Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 159 z 461 (záznamy 791 až 795 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Jana
    2012-08-22 11:32:53
    127.0.0.1
    Dobrý den, Obracím se s prosbou na Vaše stránky. Sháním veterinární lékaře, kteří se zabývají problematikou reprodukce fen a mají nějaká zpracovaná data, která bych mohla použít ve statistice ve své diplomové práci. Prosím o pomoc na koho se případně obrátit. MVDr. V. jsem již kontaktovala. Moc by mi to pomohlo. Samozřejmé je věnování celé jedné diplomové práce a poděkování! Děkuji za jakoukoli Vaší odpověď a Váš čas!!!!

    Odpovídající: Nepřidělen

    Paní Dytrychová,

    pokud si přečtete záhlaví této poradny, zjistíte, že na tento dotaz Vám nemůže nikdo odpovědět.

    Děkuji za pochopení
    Bronislav Kozák
    administrátor

  • zuzana
    2012-08-21 23:33:30
    127.0.0.1
    Dobrý den, mohu naočkovat březí fenu až druhou dávkou očkování proti herpes virusu - 10 dní před předpokládaným porodem, po krytí jsem to již nestihla a ráda bych aby případná narozená štěňátka byla proti herpesu imunní, mám totiž ještě jednu fenu a nyní náhle ve věku 14 dnů ji začala velmi překotně hynout štěňata a já se obávám nejhoršího - herpesu i když už štěňata měli obě - a to vždy bez jakéhokoli úmrtí, příznaky bohužel herpesu odpovídají, děkuji ZK

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    přečtete-li si dobře záhlaví této poradny, seznáte že Váš dotaz pro ní není. Použití vakcíny je vyhrazeno veterinárním lékařům. A to i použití standardní, tj. dle příbalové informace. Veterinární lékař může použít vakcínu tzv. off label, na svoji odpovědnost. Pro takové použití musí mít důvod a musí být schopen si použití obhájit. To se týká i případu, kdy je ke zvážení zda primovakcinaci provést místo boosteru, když už to časově nevychází, aby byla navozena alespoň nějaká hladina protilátek, nebo už raději neočkovat a soustředit se na jiná preventivní opatření. Pravděpodobně by se rozhodoval, mimo jiné, na základě změření hladiny protilátek u feny. To je však také na delší diskusi a odborném posouzení.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • ocelkova pavla
    2012-08-21 18:04:41
    127.0.0.1
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli tříměsíční kocourek může mít hemeroidy a jak se to léčí, stále jezdi po zadku, má krvavou stopu na konečníku a kousek něčeho vyhřezlého... děkuji

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    tříměsíční kocourek hemoroidy (zduření žilní pleteně v konečníku a následné krvácení z těchto varixů) nejspíš nemá. Toto onemocnění je typické pro oblast humánní medicíny, vyskytuje se často u žen i mužů, nikoliv u dětí a humánní lékaři vidí jako jednu z hlavních příčin obtížné vyprazdňování konečníku v sedě. To se u kotěte dá v podstatě vyloučit. Popisované příznaky bývají nejčastěji z důvodu začervení kotěte, ale je-li vyhřezlá část konečníku, byť třeba jen kousek sliznice, jedná se o závažný stav, který vyžaduje intervenci veterinárního lékaře. S návštěvou příliš neotálejte.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Nela
    2012-08-21 15:33:04
    127.0.0.1
    Dobrý den, v neděli jsme byli s pejskem u naší veterinářky MVDr. K. st. v Liberci jelikož měl pejsek křeče do břicha. Je to 9měsíční štěně Yorkshira. Paní doktorka řekla, že to má ze slunce a ať je na dietě. Ani ho neprohlédla. V noci jsme jeli na pohotovost pro zvířata a tam si ho pan doktor ihned vzal na sál a odebral mu 36cm zauzlovaného střeva. Do druhého dne by nepřežil. Operace nás prozatím stála 9000,- . Je možné si někde na počínání MVDr. K. starší stěžovat? Děkuji

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,

    stížnost můžete podat Revizní komisi KVL. Doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením najdete zde:
    https://old.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58

    Bronislav Kozák
    administrátor

  • Wenny
    2012-08-21 12:40:21
    127.0.0.1
    Dobrý den, 6tiletá fenečka Pittbulla shodila 9 kilo, díky nefunkčnosti slinivky, má stále průjmy, i přes to, že jsme pořídili speciální krmivo, které nám bylo doporučeno... Chuť k jídlu má stále velkou, nálada se také nijak nemění, je hravá a veselá... Můžeme pro ni udělat něco víc než jen speciální granule? Pomalu stále hubne a "ztrácí se před očima"... Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    podle Vašeho popisu příznaků a zprávě o "nefunkčnosti slinivky" odhaduji, že Vaše fenečka trpí tzv. exokrinní pankreatickou insuficiencí. Onemocnění je poměrně časté, často vrozené, i když příčiny vzniku mohou být mnohem pestřejší. Charakterem onemocnění je stav způsobený nedostatečnou tvorbou nebo vylučováním trávicích enzymů slinivky břišní do tenkého střeva. Dieta je v léčbě tohoto onemocnění velmi důležitá, ale sama o sobě je dostačující pouze v lehčích formách onemocnění. Základem léčby je náhrada chybějících trávících enzymů, případná další medikace podle stavu a vývoje onemocnění a jednotlivých příznaků. Doporučuji Vám, obraťte se na Vašeho veterináře se žádostí, aby vás referoval s Vaší fenečkou na pracoviště, které se hlouběji zabývá gastrointestinálními onemocněními malých zvířat.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky