Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 63 z 220 (záznamy 311 až 315 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Petr
    2012-09-24 20:19:43
    127.0.0.1
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat od kdy musí pít štěňata rotvajlera vodu? Máme 5 štěňátek a jsou 3 týdny stará. Děkuji za vaši odpověď. Petr Kulhavý.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    štěňata musí pít pořád. Od narození. Pitím - sáním mateřského mléka získávají potřebnou vodu. Samostatně začínají být štěňata schopna přijímat vodu cca od třetího týdne věku. Záleží na velikosti vrhu a mléčnosti feny zda začnou štěňata přijímat vodu, ale také již jiné krmivo. Pět štěňat by měla fena uživit dobře. Pokud štěňata prosperují pouze z mateřského mléka, není třeba je nutit do příjmu něčeho jiného, včetně vody.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Lepová
    2012-09-24 15:15:31
    127.0.0.1
    Dobrý den, mám 10ti letou fenku trp. pudla. Již delší dobu má problémy s očima (zarudlé, hnisavý sekret). Byla léčena na zánět spojivek Maxitrolem,po 14 dnech Floxalem, dalších 14 dní Tobrexem - kapky i mast, po dalších asi 14 dnech přešla na Ophtalmo-hydtrocortison a kapky Opthal a před 14ti dny nám paní doktorka sdělila, že se jedná o zánět rohovky, mast ponechala a poradila koupit zvlhčující kapky. V lékárně mi doporučili Hylo-Care. Trochu se jí oči zlepšily, ale stále se hnis objevuje. Chtěla bych se zeptat zda existuje nějaký lék, který by 100% zabral. Bere ještě Vetmedin 1,25 na srdíčko,I ncurin 1 mg na inkontinenci a speciální stravu Royal Canin Renal canine. Předem děkuji za odpověď. Lepová

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    žádný lék, který by stoprocentně zabral neexistuje. Na nic. Nikdy neexistoval a nikdy existovat nebude. Pes je živý tvor. I nemocný pes je živý tvor a né porouchaný přístroj. Navíc i Vy popisujete pouze příznaky a jejich léčbu. Doporučoval bych Vám, abyste se obrátila na veterinární pracoviště s veterinárním oftalmologem, který se pokusí zjistit příčinu (příčiny) proč se ve spojivce vytváří hnisavý sekret. Zkoušet různé kapičky a mastičky - jak sama zjišťujete - není ta ideální cesta.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Lucie Theyerová
    2012-09-23 16:12:42
    127.0.0.1
    Dobrý den, potřebovala bych radu. Máme 3 roky starého shapeie kříženého asi s labradorem. V posledních dnech jsme na jeho kůži na zádech zpozorovali flíčky suché kůže připomínající lupy, které se loupou, ale bohužel i se srstí. Nejsou zarudlé ani si je pes neškrábe, neolizuje, jako by je neměl. Měl to jen na pánvi a kolem ocasu asi jen 2 nebo 3, ale dnes jsem si při procházce všimla že už jsou i na kohoutku a po celé délce zad. Není to jedna velká skvrna, ale několik malých flíčků. Trochu mu i díky tomu na těch místech odstává srst... Jinak srst vypadá zdravě, krásně se leskne i při večerním osvětlení... Máme podezření jestli by to nemohla bát alergie nebo něco jako kopřivka s lososa. Dostával teď lososové granule a spolu s lososovým olejem na zlepšení srsti... Nikdy dřív se mu nic podobného neobjevilo.... Mohli by jste nám pokusit objasnit co by to mohlo být?? Děkuji Theyerová Lucie

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    kožní problémy bývají u šarpejů a jejich kříženců spíš pravidlem než výjimkou. A možností je samozřejmě celá řada, včetně té Vámi uvažované alergie. Žádný, byť sebelepší popis, ba ani fotografie nenahradí pro diagnostiku návštěvu veterinárního lékaře a vyšetření. Doporučuji návštěvu u veterinárního dermatologa, který stanoví jasný diagnostický protokol. Naopak nedoporučuji na základě různých podezření a úvah zda by se jednalo o to, nebo ono, nasazovat a vysazovat různé léky zkusmo. Bohužel i toto ve veterinární dermatologii spíše pravidlem než výjimkou.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Riky
    2012-09-22 08:55:59
    127.0.0.1
    Dobrý den, máme 8 let starého foxteriéra. Po přeočkování (psinky, inf. zánětu jater, leptospiróze, parvoviróze, psin. kašli) se objevil po vpichu otok jako slepičí vejce. Pes byl apatický, nechtěl žrát, venčit se, apatický. To bylo 16.8. letos. Kontaktovala jsem vedoucí lékaře příslušné veteriny. Ten mi řekl, že se to stává, abych místo ošetřila nějakou mastí proti otokům. To jsem dělala a po 14ti dnech se otok zmenšil a později vymizel. Potud se to vše zdá být cekem v pořádku. Ale v pondělí 3.9. jel manžel se psem na chatu a tam pes dostal křeče, naprosto paralizován. Pochopitelně, že se manžel vyděsil a volal mi do práce. Já opět kontaktovala stejné veterinární zařízení a druhý den v úterý 4.9. v 8 hod. jsme tam jeli. V čekárně opět stejný záchvat. Musím říct, že se snažili, nasadili infuzi a píchli nějakou injekci. Doporučili, abychom ho tam nechali, pro další vyšetření krve a sluchu. Asi si umíte představit, jak se nám nechtělo ho tam nechat. Ale potom jsme souhlasili. Pořád jsme si mysleli, že je to jen přechodný stav. Řekla jsem, že si myslím, že byla injekce špatně píchnutá, což se mi snažili vyvrátit argumenty, které mě ani manžela nepřesvědčily. Ve 14 hod. stejného dne jsme si po zaplacení značného obnosu psa odvezli. Krevní testy i test sluchu naprosto v pořádku. Až při předání připustili, že injekce byla špatně píchnutá, ale souvislost záchvatů popřeli. Doporučena emulze Diazepam 5mg při záchvatu do konečníku. Až do dalšího týdne byl klid. V pátek 14.9 další záchvat. To byl okamžik, kdy jsme se rozhodli změnit veterinu. V pondělí 17.9. jsme navštívili jinou veterinární ordinaci a v čekárně další záchvat a pomoc nové lékařky. Takže náš problém vlastně viděla a my ji celou anabázi řekli. Podle jejího názoru by to mohla být epilepsie. Nasazen Phenaemal 1/2 denně. Další záchvat při venčení 19.9. asi ve 14hod. Jsem z toho naprosto vyřízená a chtěla bych se zeptat. Jak je možné, že naprosto zdravý, nebojácný, vitální pes může takhle dopadnout po očkování? Jak se můžu bránit a jak bych hlavně mohla pomoci svému milovanému pejskovi, který je smutný a stále kňučí? Děkuji za odpověď i pomoc a přeji pěkný den Jandeková Alena, Souhrady 4, 62500 Brno

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    když jsem začal číst Váš obsáhlý dotaz, skoro jsem měl chuť nedočíst a hned napsat, že jste zvolila špatný formulář. Že chcete podat stížnost a ne obdržet základní radu podle pravidel této poradny. Ale na konci Vaší stati dotaz je, tak odpovím. Pokud se ptáte zda je možné, aby naprosto zdravý (klinicky zdravý) pes onemocněl po obyčejném očkování, musí odpovědět: Možné to je. Je otázka zda se jedná opravdu o epilepsii. A zda byla vyvolána očkováním. O odpověď na tyto otázky je možné pokusit se po náležitých vyšetřeních. V případě, že to není pouhá časová shoda, je další otázkou, zda onemocnění vyvolala vakcína, nebo některá ze složek, které obsahuje, anebo vakcinace jako taková. V případech, jako je ten Váš standardně posíláme hlášení o nežádoucím účinku léčiva Ústavu pro státní kontrolu biopreparátů a léčiv. Na tom se s veterinárním pracovištěm dohodněte.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • akki
    2012-09-20 20:19:31
    127.0.0.1

    Dobrý den potřeboval bych se zeptat, moje fena byla v 20 tým dnu hárání a obskákal ju pes, nevím co mám dělat, pokud by byla březí náhodou, pes byl kříženej, štěňata nechcu, co bych měl dělat. Můžete napsat orientační ceny úkonů. Děkuju.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážený pane,

    pokud se fena nechala na konci říje nakrýt, pravděpodobnost zabřeznutí je značně vysoká. V zásadě existují dvě možnosti - buď se přistoupí na variantu, že je fena asi březí a naslepo dostane 3. a 5. den po nakrytí hormonální injekci na přerušení gravidity. Tento postup je sice relativně levný (s vyšetřením řádově asi několik stokorun), ale je to postup s určitými riziky a dnes relativně zastaralý. Další, v současnosti doporučovaný, postup je vyčkat asi 25 dní od nežádoucího krytí, poté provést sonografické vyšetření feny, zda je opravdu březí, a v pozitivním případě dostává v rozmezí 24 hodin hormonální injekci, která případnou graviditu ukončí. Tento postup je dražší, ale je velmi bezpečný a odpovídá současným poznatkům.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky