Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 67 z 220 (záznamy 331 až 335 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Martina Hornáčková
    2012-07-24 20:59:50
    127.0.0.1
    Dobrý den, prosím o radu mám 3 měsíční štěně (fenku) Anglického kokršpaněla, a na bříšku ale hlavně kolem přirození má malou vyrážku a bílou tečkou (vypadá to trochu jako akné) a taky pejsek celkem zapáchá (nevím jestli to má s tím souvislost) Už jsem ji ostříhala chlupy kolem přirození myslela jsem že to má s moči, a taky jsem ji párkrát umyla spodek, ale má to tam pořád. Nevíte co by to mohlo být a nebo jak to mám léčit? (můžu 3 měsíční štěně vykoupat? a může to pomoct? děkuji moc za odpověď Hornáčková

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    možná máte pravdu a vaše fenka má pouze tzv. akné- zvýšený počet potniček, které se mohou zanítit nebo zapařit. Ale pro konečnou diagnózu doporučuji navštívit veterinárního lékaře, který stanoví léčbu.

  • Veronika
    2012-07-24 09:12:12
    127.0.0.1

    Dobrý den, chtěla bych u Vás objednat čubinku NO na RTG kyčlí. A tak bych se chtěla zeptat co všechno s sebou a jak s krmením před atd. A také kolik peněz si mám vzít. Předem děkuji za odpověď Blínová


    Odpovídající: Nepřidělen

    Paní Blínová,

    KVL ČR neprovádí žádné RTG. Musíte si vybrat sama veterinární pracoviště, které Vám vyhotoví RTG kyčlí. Snímek se pak odešle příslušnému posuzovateli DKK k vyhodnocení. Seznam posuzovatelů najdete zde:
    https://old.vetkom.cz/ordinations/dkkDkl

    Bronislav Kozák
    administrátor

  • klaudie
    2012-07-23 00:00:12
    127.0.0.1
    Dobrý den, mám ročního pejska a má sestouplé jen jedno varle. Když se uspokojuje s plyšovou kamarádkou a vyleze mu úplně přirození, tak má na konci penisu to varle nebo nějakou kuličku nevím co to je. Myslíte že by to mohlo být to varle? Myslíte že by to šlo ještě nějak zachránit? děkuji za odpověď Kotasová

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní,

    psi mají před koncem penisu kavernozní zbytnění, které se při erekci zaplní krví a vytvoří tzv. bulbus penis, tj. kulovité zbytnění, které pomáhá při pohlavním aktu fixovatt penis v pochvě feny. Dochází k tzv. svázání , které je specifické pro psovité šelmy, trvá několik minut až půl hodiny a v jeho průběhu dochází k opakované ejakulaci. Nesestouplé varle může být buď v třísle nebo v dutině břišní a v roce věku už je stav definitivní. Není vhodné se pokoušet o operativní pokus o přesun varlátka do šourku, daleko vhodnější je do 6 let věku psa toto varle chirurgicky vyjmout.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Magda
    2012-07-17 14:02:44
    127.0.0.1
    Dobrý den, před několika lety mi u feny velkého švýcara 9 z 10 štěňat uhynulo na herpes virus. Od té doby při každém krytí fenu proti herpesu očkuji dle doporučeného schematu (po krytí a před porodem) a další 3 její odchovy byly v pořádku. Letos byla fena také naočkována, narodilo se 12 vitálních štěňat a ta 3. den po porodu začala ve velkých bolestech umírat a během 3 dnů uhynula všechna. Ihned po úhynu 1. štěněte byla všem nasazena injekčně antibiotika, ale nezabrala, takže nepředpokládám, že by se jednalo o bakteriózu. Mohla štěňata uhynout na herpes virus i přes vakcinaci? A prosím o radu: Jaká preventivní opatření mám podniknout při příštím vrhu? Děkuji.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    k Vašemu dotazu a předloženým premisám nejprve několik poznámek a vysvětlení. To, že byla nasazena antibiotika ještě nijak nevylučuje bakteriální infekci. Záleží samozřejmě na druhu antibiotika, jeho lékové formě, dávce a okolnostech na straně jedné a druhu, kmenu, případné toxogenitě dané bakterie na straně druhé. Také herpesviróza není jedinou virózou, která mohla úhyn štěňat způsobit. Nevím kdo Vám co nasadil, ale nechat hynout štěňata v bolestech je týrání zvířat. Na herpesvirózu štěňata uhynout mohla i přes opakovanou vakcinaci. Ale to je pouze spekulace. Narodil-li se početný vrh ( 12 štěňat) a všechna štěňata byla živá a dobře vyvinutá, není to až tak pravděpodobné, nicméně už hned první uhynulé štěně mělo být vyšetřeno. Pro příště doporučuji zjistit u feny dynamiku titru protilátek proti herpesviróze a zkontrolovat schopnost sérokonverze po vakcinaci a revakcinci.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • dedeciusova
    2012-07-15 23:18:31
    127.0.0.1
    Už třetím rokem si můj jezevčík vždy začátkem prázdnin když přijedou vnoučata na prázdniny kouše špičku ocasu až do krve. Nevím co s tím. Náš zvěrolékař mě před třemi lety, když jsem tam byla poprvé řekl že mu budou muset ocásek amputovat .Po prázdninách se mě ho podařilo vyléčit, ocásek zachránit. A teď je to tu znova. Prosím poraďte zdravím Dedeciusová

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den, jestliže se problém sezónně opakuje, může se jednat o projev alergické reakce a tím zvýšení svědivosti. Nebo si pes vzpomene na příjezd dětí a z nervozity si začne okusovat ohon.Nejlepším lékem je zabránit v okusu - ochranný límec nebo zábrana.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky