Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 10 z 220 (záznamy 46 až 50 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Kamila Tichá2015-10-06 19:58:4085.70.162.26Dobrý den. 19.8 2015 mi porodila fena. Štěňátka jsme už udali cca ve věku 5 a půl týdne. Fena je ještě občas nakojila ale jen zřídka. Pořád se ji tvoří mléko, ale struky jsou trochu tvrdé. Může ji to ublížit, když se mléka nezbavila? Co mám dělat? Musím jít s fenou k veterináři nebo to samo přejde? Děkuji za odpověď. Kamila Tichá.
Odpovídající: MVDr. Katka Sviták NovozámskáVážená paní Tichá,
štěňátka jste udali předčasně, předpokládám, že z pouhé neinformovanosti. Fena odstavuje štěňata cca v 7 týdnech, proto vyhláška upravuje věk, kdy štěně je schopno jít do světa na 50 dní. Bohužel se tento předpis vztahuje pouze na psy s PP (rodokmenem), protože v těchto chovech se na rozdíl od tzv. množíren provádějí kontroly. Pokud je mléčná žláza Vaší fenky ve stavu, který popisujete, určitě navštivte svého veterinárního lékaře, abyste předešli dalším nepříjemným komplikacím.
Hezký den
MVDr. Katka Sviták Novozámská - Sylvie Dlouhá2015-09-30 17:36:3789.239.31.226Dobrý den, mám AST fenu s PP. Byla tetovaná na třísle a tetování téměř zmizelo, je nečitelné, čip nemá. U bonitace tím pádem neuznali že jí nemůžou identifikovat. Fence jsou 2roky a chtějí po mě testy DNA. Dotaz zní zda mohu poplatek 3tis za DNA testy požadovat po veterinářce co tetování prováděla jako reklamaci nebo na to nemám nárok? Děkuji za včasnou odpověď, S. Dlouhá.
Odpovídající: MVDr. Katka Sviták NovozámskáDobrý den paní Dlouhá,
tetování není zcela spolehlivé, tetovací barva se vpravuje do živého organismu. I dobře odvedená práce ze strany veterináře může skončit fiaskem, není-li barva, a z vlastní zkušenosti to mohu potvrdit, dostatečně kvalitní.
Nehody se stávají i u lidí, modré obočí mnoha majitelek permanentního makeupu nebylo původně míněno jako známka punku. Pokud byste chtěla tetování reklamovat, veterinární lékař by se určitě obrátil na pojišťovnu a ta by provedla šetření, ale obávám se, že výsledek by byl nejistý. Asi nezbude než zatnout zuby, provést testy DNA a příště zvážit, zda psa nenačipovat i když je tetovaný. Tuto možnost bohužel chovatelé stále málo využívají, přitom v každém průkazu původu psa je kolonka , kde veterinární lékař číslo mikročipu může zaznamenat. Mikročip umožňuje rychlejší návrat k majiteli v případě ztráty, je podmínkou pro vystavení pasu pro cestování a v případě malé čitelnosti tetování Vám ušetří výdaje.
Zdraví
MVDr. Katka Sviták Novozámská
- Večeřová2015-09-08 10:43:3678.136.187.186Dobrý den. Máme 2ročního pudla a při stříhání je agresivní. Paní stříhačka nám ho odmítá stříhat. Prosím poraďte co mu dát na uklidnění Děkuji Večeřová
Odpovídající: MVDr. Katka Sviták NovozámskáDobrý den paní Večeřová,
bohužel neexistuje zázračná pilulka, která by Vašeho bojového pudla proměnila ve vstřícného mazlíka. Budete se muset obrátit ne svého veterinárního lékaře.
MVDr. Katka Sviták Novozámská - Alena2015-08-29 22:43:5290.180.230.58Dobrý den, mám 12ti letou kříženku v roce 2007 (myslím březen) jí byl vydán Pas zvířete v zájmovém chovu. Veterinář mi ale pes nezaregistroval, jde ho nějak dodatečně zaregistrovat? Z nového veta jsem dostala informaci že musí být zaregistrovaný, že nezaregistrovaný je neplatný a že ho zaregistrovat měl předešlý veterinář. Co se s tím dá dělat. Děkuji Alena Čechurová
Odpovídající: MVDr. Martin GrymVážená paní Čechurová,
pas jde dodatečně zaregistrovat a opravdu by ho měl zaregistrovat ten veterinář, který pas kdysi vydal. Nicméně pokud byste nepochodila, může to udělat za asistence správce evidence pasů (což je Komora) i Váš nový veterinář. Naštěstí není pravda, že nezaregistrovaný pas je neplatný. I nezaregistrovaný pas je platný a zvíře s ním může cestovat.
S pozdravem,
MVDr. Martin Grym - Zdena Machová2015-08-28 17:00:4879.98.158.34Dobrý den chtěla bych se zeptat mám 8 letou fenku kníračku poslední 2 roky se ji zpozdí hárání zhruba o 2 měsíce a samotné hárání je jen takové špinění žádná čistá krev může to být stářím. Jinak je pořád živá někdy až moc má chuť k jídlu a chce si pořád hrát. Je to normální jednou měla štěňata.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Machová,
feny většinou hárají celý život až do vysokého věku, někdy i bývá pozorován pokles intenzity příznaků říje. Vámi popisované příznaky říje mohou být ještě v hranici normálnosti a fena nemusí mít jiný problém do konce života a hárání může výjimečně i ustat. Obecně ale v tomto věku spíš hovořím s chovateli o preventivní kastraci, jakékoli nepravidelnosti v říji spíše posunují rozhodování k provedení zákroku. Zvažte ještě s vaším lékařem její kompletní zdravotní stav a případně naplánujte operaci.
MVDr. Lubomír Hošek