Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Poradna: Pately

  • Marcela
    2014-05-10 16:16:04
    127.0.0.1

    Dobrý den, je v metodice vyšetřování patel popsáno vyšetření pod narkózou? Jeden akreditovaný lékař to takto provedl a tvrdil jeho majitelce, že má pejsek stupeň 3-4 a musí co nejdříve na operaci. Jedná se plemeno pražský krysařík, mladý pejsek s předky s patelami 0/0. Tento pejsek byl velmi neposedný, temperamentní, žádné potíže s poskakováním či nadnášením nožek neměl. Nyní se 14 dní po vyšetření konečně pomalu zkouší trošku chodit. Paní je na práškách a pejsek je poškozený postupem lékaře. Jak v tomto případě postupovat? A je tento postup správný? Mně vždy pately vyšetřují bez jakékoliv medikace.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Marcelo,

    obecně vám může vyšetřit pately u psa každý veterinární lékař, pokud potřebujete odborný posudek za účelem uchovnění psa, pak vyšetření mohou provádět pouze veterinární lékaři - posuzovatelé dědičných ortopedických vad - viz seznam na našich webových stránkách. Postup při vyšetření je v kompetenci ( a plné zodpovědnosti ) daného lékaře. Pokud jste nespokojeni s posouzením stupně luxace, pak se lze proti tomuto výsledku odvolat k odvolací komisi pro posuzování dědičných ortopedických vad, pokud nejste spokojeni s postupem při vyšetření, pak můžete podat stížnost na daného lékaře k Revizní komisi KVL ČR.

    MVDr. Lubomír Hošek
  •  
Komora veterinárních lékařů České republiky