Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 14 z 461 (záznamy 66 až 70 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • IVA
    2016-07-20 22:27:14
    95.85.240.188
    Chtěla bych se zeptat zda když se vydá pas zvířete psa musí být pes i též očipovaný, děkuji

    Odpovídající: MVDr. Martin Grym

    Dobrý den,

    pro vydání pasu musí být pes označen, a to buďto čipováním (nejčastěji) nebo tetováním, pokud bylo tetování provedeno před datem 3. 7. 2011. Tetování není jakožto označení psa akceptováno v Chorvatsku.

    S pozdravem,

    MVDr. Martin Grym

  • Caroline
    2016-07-15 13:27:55
    217.29.7.3
    Dobrý den, mám takový problém s mojí korelou (je to kluk) poslední dobou asi týden v kuse mi přijde taková smutná nebo tak, má hlavu dole skoro pořád má zavřené oči, peříčka jsou furt načepýřená dokáže vydržet na jednom místě i několik hodin a nepohnout se, skoro celé dny mi přijde jako kdyby kýchala a z nosu když kýchne jí vystříknou kapky vodičky nebo něčeho podobného, má i někdy chvilky že se třese třeba hodinu jako by jí byla zima ale my máme v domě dost teplo, někdy mi přijde že by chtěla zvracet, já netuším co jí může být furt si otírá hlavu o rohy nábytku a pořádně nic neděla. Nevíte co s ní může být? Kdyby byla nemocná tak popřípadě doporučit něco co by jí ulevilo.

    Odpovídající: MVDr. Veronika Grymová

    Váš problém není možné vyřešit touto cestou, je nutné co nejdříve navštívit veterinárního lékaře, který papouška vyšetři a doporučí nejvhodnější postup.

    MVDr. Veronika Grymová

  • Martina
    2016-07-10 20:17:52
    78.157.141.254
    Dobrý den, prosím o radu, veterinářka mému králíčkovi píchla do zad kortikoid a vitamín B, kvůli ochrnutí půl poloviny těla, od předních packy až po bříško, pravděpodobně se jednalo o mrtvičku či uraz. Králíčka mi neodborně vyšetřila a dala injekce. Před podáním se králíček snažil více pohybovat, po píchnutí 1 injekci kortikoidu a pak následně druhou, ale vitamín B bodla první do jedné strany a pak jak byla stříkačka do poloviny prázdná tak aplikaci veterinářka přestala a zbytek píchla na druhou stranu poté byl králíček jako smyslu zbavený. Po několika hodinách králíček zemřel. Podle pitvy kterou jsem si nechala provést, ukázalo že králíček vykrvácel vnitřně z levé ledviny. Králíčka bodla do ledviny a napumpovala ji tam vit B. Nejsem jediná kdo takovým to způsobem ztratil své milované zvířátko, na toho má svědomí mnohem víc. Je možné aby veterinářka která čerstvě dostuduje muže bez dostatečné praxe ordinovat? A ještě sama bez asistence? Stalo se to na veterinární klinice v O., MVDr. E. F.. Kdyby tohle udělala člověku tak to měla na svědomí s okamžitým zákazem činnosti a následně jako trestný čin pro úmyslné zabití. U zvířat bohužel tohle není. Jako čerstvý absolvent zdravotnictví jsem se nikde nedozvěděla zda se dá umřít na píchnutí injekce do ledviny (jen u chronického zánětu, ale to je jiná situace). Budu ráda když mi k téhle situaci odpovíte. Předem děkuji.

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,

    k vašemu případu se může vyjádřit pouze Revizní komise KVL ČR.

    Doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením naleznete zde:
    https://old.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58

    Bronislav Kozák
    administrátor

  • Vlada
    2016-06-02 23:01:50
    46.135.117.26
    Dobrý den chci se vás zeptat chovám králíky na výkrm na maso začal jsem letos prvně očkovat vakcínou PESTORIN MorMyx veterinář co tu byl očkovat řekl že to stačí 1 očkovaní a přeočkovat za 6 až 8měs králíci jsou plně chráněný ale když jsem četl jak se to má očkovat Králíci od 4. do 6. týdne stáří 0,5 ml. Králíci od 7. týdne stáří 1 ml. - první vakcinační dávka ve 4. týdnu stáří, - druhá vakcinační dávka v 7. týdnu stáří, - třetí vakcinační dávka v 10. týdnu stáří (chovní králíci). tak se chci zeptat jak často očkovat králíky jak je to správně abych se nemusel bát že mě to umře na mor a kdy je nejlépe prvně očkovat králíky v jakém věku děkuji moc za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Příbalová informace uvádí:

    Po aplikaci antigenů obsažených ve vakcíně do těla zvířete dojde k tvorbě specifických protilátek, které pak chrání imunizované zvíře proti hemoragickému onemocnění a myxomatózou králíků.
    Plná chráněnost po vakcinaci se vyvine u myxomatózy za 9 dní a u hemoragického onemocnění za 10 dnů a přetrvává proti hemoragickému onemocnění po dobu 1 roku a proti myxomatóze po dobu 6 měsíců.

    Doporučuje se následující imunizační schéma:

    Králíci se vakcinují ve věku 10 týdnů.

    V případě nepříznivé nákazové situace je možno vakcinovat v rannějším věku:

    a) vakcinace monovalentní vakcínou proti myxomatóze (Myxoren) od stáří 4 týdnů s následnou revakcinací vakcínou Pestorin Mormyx nejdříve ve věku 10 týdnů. Mezi aplikacemi vakcíny Myxoren a Pestorin Mormyx je nutno zachovat odstup minimálně 2 týdny.

    b) vakcinace vakcínou Pestorin Mormyx od stáří 6 týdnů s následnou revakcinací za 4 týdny.

    U chovných zvířat se doporučuje další revakcinace vakcínou Pestorin Mormyx v 6-ti měsíčních intervalech.

    Dávka: 1 ml bez ohledu na velikost.

    MVDr. K. Daniel

  • Renáta
    2016-05-28 06:38:51
    2a00:1028:8d1c:
    Dobrý den, moc prosím o radu. Mám 4 měsíce starého kozlíka. Ztrácí rovnováhu, nohy ho neposlouchají. Nežere, nepije, nepřežvykuje v dutině břišní ticho. Dnes se objevila i pěna u tlamy, čelisti pevně sevřené nelze otevřít tlamu, skřípání zubů. Veterinář včera píchl ATB a Hepagen, žádná změna. Ostatní kozy jsou v pořádku. Děkuji Hübnerová

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Diagnózu stavu a proto ani odpovídající doporučení nelze vydat na webové poradně, bez odpovídajícího klinického vyšetření atd. Popsané příznaky nicméně mohou napovídat možnost tetanu, případně působení jiných klostridiových toxinů. Léčba tetanu ovšem, při rozvinutých příznacích, bývá často bezvýsledná.

    MVDr. K. Daniel
 
Komora veterinárních lékařů České republiky