Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 89 z 220 (záznamy 441 až 445 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Zuzana2012-01-04 10:52:25127.0.0.1Dobrý den,chtěla bych se zeptat na Wobblerův syndrom. Mám sedmiletou fenu dobrmana a po RTG vyšetření se zjistil Wobblerův syndrom - doktor řekl, že na operaci je už pozdě, protože fena má příznaky déle jak měsíc (prý se operace provádí jen v prvních týdnech, pak už nemá žádní účinek). Příznaky jako vyhazování zadních nohou do stran při chůzi jsou cca 2roky, až teď občas ujede noha a spadne za zadek, nic jí nebolí. Zajímalo by mě co pro fenu mohu udělat a zda doktor měl pravdu s operací, je vážně časově omezená? Děkuji
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
přečtete-li si pozorně záhlaví této poradny, jistě pochopíte, že na takto Vámi položený dotaz zde nemůžete dostat odpověď. Doporučuji Vám, obraťte se na svého veterinárního lékaře a požádejte jej, aby vás s pacientem referoval na veterinární pracoviště, které se specializuje na neurologii malých zvířat. Pokud Vám nevyhoví, obraťte se na takové pracoviště sama!
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Aja2011-12-30 18:20:01127.0.0.1Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na moji 3,5 roční fenečku, ona líná asi již 4 měsíc, má to tak vždycky - má vylínané kola na zádech, je to normální? Po 4-5 měsících se to vždy upraví. Opakuje se to každý rok. Jak dlouho má trvat línání u pejska? Mohlo by to býti něco, co mám řešit? děkuji Mašková
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
kdy je línání u psa ještě v normě a kdy se jedná již o patologický proces, je mnohdy velice těžké stanovit. Obecně se má za to, že při normálním línání se na kůži nesmí objevovat žádná lysá místa. Pokud se tak stává u Vaší fenečky pravidelně, může se jednat o dermatologický problém. Proto doporučuji navštívit vet. lékaře, který se rutinně zabývá dermatologií. - jana2011-12-29 10:30:46127.0.0.1Dobrý den, ráda bych se informovala o ALIZINU, čistokrevnou fenu jsme nechali připouštět, ale na dvůr nám vlezl cizí pes, nevíme zda došlo ke spojení, ale raději bychom možnou graviditu ukončili, pan doktor nám doporučil Alizin 2*12ml, ale na internetu nedoporučují aplikovat Alizin NASLEPO, můžete mi prosím poradit? děkuji
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená anonymní paní Jano,
preparát Alizin navodí lýzu žlutého tělíska (ať už u gravidní nebo pseudogravidní feny) a obecně je řazen mezi bezpečné léky. Přesto může snižovat účinnost tělních kortikoidů, přechodně vyvolat zhoršení jaterních parametrů či vyvolat některé zažívací nepříjemnosti. Pokud vycházím ze zásady - nezatěžovat organizmus zbytečnými léky - , pak doporučuji vyčkat asi do 23. - 30. dne od krytí, kdy lze bezpečně potvrdit či vyloučit graviditu, a teprve v případě prokázané březosti aplikovat Alizin. Přes toto všechno není zakázané podávat preparát do 45. dne gravidity feny.
MVDr. Lubomír Hošek - janarylichova2011-12-27 18:23:57127.0.0.1Dobrý den, máme problém s naším kokrem, delší dobu klepe hlavičkou, drbe se po koberci a hlavně na dotyk ho bolí obě uši, Protože je cholerik, nenechá na sebe ani u veterináře sáhnout, musel ho uspat, měl podezření na cizí těleso nebo zánět v uchu, pak nám řekl, že tam nic nemá, přesto nám dal celk. antibiotika, kapat do ucha by nesnesl, že měl zvukovod jen špinavý a podrážděný. Léky jsme dobraly, nijak to nezlepšilo. Je už 13let pryč, a bojím jít za jiným veterinářem a znovu mu dávat narkózu. Taky při tom klepání hlavičko jakoby "funí" Fakt nevím, jak mu pomoct. Děkuji za radu. Rylichová
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
Musím předeslat, že se s podobným problémem u paličatých kokrů čas od času setkávám a bohužel často je problém neřešitelný. Zánět zvukovodu, nejspíš chronický, o který se pravděpodobně jedná, není možné vyřešit nějakou jednorázovou aplikací zázračného léku, ale vyžaduje systematický přístup a pravidelné ošetřování uší. A máte pravdu, není možné na každé ošetření a vyšetření psa uspávat. Zdaleka ne vždy, ale někdy přece jen se dá i takový pacient zvládnout zkušeným a empatickým personálem. Zpravidla už za nepřítomnosti majitele a v rámci hospitalizace. Zkuste tuto variantu prokonzultovat s Vaším veterinářem.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Kateřina2011-12-25 22:40:16127.0.0.1Dobrý den.Mám desetiměsíční maltézačku a začala mít problém s okem. Jakoby jí nějaká blanka překrývala část oka. Objevuje se jí to nepravidelně a vždycky si to packou jakoby drbe. Už se jí to občas objevuje i u druhého očička. Nevím jak moc je to vážné a zda je nutná návštěva přímo u odborníka nebo stačí na klasické veterině. Děkuji za vaši odpověď.
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
může se jednat i o částečně překrytá tzv. "třetí" víčka, která mohou při některých onemocněních zakrývat část bulbu. Doporučuji proto co nejdříve navštívit Vašeho vet. lékaře.