Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 133 z 220 (záznamy 661 až 665 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Lucka
    2010-09-28 10:49:25
    84.21.119.213
    Dobrý den máme vestíka a on mě pořád líže nohy je s pejskem něco nebo to dělají normálně.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    nevím jestli máte štěně nebo dospělého jedince. V prvém případě se může jednat pouze formu štěněčí hry, v druhém případě může jit projev důvodného jednání psa, který si tak vynucuje vaši pozornost, projev radosti apod.
  • Kristýna
    2010-09-26 10:21:45
    85.70.50.63
    Dobrý den, 24.7.2010 měla moje 3měsíční fenka labradora úraz na pravé přední pacce. Ihned jsme ji odvezli k naší veterinářce, která diagnostikovala nedislokované naštípnutí v lokti. Bylo nám řečeno, že to není nic vážného a fenka, že to sama rozchodí. Takže nám naordinovala pouze injekce antibiotik, na které jsme jezdili každý den po dobu 1 týdne. Pří poslední injekci nám bylo řečeno, že se její stav do měsíce zlepší. Stav se nezlepšil ani po 5 týdnech, proto jsme navštívili ordinaci znovu, veterinářka diagnostikovala zánět v lokti a dala nám antibiotika v tabletách. Po týdnu jsme šli na kontrolu, na které nám veterinářka řekla, že má vykloubený loket, což prý není nic vážného a že by jí 1.10.2010 odoperovali, to bylo 20.9.2010. Mému příteli se to nezdálo, proto jsme 22.9. navštívili veterinární kliniku v Plzni, kde nám bylo bohužel řečeno, že jde o frakturu loketního kloubu, která je cca 2 měsíce stará, teď již téměř zhojená, proto je jakákoliv snaha o nápravu nemožná.Ta samá diagnóza mi byla řečena i druhý den na klinice ve Strakonicích. Jsem tedy toho názoru, že naše teď již bývalá ošetřující veterinářka pochybila a chci se tímto zeptat, jestli mám nějakou šanci na dovolání se spravedlnosti. Předem Vám děkuji za odpověď.

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,

    doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením najdete na https://old.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58.
    Menu > Úvod > Informace > Doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením

    Bronislav Kozák
    administrátor
  • Staňková
    2010-09-21 16:30:10
    78.136.183.202
    Dobrý den, potřebovala bych poradit jak nejlépe podat anonymní udání kvůli týrání zvířat a hlavně na koho se obrátit...děkuji za pomoc

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Paní Staňková,

    jak podat anonymní udání vám neporadím. Já bych něco takového nedělal. Anonymní udání je podlé a neobyčejně devalvuje jakoukoliv, byť závažnou, informaci. Máte-li poznatky o týrání zvířat, oznamte to Krajské veterinární správě, anebo Policii ČR. To jsou kompetentní instituce, které věc vyšetří a mohou zjednat nápravu. Pokud však k nim nemáte důvěru a obáváte se, že by prozradily Vaši identitu, raději nedělejte nic a požádejte někoho ke komu důvěru máte.

    S pozdravem
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Jana
    2010-09-21 09:20:17
    212.24.152.254
    Dobrý den,chtěla bych se zeptat na 2 problémy. 1) Jsou nějaké granule,které jsou zaměřené pro feny po kastraci. Moje veterinářka mi řekla, že je má, ale na netu, jsem našla, že takové nejsou. Problémem je to moje 2 letá fena je po kastraci půl roku, a přibrala asi 5 kg. Dávkování granulí light má podle tabulek na obalu, a ještě jí ubírám, rozděluji jí jídlo 2x za den. 2) A další dotaz je úplně opačný. Mám i 2. fenu po kastraci, a ta je až moc hubená a nemůže nabrat. Ta má granule zaměřené na extrémní vytížení psa. Obě žerou odděleně, aby si nemohly žrát granule. Pohybu mají dost, jsou na zahradě a chodíme ven s frisbee. Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní,

    hubenost či obezita jsou primárně interním problémem, takže doporučuji důkladné interní vyšetření (hl. u hubnoucí feny ), které by mohlo odhalit např. nedostatek ve funkci zažívadel, jater či ledvin. Takže hubenost po kastraci většinou nesouvisí přímo s operací, ale představuje samostatný problém. Rozhodně bych zvážil podávání energetických granulí, při některých onemocněních by jste ji tím mohla i ubližovat.
    Přibírání po kastraci je velmi častou komplikací, i když se dosud nepodařilo objasnit jednoznačnou příčinu. Speciální stravu pro kastrované psy nabízí fy Royal Canine - řada Vet care nutrition canine -neutered. Od ostatních výrobců lze použít řady označené maintenance - light - weight - reduction (řazení dle síly efektu). Obecně je daleko důležitější důsledné dávkování krmiv, zachování aktivit a omezení pamlsků než speciální diety.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Dostálová
    2010-09-19 19:40:51
    90.178.183.215
    Dobrý den, před měsícem byl můj mladý jezevčík hospitalizován na klinice XY, vzdálené asi 200 km od místa mého bydliště, protože veterináři v našem městě neměli na diagnostiku a léčbu patřičné vybavení. Po týdnu hospitalizace byl pes propuštěn do domácího ošetření. Kromě podrobného rozpisu všech finančních položek za léčbu a hospitalizaci jsem dostala jen léky a rozpis jejich dávkování, s tím, že lékařská zpráva mě bude odeslána e-mailem. Několikrát jsem na kliniku XY volala a zajímala se o zprávu, protože pes se nelepšil a chtěla jsem pro jistotu navštívit veterináře v místě bydliště. Po týdnu jsem již situaci nevydržela, opět jsem volala na kliniku XY a žádala o zprávu, protože pes se horší a já potřebuji co nejdříve zajet ke svému veterináři. Byla jsem přemlouvána, abych jela na kliniku XY, že psa prohlédnou. Já jsem nechtěla zatěžovat psa dlouhým převozem. Můj veterinář psa vyšetřil a vyjádřil podezření, že stav psa je již neřešitelný. Kontaktoval telefonicky kliniku XY, kde jeho podezření potvrdili. Byla tedy provedena eutanazie, protože komplikace a onemocnění byla tak vážná, že již nebylo možné psa nijak vyléčit. Pět hodin po provedení eutanazie mě přišla na e-mail lékařská zpráva. V této zprávě byl pes popsán zcela v jiném zdravotním stavu, než byl propouštěn, na víc zde bylo rozepsáno jiné dávkování léků, než jsem obdržela při propuštění psa. Jsem velice zklamaná přístup kliniky. Lze na takový postup podat stížnost s nespokojeností s veterinárním ošetřením?

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,

    ano můžete. Doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením najdete na https://old.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58.
    Menu > Úvod > Informace > Doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením

    Bronislav Kozák
    administrátor
 
Komora veterinárních lékařů České republiky