PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 117 z 461 (záznamy 581 až 585 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Průdek Stanislav2013-05-17 15:09:35127.0.0.1Dobrý den. Moc Vás prosím o sdělení Vašeho názoru na následující problém. Máme tříletou fenku jorkšíra u ní byl diagnostikován dost velký divertikl na jícnu, bránící normálnímu průchodu potravy do žaludku a způsobující nemalé potíže. Protože se těžko smiřujeme s řešením utracením psíčka, poraďte nám prosím, zda je možné zajistit výživu dlouhodobým vyvedením sondy do žaludku. Problém je velmi aktuální, proto prosíme o urychlenou odpověď - Moc děkujeme! Průdek
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den,
v první řadě je nutné zjistit příčinu vzniku divertiklu (např. perzistující ductus arteriosus, po zánětu jícnu, vrozené onemocnění, aj.). Po zjištění příčiny je lepší ji vyřešit, než jen hledat nápravu důsledku. Dlouhodobé umístění gastrické sondy, ať již perkutánně přímo do žaludku nebo přes jícen, je dle mého názoru výrazný zásah do kvality života psa a velmi náročné na udržování. Mám zkušenosti s maximálně měsíčním umístěním této sondy a to byl pes po celou dobu hospitalizován na veterinární klinice. Jedná se pouze o přechodné řešení ne o trvalé.
Doporučuji před jakýmkoliv rozhodnutím konzultaci a kompletní vyšetření na větší klinice (optimálně přímo se specializací na gastroenterologii), protože některé příčiny lze řešit chirurgicky (balotáž jícnu, plastika jícnu, aj.).
S pozdravem
MVDr. Lubomír Hošek - Markéta Šlesingrová2013-05-15 12:30:41127.0.0.1Dobrý den, mému ročnímu králíkovi začala vypadávat srst, a za hlavou má ohraničená holá místa bez ochlupení. Na veterině jsme byly, ale nepřišli na to, co to je, předepsali nám akorát vitamíny. Nevíte, co to může být? Předem děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Šlesingrová,
bohužel, k seriozní odpovědi nemám dostatek informací - jak vypadá kůže, jak je králík chován, krmen, jak kůže vypadá, zda je to svědivé atd. Takže pátrejte se svým lékařem dále, nejhorší je dokázat, že lysinka je třeba jen plemenný znak a že je králík zdráv.
MVDr. Lubomír Hošek - Alžběta2013-05-15 09:51:54127.0.0.1Dobrý den chceme si pořídit pejska Yorkšira ale pani mi poslala foto a nejsem si jista zda je čistokrevný mohli by jste mi poradit prosím? Přikládám foto https://email.seznam.cz/imageshow/44wZWgqg5BPWCrBS2QkvfHcxS5jt_0qHVY3-o9zQclg-cQohvhbyq3uO_dAHmoncoqYV6Cw a chtěla jsem se zeptat jestli je lepši fenka nebo pes když máme děti?
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Alžběto,
vaše rozhodování se podobá pověstnému kupování zajíce v pytli. Pokud chci vědět, jak budou vypadat děti, nechám předvést rodiče, jak prosté. Čistokrevný je nepřesný název pro označení psa s průkazem původu, ve kterém jsou zdokumentováni rodiče a prarodiče daného jedince. Všichni ostatní psi jsou potencionálně tzv. nečistokrevní. K fotce se těžko vyjadřovat, to raději zajděte s chovatelkou k nejbližšímu veterináři, já k tomu mohu jen napsat, že jsem neviděl moc yorkshirů s bílou náprsenkou...
MVDr. Lubomír Hošek - Karolína Fränkelová2013-05-14 14:50:24127.0.0.1Dobrý den, dostala jsem se do relativně bezvýchodné situace, potřebuji vystavit modré průkazy pro dravce, se kterými můj přítel vystupuje v sokolnických ukázkách v zahraničí (země EU). Pan doktor, který nám je vystavoval v minulosti je v pracovní neschopnosti a na klinice, kde působí mi bylo řečeno, že je možné je objednat pouze přes komoru a na klinice je jen vyplní a potvrdí na základě CITES a registračních listů. Poradíte mi na koho se mám obrátit, resp. kde mohu čistopisy průkazů sehnat? Děkuji za odpověď K.F.
Odpovídající: Sylva SkálováDobrý den,
předpokládám, že “modrými průkazy“ máte na mysli petpasy, které jsou potřebné pro cestování do zahraničí. Komora veterinárních lékařů opravdu vyrábí petpasy pro cirkusy a vystoupení se zvířaty – speciálně pak pro ptáky a hlodavce.
Tyto by byly vhodné pro vystoupení, které uvádíte. Pasy si může objednat u KVL pouze veterinární lékař, který Vám potom pas vydá zaregistruje do systému evidence těchto pasů. Laik čistopis nemůže obdržet, vždy pouze veterinární lékař.
S pozdravem
Sylva Skálová - Hanka K.2013-05-14 13:48:11127.0.0.1Dobrý den, mohla bych mít na Vás dotaz ohledně říje u klisny? Mám klisnu, letos připouštíme, hřebce mám doma, klisna je po sonu a prý zdravá a i říje probíhá prý jak má, ale má nepravidelnou říji, první co jsme připouštěli měla 10 dní, druhou za 3 týdny 9 dní a teď se nechá skákat po 14 dnech a je to už 4 den dneska. Stále má veliký zájem o hřebce, jen ho vidí už nastavuje. Mám docela starost, aby zabřezla. Děloha je prý zdravá. Mohla bych se zeptat, jestli nevíte co by to mohlo být, že nezabřezne a má takto nepravidelné říje? Máme šanci, že zabřezne? Oba, hřebec i klisna, jsou plemenní, nejedná se o černou plemenitbu. Klisna je připouštěna poprvé. Stáří 8 let. Mockrát děkuji za odpověď. Hanka
Odpovídající: MVDr. Karel DanielPokud klinickým a ultrazvukovým vyšetřením (nejlépe opakovaným) nebyl zjištěn abnormální stav na pohlavním ústrojí klisny, lze doporučit její opakované krytí hřebcem a následně ranou diagnostiku gravidity. Případné nezabřeznutí může mít řadu příčin na straně hřebce i na straně klisny, včetně embryonální úmrti (tedy úmrti plodu po zabřeznutí), atd. Stav plodu, eventuální přítomnost dvojčat apod. lze rovněž diagnostikovat opakovaným vyšetřením. Intenzita a frekvence říje je u klisny řízena světelným režimem, koncem jara a na začátku léta jsou nejvyšší.
MVDr. K. Daniel