Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 113 z 220 (záznamy 561 až 565 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Marketa Jarmarova
    2011-03-30 19:43:33
    78.80.97.47
    Dobrý den, mám dvě fenky shitzu, mladší je 7 měsíců dostává granule a maso a rýží a asi měsíc má občas průjem a jsme přesvědčeni, že moc hltá, jídlo vůbec nekouše jen polyká... můžete nám prosím poradit jak se dá pejsek přesvědčit, že má jíst pomaleji? Díky

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji rozdělit denní dávku na více částí, krmit vždy ve stejnou dobu a pokud možno nekrmit oba psy zároveň.

  • Zdeňka Plačková
    2011-03-29 15:12:01
    95.143.134.112
    Dobrý den, byla jsem na ultrazvuku s fenkou, kde jsme zjistili, že čeká štěňátka a vše prý probíhá v pořádku. Ale náš veterinář si i všiml, že má silnější stěnu močového měchýře, ale prý je to zatím ještě v pohodě. Chci se zeptat kdyby se stěna ještě zvětšila co by to znamenalo pro naší fenku a co pro nás? Předem děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    zesílená stěna močového měchýře může signalizovat její chronický zánět. V období březosti je tato krajina silně překrvena, tudíž může docházet k přechodnému zesílení i močové stěny.
  • Vlada
    2011-03-25 19:29:05
    90.179.109.198
    Dobrý den pane doktore, jdu za vámi jestli mě poradíte. Viděl jsem že se specializujete na obory gynekologie a porodnictví. Chovám jezevčíky mám 3 fenky a u jedné fenky jsem měl problém, porodila 7 štěňátek v termínu všecko proběhlo v pořádku akorád při posledním štěňátku musel pomoc veterinář, už nemohla tlačit byla už unavená tak ji dal oxytocin a za chvilku porodila i to 7 štěně v pořádku akorád, že pořád krvácela, ale to je normální. Fena se čistí, ale i po 3 týdnech od  porodu pořád krvácela, že se čistila jsem si myslel, ale přesto jsem šel na veterinu a tam mě řekli že má zánět dělohy, že tam má náplň tak hned ji dali antibiotika kapačku a potom i na doma antibiotika noreclaw, ale fena se pořád horšila, že musela bejt vykastrována a jdu na vás s dotazem jde tomu předcházet aby se to neopakovalo mě veterinář řek že se tohle stavá jen občas a že žádná rada není, jedině prý, že nechovat psy a kastrace to já nechci můžete mě dát  radu jestli je nějaká rada, aby bylo vše v pořádku a předcházet tomu radši prevenci něž potom tohle operace děkuji moc za radu.

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Bohužel, zánět očistek a následně dělohy je jednou z nejzávažnějších poporodních komplikací a před nástupem antibiotik na ně umíraly ženy i zvířata. Pokud je porod vícečetný a komplikovaný, zvyšuje se pravděpodobnost jejich výskytu. Prevencí je maximálně čistý a nekomplikovaný porod, dobrá péče o fenu v období kojení. Pokud se objeví po porodu jakákoli abnormalita, je nutno okamžitě vyhledat odbornou veterinární pomoc. Pokud nejde zvládnout zánět antibiotiky, pořád ještě zbývá možnost odstranění zanícené dělohy. Takže rada je jednoduchá - po komplikovaném porodu je nutné být v pravidelném kontaktu se svým veterinárním lékařem a okamžitě začít případný problém radikálně řešit. Vámi popisovaný problém je dnes poměrně vzácný, takže pokud se podařilo zachránit fenku i štěňata, ale fena bohužel musela být vykastrovaná, pak je vše v pořádku, prostě toto je řešení životohrožujícího stavu.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • ivík
    2011-03-21 20:27:49
    90.176.202.181
    Dobrý den, máme 9 týdenní fenku šarpeje. Včera jsme byli na očkování a pan doktor nám řekl, že má vchlípení víček a je nutná operace. Z očiček jí teče, prý to ale není zatím nutné řešit, operuje se to prý až když přestane růst hlava. Chtěla jsem se ale ujistit, zda je to opravdu tak, abychom něco nezanedbali a oči se jí nenávratně nepoškodili. Zdá se mi divné tak dlouho čekat. Prosím Vás také o informativní cenu (samozřejmě přibližnou) tohoto zákroku. Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    vchlípení víček, tzv. entropium je geneticky podmíněné onemocnění, u šarpejů velmi časté. Informace o tom, že operovat je lépe až když přestane růst hlava je naprosto správná. Růst hlavy vyvolává korekce, nebo naopak entropium zvětšuje. Pokud by vyvolával korekce mohlo by se stát, že operace přispěje k opačnému stavu, tzv. ektropiu - vychlípení víčka, anebo se ukáže operativní zásah nedostatečný a bude se muset opakovat. To jsou však teoretické vývody. V praxi vždy musí rozhodnout veterinární lékař na základě celkového posouzení stavu a vyhodnocení klinických příznaků. Doporučuji vám: Nepřijímejte rady od nikoho, kdo pacienta nevyšetřoval. Na cenu zákroku se musíte zeptat na pracovišti, které bude operaci provádět. Ceny jsou smluvní a mohou se lišit i řádově. Závisí na způsobu anestezie, použité metody, materiálu, atp.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Jitka Novotná
    2011-03-19 12:57:12
    94.112.88.193
    Dobrý den, prosím, na temeni, na zadní straně nohou má naše fenečka bradavičky, které vystupují plasticky ze srsti, vytvoří se malá bakulka, stroupek, někdy si ten stroupek zatrhne. Krmíme granulemi Proplan s drůbežím, občas dáme trochu tvarohu, taveného sýra. Minulý týden mírně okousala vánoční růži, nežrala zvracela, když se napila, opět zvracela. Dávala jsem ji pít po lžičkách, pak jsme nasadili dietu rýži a drůbežím masem vařeným v neosolené vodě, po 24 hod už byla zase fit. Po této dietě nechce žrát granule, rýži ano. Prosím, neděláme nějakou dietní chybu a jak máme bradavičky odstranit? Děkuji za odpověď a přeji krásný den Jitka Novotná.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    tzv. vánoční růže patří mezi jedovaté rostliny, proto doporučuji navštívit neprodleně veterinárního lékaře, který dokáže zhodnotit celkový stav zvířete a doporučit další postup.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky