 19:38:54
    127.0.0.1
    Nejsem nezkušený chovatel. Mám třetího pudla tzn. v rodině máme pudly 30 let. Nyní máme dvouletého hnědého středního pudla. Pes je zdravý a dobře živený. Neustále v naší přítomnosti (krom nákupů a pod.) Denis neustále kňourá a to radostí, steskem, vynucováním si něčeho, nekňučí pouze když spí. Na auto se přímo třese, ale jakmile se rozjedeme kňučí. Kňučí jako kočka, jako pták, slepice jako prasátko, no prostě vyluzuje stále nějaké zvuky. A ono jízda z Ml. Boleslavi do Prahy za stálého mňoukání a napomínání ho je dá se říci nesnesitelná. A tak se ptám co s tím?

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Bohužel i z vlastní zkušenosti asi víte, jak širokou škálu povah nabízí právě plemeno pudl - od nebojácných hlídačů až po vystrašené podpeřinové norníky. Někteří jsou potichu, jiní jsou hluční a potřebují se svým okolím komunikovat nejen hrou těla, ale i zvuky. Z vašeho popisu lze částečně vyvozovat, že není jen ve stresu, spíše hyperreaktivní, takže použití zklidňujících preparátů může mít nepředvídatelný efekt. Obecně jako vždy vás odkážu k návštěvě nejbližšího veterinárního lékaře, který se zabývá poruchami chování.

    MVDr.Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky