PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 102 z 461 (záznamy 506 až 510 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- M.Koutová2013-09-02 08:57:44127.0.0.1Dobrý den. V dubnu 2013 jsem nechala vykastrovat tehdy 8měsíční kočičku. Ta se mi od té doby již 3x znovu mrouskala. Chci se zeptat zda je to normální (trvá to vždy cca 3-4 dni, kočka řve, nabízí se, značkuje, málo jí a nespí) - a jak mám postupovat - mám oslovit kliniku, která to prováděla, budu mít nárok na případnou bezplatnou reoperaci, nebo máme raději navštívit jiného veterináře k posouzení? Děkuji.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Koutová,
doporučuji obrátit se opětovně na operatéra, ten ví nejlépe, jak probíhala operace a kde a jak mohlo dojít k diskrepanci při odstraňování ovarií. Finanční řešení bohužel je pouze na vaší vzájemné domluvě.
MVDr. Lubomír Hošek - Majda2013-09-01 14:26:11127.0.0.1
Dobrý den. Mám 4letou kobylu A1/1 u které se mi objevil zřejmě podlom. Ráno když sem koníka vyvedla z boxu tak jsem si všimla otoku na přední noze, začala jsem to chladit jenže otok se stále zvětšoval, po 3dnech veterinář začal s podáváním antibiotik i.m. Dostala pět dávek, po první dávce jí otok lehce opadl a objevili se jí na noze stroupky, ty jsem sloupala a mažu jí to bylinnou mastí na podlomy. Antibiotika už dobrala ale nohu má stále trošku nateklou (ale nehřeje) Myslíte že jde o podlom? A co s tou nožkou co jí má stále o trošičku větší? Mockrát děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Karel DanielBez klinického vyšetření dotyčné končetiny nelze na podobnou otázku odpovědět. Jediné co lze doporučit je obrátit se znovu na praktického veterinárního lékaře v blízkosti.
MVDr. K. Daniel - Vesecká2013-08-29 20:13:25127.0.0.1
Dobrý den, máme doma dvě koťátka, které jsme našli v kontejneru. Byli jsme s nimi na veterině a dali nám pastu na odčervení a mast na zánět očí. Jen okrajově se vet. zmínil, že mají trochu špinavé uši a možná svrab. Dnes jsem zjistila, že trochu špinavé uši jsou kompletně zanesené až k boltcům! V lékárně mi prodali lék Surolan, ale až po otevření jsem zjistila v příbal. letáku, o svrabu tam nic není, nevím zda nám tento lék zabere. Můžete mi poradit, když tak jiný lék? Děkuji
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Vesecká,
asi vás znovu nasměruji k veterinárnímu lékaři, který by měl jednoduše mikroskopicky diagnostikovat, zda se jedná skutečně o zánět v uších primárně parazitálního původu či zda jde o jiný typ zánětu. Pokud by se skutečně jednalo o parazitární zánět, Surolan ( který je pouze na předpis !! ) na ušní svrab nefunguje, lékař vám podá jiný, účinný lék.
MVDr. Lubomír Hošek - Eva2013-08-24 00:41:50127.0.0.1Dobrý večer, moc prosím o radu. V pondělí jsem si koupila nádherného králíčka-mláďátko. Ve středu začal mít najednou mokrý čumáček, myslela jsem, že od pití. Jenže během 2dnů měl mokrý nejenom čumák, ale také náprsenku a přední nožičky. Už se nestalo, že by mu to uschlo, srst se slepuje a králíček zvláštně zapáchá! Myslím, že nadměrně sliní, na internetu jsem se dočetla, že se může jednat o problémy se zuby, je však ještě poměrně malý proto mi to přijde zvláštní. S potravou a pitím problémy nemá, vše konzumuje a je čiperný. Moc prosím o jakoukoli radu, děkuji.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená slečno Tobolická,
především králíček potřebuje důkladné vyšetření, zda nemá nějaký mechanický problém v puse ( většinou je toto vyšetření proveditelné pouze v sedaci). Pokud nikde nebude žádný zjevný nález, může se jednat o nějaký zánětlivý problém na přechodu sliznice dutiny ústní a kůže nebo i o zánět slinných žláz. Ošetření spočívá v kombinaci lokální léčby a podávání antimikrobiotik.
MVDr. Lubomír Hošek - Jaroslav2013-08-23 09:33:18127.0.0.1
Dobrý den. Naše fena Německého ovčáka, stáří 1,5roku, odmítá jíst potravu jakéhokoliv druhu. Odmala má problémy s jídlem a je vyhublá. Krevní testy nepotvrdily žádnou nemoc, ba naopak krev má výbornou. Ze začátku jedla granule namočené ve vývaru, nebo v jiné ochucené tekutině. Po vedrech toho léta se začalo krmení zhoršovat a pes začal čím dál méně žrát. Zkoušeli jsme různé druhy granuli (různé dražší druhy např.: Proplan). K tomu jsme začali přimíchávat různé vložky. (těstoviny, rýže, masové konzervy, vařené maso) V dnešní době už odmítá cokoliv žrát i v malých dávkách. Je výrazně pohublá, ale její hravost a energii dává pořád svému okolí. Ačkoliv je hravá a čilá, její výdrž klesla. V domácnosti máme dva ovčáky. Z tohoto důvodu nemůžeme nechat misku volně na zahradě, ale potřebujeme, aby jídlo snědla v danou dobu. (bývá vždy stejná), neboť druhý pes (její matka) by jí potravu snědla. Předem děkuji za radu.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážený pane Pajl,
u většiny plemen psů řešíme většinou obezitu a přežírání, ale nechutenství především u vlčáků a malých pudlů. U německých ovčáků může být jednou z hlavních příčin vyhublosti nedostatečnost slinivky břišní, ta se dá se zjistit speciálními testy z krve. Pokud se tato nemoc nepotvrdí a fenka je objektivně zdravá, odčervená, normálně aktivní, je aspoň 2 měsíce po hárání a přesto odmítá doma jíst, zkuste ještě přeorganizovat krmení - nedávejte oběma psům na jedno místo naráz, ale začněte tuto fenu krmit na jiném, klidném místě bez ničí přítomnosti (fena se může cítit podřízená vám, své matce a jakoby své jídlo přenechává silnějšímu ). Pokud ani toto nepomůže, proberte znovu situaci s vaším lékařem, případně se s ním domluvte na dalších specializovaných vyšetřeních a lécích podporujících peristaltiku a chuť k jídlu.
MVDr. Lubomír Hošek