Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Kočky
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 62 z 86 (záznamy 306 až 310 z celkových 426)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Ludvík
    2010-06-25 10:54:47
    195.178.74.49
    Dobrý den, jakým způsobem se provádí vyšetření na průkaz svrabu, popř. jaká léčba? Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    pro tuto diagnózu je třeba provést kožní seškrab v místě kožní léze a podrobit vzorek mikroskopickému vyšetření. Samotnou léčbu doporučí veterinární lékař.
  • Luciánek
    2010-06-24 12:35:00
    213.192.58.38
    Dobrý den, mám 11 letého kocourka chovaného v bytě v čistém prostředí a kvalitní stravou. Celé jedno odpoledne zvracel večer už pak krev. Byla jsem s ním na pohotovosti dostal injekci proti zvracení. Druhý den byl hospitalizován z důvodu dehydratace a teplotám. Dostal antibiotika mám ho doma už třetí den a stále sedí a kouká není v klubíčku jako dřív. Chtěla bych vědět zda to není tím že nemá jistotu zda ho zase někam neodvezu děkuji za odpověď Jana

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    nemohu na dálku posuzovat ani léčbu ani celkový zdravotní stav vašeho kocourka. Myslím si však, že jeho klinický stav není fyziologický a že nepramení ze strachu co jej čeká dále. Doporučuji opakovaně navštívit veterinární zařízení k další diagnostice a léčbě.
  • vlasta
    2010-06-23 10:05:18
    94.112.250.42
    Dobrý den, potřebuju radu, mám 4-letého kocoura z útulku, kde přebýval mezi kočkami. Ted mi přijde že se doma strašně sám nudí.. a tak bych mu ráda pořídila kamaráda dalšího kocourka koťátko.. ale nevím zda ho přijme. Můžete mi poradit? moc děkuji

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    vzhledem k tomu, že máte kocoura z útulku kde byl mezi kočkami, předpokládám, že kocour je kastrovaný. V takovém případě nebývá velký problém příchod nového kotěte.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Bronislava
    2010-06-22 16:49:36
    213.226.226.19
    Dobrý den, chtěla bych se dopátrat, proč zemřel 15ti měsíční sibiřský kocourek.... - květen 2010, špatně baští, 2 měsíce po kastraci bych předpokládala, že kvalitní strava v dostatečném množství pěkně zaoblí tohoto šibala. Hravý, komunikativní. Návštěva veterináře - nepěkná srst (chybí vitamíny?) a někdy jí a někdy ne. A 4 dny nevyprazdňuje stolici (!!!, jindy pravidelně 2x denně), močí normálně. Hravý. Veterinář změřil teplotu, měl přes 40...! Nasadil antb inj., kontrola za 3 dny. Po 3 dnech opět teplota - přes 41 st.C. Přeladil antb, doplnil inj. na zánět, na So a Ne mi dal tbl (doxybene 1/4 2x denně), při kontrole teplota 41,4. Dal jiné inj.antb a prednison. Na inj. jsem chodila každý den, léčba neúspěšná, horečky přetrvávají... nevěděla jsem, co by mohlo být příčinou. Kocourek měl všechna řádná očkování v termínu, leukémie aj negat., biochemka až na lehce zv. jaterní testy negat., bylo vidět, že po 3-5 hodinách od podání inj. se nabaštil, vyzval mě k hrám.., nad ránem zhoršení, apatie, spavost. Nekaká, podány kapečky na stolici, vyprázdnil tuhé bobky, ale ne průjem... poté vyprázdňuje méně, než by měl... Po 3 týdnech neúspěšné antb léčby jsem chtěla vyšetření bříška, nějak jsem viděla paralelu mezi špatným vyprazdňováním.. uvedla jsem, že by mohl mít bezoáry, nato jsme dostali pastu, pak - zda něco nemohl spolknout... a uvízlo ve střevech? Tak po 3 týdnech jsem souhlasila s laparoskopií, neboť pohmatem byl nalezen útvar (prohmatáván až po takovéto době... :-( ), jako laik-přibližně v místech, jak jsou játra a ledviny? Po laparoskopii pan doktor řekl, že to nelze jednoznačně určit, dohlédnout, zda souhlasím s operací.... a já svolila, brala jsem to jako "odstranění"problému, dnes si říkám, zda už na takto těžký výkon nebyl kocourek horečkama vysílený..., ale já jsem laik a chtěla jsem kocourkovi pomoct. Po operaci mi p.dr.ukázal něco velkého zaobleného temně rudě zbarveného. Nerozumím tomu, ptala jsem se, co to proboha je a kde to měl???? P.dr. byl nervózní, ale já to chtěla vědět! Jednoznačné odpovědi jsem se nedočkala. Převzala jsem kocourka a ten se 4 hod po narkóze začal probouzet, dopajdal se vymočit, odešlo mu něco stolice a stále se probouzel, popajdával, plazil se a poplakával.. do hodiny jsem volala p. vet.,řekl, tak teda přijeďte. Než jsem ho opatrně dala do vozu, zemřel. Co to tedy měl? Rakovinu? Za jak dlouho od odebrání vzorku se dá určit nález? Nechci nic řešit, ale zdá se mi, že u tak mladého kocourka, při kvalitní stravě (nikdy nejedl "lidské jídlo"), byl chován v čistém bytě...rakovina??? Ten vyjmutý útvar neměl žádná "chapadla", prsty, či jak se říká prorůstání rakovinou. Vypadalo to jak veliká tak 10 cm dl. nafouklá ledvina... Dotaz: Je skutečně u nějaké rakoviny kočky, takovýto obraz pacienta? Myslím vysoké horečky 3 týdny... Děkuji za odpověď. Bronislava.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    je mně líto, že Váš kocourek uhynul, ale přečtete-li si dobře záhlaví této poradny, jistě seznáte, že Váš dotaz sem nepatří. Z Vámi popisovaných příznaků se samozřejmě žádná diagnóza stanovit nedá. Maximálně se dá různě spekulovat, ale to nemá žádný význam. Nebudu spekulovat ani o tom, co za útvar veterinární lékař vyoperoval a odkud. Je možné, že jste neporozuměla tomu, co Vám veterinární lékař sdělil. V každém případě však máte nárok na to, aby Vám veterinární lékař vystavil lékařskou zprávu. Zpráva je samostatným úkonem a je zpravidla zpoplatněna. Na rozdíl od nejasných dohadů je však možné z něčeho standardně popsaného, vyjít.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Lenka P.
    2010-06-20 17:54:39
    89.24.110.249
    Dobrý den, chtěla bych se optat, zda-li existují nějaké tablety na snížení bolestí u porodu, kočky, předem moc děkuji za informaci, případně, jaké mají komplikace.

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vaše otázka je mírně řečeno absurdní - bolest nevyvolává porod, ale tlak rozeného plodu na nervová zakončení oblasti pánve, a částečně také vnímání kontrakcí dělohy. Takže pokud budu potlačovat bolesti, budu potlačovat porod. Neexistuje bezbolestný porod, ale lze se k porodu připravovat, aby byl co nejplynulejší a nejrychlejší. Přes výživu, fyzickou kondici, podávání vitamínů až po podávání homeopatik. Toto vše je obsahem vašeho hovoru s porodníkem vaší kočky, který vám poradí jak se strategií přípravy k porodu, tak s doporučenými léčivými přípravky.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky