Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 115 z 461 (záznamy 571 až 575 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Veronika Verbíková
    2013-06-01 10:48:49
    127.0.0.1

    Dobrý den, chci se zeptat, zda můžeme s anglickým bulteriérem cestovat do Německa nebo Itálie? Cestujeme do Francie. Děkuji za odpověď.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Verbíková,

    podle současných informací nevím o zákazu vstupu některých plemen do některých států Evropy, takže vám stačí jen správné očkování proti vzteklině, pes označený mikročipem a to vše potvrzeno v platném pasu.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Michaela
    2013-05-31 16:43:20
    127.0.0.1
    Dobrý den. Mám čtyřletou klisnu ČT, ustájenou pastevně 24/7 už více než dva roky. Je v dobrém výživném stavu a kondici, neprodělala žádné výrazné onemocnění, je pravidelně očkována proti chřipce koní a tetanu, pravidelně odčervována. Poprvé v zimě (za vlhkého sněžení, teplota cca 4 stupně) a podruhé asi před týdnem (za deště, teplota cca 13 stupňů) se u ní vyskytl výrazný svalový třes - viditelné chvění svalů na plecích, zadku a zadních končetinách. Jinak chování zcela normální včetně pohybu a příjmu krmiva. Další den vše v pořádku. Čím to může být způsobeno? Samotný chlad se mi jako příčina nezdá - ani v jednom z případů nebyla teplota extrémní, všichni ostatní koně ve stádě (stejné podmínky, stejné seno), mnohdy v horší kondici než má klisna bez příznaků.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Vnímání chladu a citlivost vůči němu jsou u většiny individuálních jedinců populace koní (ale i dalších biologických druhů) velmi rozdílné. Svalové stahy - třas je velmi pravděpodobně reakcí na vnější podmínky, kdy kontrakce svalů jsou - zjednodušeně řečeno - reflexní svalovou aktivitou mimovolně vyvíjenou za účelem "zahřátí" jedince. Je však velmi obtížné stanovit všeobecně platnou odpověď na tuto otázku, samozřejmě i psychosomatický stav koně může sehrávat významnou roli.

    MVDr. K. Daniel
  • Veronika
    2013-05-29 16:29:21
    127.0.0.1
    Dobrý den, potřebuji poradit, už nevím co mám dělat. Kocourek se nám narodil 17.8.2008, bude mu skoro 5 let. Je pravidelně očkovaný, odčervovaný a vykastrovaný. 1. rok byl v pořádku a poté začalo časté zvracení, stále řídká stolice a někdy i krev v ní (čerstvá nenatrávená). Cokoliv snědl, vypil vyblinkal. Pokaždé jsme šli k veterináři, píchli mu injekci, dieta, někdy to zabralo někdy ne. Ale stejně se to tak po měsíci vrátilo. Dělali mu vyšetření stolice (v pořádku), sono (v pořádku), diety na způsob granulý Hills i/d. Stále máme problémy, zvrací několikrát týdně (cca 10krát i více). Občas je to měsíc, dva v pořádku a pak zase začne. Každý veterinář říká něco jiné a žádný nepřišel co s tím. Stačilo by např. najet na léčbu, co dělat a co ne… nic, nic nevíme co dělat a už to trvá dlouho a jsme z toho bezmocní!

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená slečno Bednářová,

    bohužel nemohu nic jiného než vás povzbudit v systematickém hledání diagnózy. Zkuste se svým lékařem zvážit opakované parazitologické vyšetření, důkladné zmapování anatomie zažívacího traktu, vyloučení všech infekčních onemocnění. V další fázi jsou zobrazovací metody (MR), případně histologické vyšetření. Po vyloučení patologie pak v poslední fázi přichází v úvahu korekce krmné dávky, i když toto řešení už zkoušíte, bohužel efekt takovéto léčby je velmi nízký.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Hartmannová
    2013-05-29 09:21:07
    127.0.0.1
    Dobrý den, prosím o radu, co s vytím 6ti letého Jack R.Terriera. Sedí u branky a vyje jedním směrem už 5 dnů. Může to být reakce na hárající fenu v okolí? Jak tomu zabránit? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Hartmannová

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Harmannová,

    Láska je láska, takže řešení není mnoho - a) pustit pejska za fenkou, b) nechat ho vykastrovat, c) zvyknout si na jeho vytí, d) snažit se ho maximálně zaměstnat a sportovně "zničit" e) odstěhovat pejska na čas k babičce. Můžete si z výše uvedených možností vybrat, jen ho prosím netrestejte, za to můžou fakt jen hormony, nepomůžou ani žádná sedativa. A nebojte, za 3 týdny ho to přejde.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Hana Nečasová
    2013-05-27 23:29:11
    127.0.0.1
    Dobrý večer. Mám doma 6,5 měsíční fenečku Jorkšírka, která přezubuje. Měla nahoře 2 řady zubů a stále jsou tam 2 špičáky navíc a jeden přední řezák. Ostatní včera vypadly. Dolní zuby jsou všechny v pořádku. Chtěla bych se optat do kdy mám čekat z návštěvou u veterináře nechat tyto 4 horní zuby odstranit. Můj veterinář mi řekl, že mám počkat do roku ale to se mi nezdá. Moc prosím o radu. Ona má špatné reakce i na očkování a tak mám obavy z narkózy. S pozdravem Nečasová Hana

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Nečasová,

    popisujete častý problém u trpasličích plemen a odpověď není jednoznačná. Osobně vyhodnocuji, zda jsou zuby živé nebo mrtvé a někdy počkám, až nové zuby - špičáky - přerostou mléčné. Tento stav většinou nastane asi kolem 8. měsíce a tou dobou také mléčné zuby většinou odstraňujeme (samozřejmě v narkóze).

    MVDr. Lubomír Hošek

 
Komora veterinárních lékařů České republiky