Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 104 z 461 (záznamy 516 až 520 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Klára
    2013-08-12 00:02:50
    127.0.0.1

    Dobrý den, píší ohledně mého 13-ti letého kladrubského valacha. Ve třech letech mu bylo operováno levé hlezno, bohužel předchozí majitelka k tomu moc neřekla. Před dvěma lety jsem nechávala rentgenovat levé hlezno z důvodu kulhání. Veterinář zjistil úlomek kosti v kloubním pouzdře, který tam cestuje, bolestivost prý nezpůsobuje jen brání ohnutí hlezna mechanicky. Do této doby chodil, bez větších problémů, teď ale často po zátěži, když delší dobu stojí, výrazně kulhá a odlehčuje, po čase to rozejde někdy kulhání přetrvává do druhého dne. Na vyjížďkách je živý, má elán. Je možné, že by se to takhle zhoršilo nebo to má na svědomí něco jiného a budou potřeba nové rentgeny? Děkuji mnohokrát


    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Původ zmiňovaných potíží může, ale nemusí, mít příčinu ve změnách operovaných či diagnostikovaných dříve. Případnou časovou souvislost lze dovodit porovnáním anamnestických údajů a opakovaných klinických, případně rtg., vyšetření. V každém případě lze doporučit jen opakované klinické a rtg vyšetření hlezenního kloubu, s porovnáním dřívějších výsledků a rtg snímků.

    MVDr. K. Daniel
  • sona
    2013-08-11 00:56:47
    127.0.0.1

    Dobrý den, došlo k nechtěnému nakrytí retrívr můj a nějakej vořech a 2.krát za den máme bránu větši otvor nejde to nějak zadělat takže se to stalo co s tím diky potřebuji rychlou odpověď štěňata nechci v žádném případe diky.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená slečno Soňo,

    dnes je na přerušení nežádoucí gravidity lékem volby preparát ukončující aktivitu žlutého tělíska. Lze ho podat od konce říje až do 45. dne gravidity, prakticky kdykoli. Pokud si jste jista nežádoucím nakrytím, pak navštivte okamžitě svého lékaře a domluvte se s ním na aplikaci této injekce. Pokud jen fena utekla a panuje nejistota o případné březosti, pak počkejte do 25. dne od události, nechte fenu vyšetřit na případnou březost a lékař podá lék jen v případě prokázané gravidity.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Karel Lukáš
    2013-08-09 23:49:02
    127.0.0.1

    Dobrý den, máme pejska, který cca před třemi měsíci začal nadměrně pít a v několika případech, poté co se hodně napije(i 1/4 litru) najednou,což nikdy nevypil, ani za velkých teplot, které provázejí toto léto,neudrží moč a samovolně učurává v bytě, kde to nikdy od štěněte neudělal. Navštívili jsme veterinární ambulanci, kde nám bylo sděleno, že netrpí cukrovkou, má však zánět močových cest, na tuto diagnózu jsme dostali antibiotika. Pro naše uklidnění jsme nechali odebrat krev k rozboru. Na základě rozboru nám bylo sděleno, že trpí nemocí jater a byly předepsány další prášky. Vše je již 14 dnů dobráno, ale situace je čím dál tím horší. Pejsek je starý 9 let, plemeno Bišon Frisee, váha 6,5 kg. Můžete nám prosím poradit?


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Dobrý den pane Lukáš,

    bohužel váš dotaz představuje komplexní problém a obsahuje minimum údajů, aby na něho šlo jednoduše odpovědět. S vaším lékařem je potřeba dotáhnout přesnou diagnózu a pak nasadit adekvátní léčbu. Takže vás bohužel odkážu k návštěvě specialisty -urologa.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Blanka Fričová
    2013-08-07 16:17:42
    127.0.0.1
    Jaký věk pejska je nejlepší pro vyšetření luxace pately, DKK a DKL? Jde o Šeltii. Děkuji předem za odpověď

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Fričová,

    ortopedická vyšetření se provádí obecně kolem 1 roku věku. Současný bonitační řád Klubu chovatelů kolií a šeltií toto vyšetření nepožaduje.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • ANDREA
    2013-08-06 10:51:14
    127.0.0.1
    Dobrý den, mám fenku labradorského retrívra (3 roky). Krmím ji 2x denně (granule). Doslechla jsem se, že je tam jisté riziko otočení žaludku nebo něco tomu podobného, pokud má pes po jídle nějakou aktivitu, což my neuhlídáme, pokud jsme v práci. Měla bych tedy krmit dospělého psa jednou denně a to večer?

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Machalová,

    Labradorský retrívr nepatří mezi nejrizikovější plemena, co se týče diagnózy otočení žaludku. Pokud se budeme bavit o určité prevenci z hlediska techniky krmení, tak je naopak doporučitelné krmení 2-3x denně menšími dávkami krmiva, pokud možno spíše objemného než pouhých suchých granulí, pití vody spíš z vyvýšeného místa než např. z bazénu či rybníčku. Menší aktivitou po jídle se rozumí, že se nezačne se psem bezprostředně po jídle intenzivně cvičit a podobně.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky