Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 100 z 220 (záznamy 496 až 500 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Jana2011-08-05 21:56:2688.101.121.126Dobrý den. Naše 3-letá fenka Boloňského psíka má na přední tlapce dole u polštářku malou bulku velikosti hrášku. Je trochu prokrvácená, když si ji líže, teče z ní krev. Rostou na ní chloupky. Fenka o ní téměř neví, asi ji nebolí. Bulku jsme objevili před týdnem. Náš veterinář říkal, že by se mohlo jednat o mastocytom. Co by to mohlo být? Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
Podle toho jak bulku popisujete se dá uvažovat o mnoha diagnózách. Vzhledem k lokalizaci může jít třeba o absces, který vznikl po nějakém poranění. Bulka může být také nádorem, třebas právě mastocytomem. Ať už je bulka cokoliv, bez vyšetření je jakákoliv úvaha vždy pouhou spekulací. Na některé z diagnóz stačí klinické vyšetření, na jiné je zapotřebí i vyšetření laboratorní. Například pro případné potvrzení mastocytomu je potřebné histologické vyšetření.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Iveta2011-07-31 17:29:02188.92.13.226Dobrý den, mám na Vás prosbu, máme 2měsíční štěňátko jorkšíra, který skoro nejí. Byl léčen na virózu, kde dostával antibiotika, paštiku Purina na rekonvalescenci vůbec nejí, zároveň nám i u veterináře dali pastu Calo pet paste, kterou mu dáváme do tlamy. Granule Proplan junior vůbec nejí, akorát si k nich čuchne a jde pryč. Jediné co mu trochu chutná je oslazená krupicová kaše. Proto Vás prosím o radu, co mu máme dávat, aby přibral trochu na váze. Děkuji za radu.
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
je-li štěňátko vyléčené a není-li Vámi popisované nechutenství v důsledku nějaké jiné nemoci, je jen otázkou trpělivosti a důslednosti Vašeho přístupu ke krmení. Máte-li důvěru k Vašemu veterinárnímu lékaři, postupujte dle jeho doporučení. Já rozhodně nedoporučuji zkoušet různá krmiva a pokud se Vám bude zdát, že přijímá štěně krmení nedostatečně, dávat zas něco jiného. Na mentální anorexii u psů nevěřím. Žádný pes nebude hladovět jen proto, že mu krmení nechutná.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Lenka Vičanová2011-07-29 16:48:0481.0.197.182Dobrý den, mám rok starého francouzského buldočka. Více než před měsícem se mu pod uchem u čelisti udělala větší tvrdá boule, která se postupně zvětšovala. Po léčbě Ichtyolem se nic závratného nestalo, Poté mu byla tato boule vydrénována a vyčištěna od hnisu. Po vytažení drénu a léčbě ATB se ale opět boule zvětšuje a tvrdne. Je možné nějak slinnou žlázu operovat a zamezit tak dalším problémům? Moc děkuji za odpověď. Lenka Vičanová
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
ano slinnou žlázu lze operovat, doporučuji obrátit se na specializované chirurgické pracoviště. - Iveta2011-07-28 08:40:3385.160.118.9Dobrý den mám doma 6 týdení štěně a chci se zeptat kolik stojí nechat pejska očipovat děkuji za odpověd.
Odpovídající: NepřidělenDobrý den,
pokud si přečtete záhlaví této poradny, tak zjistíte, že na tento dotaz Vám nikdo neodpoví. Ceny jsou smluvní. Obraťte se na s tímto dotazem na svého veterinárního lékaře.
Bronislav Kozák
administrátor - Hana2011-07-24 18:04:0089.203.192.149Dobrý den, ráda bych poprosila o radu - máme doma 8 týdenní štěně, chtěla jsem se zeptat jak dlouho bych ho měla nechat aklimatizovat, než ho začnu učit samostatnosti v prázdném bytě? Nějaké články už jsem si přečetla,a nevím které je ta nejlepší. Popřípadě jestli je cvičák vhodný pro odnaučení tohoto zlozvyku. A co Vy jako odborník(ci) říkáte na obojky proti štěkotu? Je vhodný? A když nezabírají rady po jak dlouhé době ho nasadit? Vím, že nelze chtít zázraky hned po týdnu, ale samostatností by se měl pes učit v co nejmenším věku. Děkuji za odpověď a radu
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
nejprve musím předeslat: Zaprvé, myslím, že Váš dotaz není kladen na správné místo, ba dokonce není určen veterinárnímu lékaři, ale týká se výcviku psů. Výcvik však má dosah, ba často i přesah, do veterinární medicíny. Poruchy chování jsou pak jedním z oborů veterinární medicíny. Za druhé se moje odpověď bude vázat čistě k veterinární problematice a čistě kynologických diskusí se nezúčastním. K věci: Osmitýdenní štěně je sotva odstavené mimino, které se začíná socializovat. Je potřeba jej začít vychovávat uměřeně k věku, ale jakýkoliv výcvik je nesmysl. Učit štěně samostatnosti v devíti týdnech věku mně přijde šílené. Používání obojků "proti štěkotu", či jiné "výcvikové" pomůcky, které využívají elektrický impulz, anebo ultrazvuková zařízení proti štěkotu a další obdobné pomůcky prokazatelně zvyšují hladinu kortizolu v krvi, což je exaktním důkazem, že zvyšují u zvířat stres. Z tohoto pohledu jejich používání rozhodně nedoporučuji.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík