Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 112 z 461 (záznamy 556 až 560 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • zuzana
    2013-06-18 14:17:27
    127.0.0.1

    Dobrý den, mám fenku ze špatných podmínek - množírny a chci se zeptat v jakém časovém období lze zvládnout očkování, odčervení a kastraci fenky. Fenka je relativně v pořádku. Děkuji za odpověď. Zuzana


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená slečno Zuzano,

    základní odčervení a očkování psa probíhá v období mezi 2. - 6. měsícem věku, revakcinace pak v jednom roce. Kastraci osobně doporučuji v období asi 3 měsíce po prvním hárání (tj. asi v roce života).

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Iva
    2013-06-18 10:51:01
    127.0.0.1
    Dobrý den, můj 15ti letý kocour trpěl dlouhodobě záněty v tlamičce, veterinář odstranil většinu zubů, ale záněty se stále objevovaly. do toho dostal těžkou cukrovku, takže pícháme denně 2x inzulín. Při poslední kontrole diagnostikoval pan doktor lymfom. kocourek má zvětšené uzliny, v tlamičce ošklivý útvar, je hubený (3kg). Nemám sílu ho dát uspat, chtěla bych slyšet váš názor. Děkuji vám Iva

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Vaungrová,

    bohužel popisujete závažné onemocnění kocourka, těžko říci, co je příčinou a co následkem. Každopádně útvar v tlamičce je velmi nepříjemný, asi bych doporučoval jeho léčebné odstranění (mnohdy to vyjde nastejno jako pouhý odběr vzorků) a hlavně nechal udělat bakteriologické a histologické vyšetření. Někdy i velmi nepěkný útvar v puse je pouze zánětlivý proces, pak by šly všechny problémy ovlivňovat - zánět a cukrovku léčit, lymfom kontrolovat. Pokud by útvar v puse byl diagnostikován jako zhoubný nádor, doporučil bych kocoura dále netrápit.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Martin
    2013-06-17 22:19:10
    127.0.0.1

    Dobrý den, je možné několikanásobné zvýšení jat. testů psa pokud byl odběr krve proveden cca 1 hod po nakrmení (nic tučného, kuřecí) a také po námaze - při cestě na veterinu (je dost divočák. ALT-11, AST-3, ALP-4. Děkuji Martin


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážený pane Martin,

    Vámi uváděné zvýšené hodnoty jaterních enzymů nejsou bezprostředně ovlivněny jídlem nebo námahou.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • KL
    2013-06-17 16:37:50
    127.0.0.1

    Dobrý den. Máme dva psy - vlčáky. Ale jeden je absolutně nezvladatelný, neplatí na něj zavření do kotce, ostnatý obojek ani elektrošoky. Myslete si o mně co chcete, ale každý týden sežere jednu slepici nebo kachnu. Po druhém psovi startuje vždy, když je u něj v dosahu. Dnes jsem je byla koupat v rybníce oba najednou, a problémový pes málem toho druhého utopil. Když chytne amok, nefungují na něj povely, výprask - prostě nic. Přemýšlíme o umělém uspání, nebo radíte něco jiného? Děkuji.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Lambertová,

    vaše situace je složitá, bylo by vhodné ji celou probrat s odborníkem na poruchy chování (nejbližšího vám doporučí váš ošetřující lékař). Již na základě vašeho popisu lze usuzovat, že se jedná o dominantního jedince, jednoduchá rada zní - zkuste ho umístit ke zkušenému chovateli, který lépe využije jeho temperament. Teprve poté, co by se vám ho nepodařilo umístit, nechte provést diagnostiku a další opatření.

    MVDr. Lubomír Hošek

  • DIČEVA ADRIANA
    2013-06-17 11:12:27
    127.0.0.1

    Dobrý den, jezevčice, 7kg léta užívá Ranisan, 2 krát denně 1/4 150 mg tablety, 1/2 hodiny po jídle. Má chronické zažívací potíže, celá léta žere Hills ID. Je lépe podávat lék před žrádlem nebo po žrádle a jak dlouho před nebo po? Je jí 10 let, zvolil byste jiný lék? Děkuji za odpověď.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Dičeva,

    neznám přesnou diagnózu ani nález u vašeho jezevčíka, ale vámi používané schéma bych neměnil. Z důvodů ovlivnění sekreční aktivity žaludku je lepší podávat Ranisan po jídle, jiný lék bych si bez další diagnostiky netroufl doporučit.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky