Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 163 z 220 (záznamy 811 až 815 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Kateřina Hostašová2010-02-10 16:07:4581.201.60.145Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde a jak bych mohla získat písemný posudek RTG snímku štěněte. Koupili jsme štěně Německého Boxera od paní chovatelky a vyskytl se nám problém. Námi navštívení odborní veterináři se jednoznačně shodují na genetické či vrozené vadě Aplazie levého acetabula, kdežto pan veterinář paní chovatelky napsal, že nelze vyloučit zánět v oblasti kyčelního kloubu, který mohl vzniknout až v době, kdy už jsme štěně měli my a jeho zanedbáním tudíž vznikla tato vada. Tento pan veterinář nám doporučil, abychom se obrátili na pana profesora Nečase, jsme však z Plzně, tudíž osobní návštěva je poněkud problematická. Děkuji za radu a přeji příjemný den.
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
v případě rozhodčího posouzení zdravotního stavu vašeho psa doporučuji následující postup:
-navštívit veterinárního lékaře, který se zabývá ortopedií malých zvířat nejlépe mimo vaše bydliště, který vám po klinickém a rentgenologickém vyšetření stanoví diagnózu a vystaví písemnou zprávu, nebo
- navštívit pracoviště chirurgie a ortopedie na Veterinární a farmaceutické universitě v Brně - (větší váha závěrů pro případný spor)
Žádný veterinární lékař nemůže bez klinického vyšetření stanovovat jakoukoliv diagnózu nebo prognózu onemocnění. - petr2010-02-07 20:03:3190.182.60.236Dobrý den, máme fenku středoasiatského pasteveckého psa a jelikož je trochu víc dominantní tak se nám nedaří ji spojit s jiným psem. Tak jsme se chtěli zeptat jestli je možnost umělého oplodnění. A popřípadě jak to probíhá když ženich je z druhé strany republiky. Děkuji za odpověď, s pozdravem Petr
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekU velkých psů bývá krytí někdy problém, protože tito psi nemají často ve svém okolí konkurenci a setkání se samcem může často vypadat jak setkání medvědů. Bohužel je velmi tenká hranice mezi brutálními námluvami, kdy se psi chtějí téměř zabít a nakonec dojde ke spojení, a mezi skutečnou nevraživostí, kdy fena na sebe skutečně nepustí žádného psa. To samozřejmě mluvím o situaci, že je fena v optimální říji a že neprobíhá pokus o krytí předčasně. Pokud jsou tyto podmínky splněny, a fena pořád odmítá vybraného psa, lze přistoupit k umělé inseminaci. Ta se děje buď čerstvým semenem odebraným přímo na místě nebo chlazeným semenem, kdy na jednom místě je fena v optimální říji, na jiném místě se pes odebere, semeno se naředí a zchladí, a chlazené se převáží ( vydrží až 12 dní a může cestovat prakticky po celém světě ). Na možnosti odběru psa a chlazení semene se informujte u svého veterináře.
Dále je nutno respektovat názory některých, zvláště zahraničních chovatelů, kteří striktně odmítají jiné než přirozené krytí, a psa prostě k odběru pro inseminaci nepustí.
V zásadě bych navrhoval následující postup:
1 . Vyšetřit gynekologicky fenu nejpozději do 7. dne říje a s veterinářem domluvit další vyšetření ( celkové, cytologické a hormonální ) za účelem stanovení optimální doby ke krytí
2. V období optimální říje organizovat přirozené krytí, nebo krytí s dopomocí veterinárního lékaře
3. Pokud se nepodaří asistované krytí, provést inseminaci čerstvým semenem.
4. Pokud je pes vzdálený a lze za ním nákladně cestovat, domluvit si odběr, chlazení a dopravu semene od chovatele psa ( toto je nutné domluvit ještě před háráním feny, chlazení semene neprovádí každá ambulance ). Je nutné počítat s tím, že v rámci republiky bude asi dražší příprava a transport semene než návštěva u psa, případně inseminace čerstvým semenem.
MVDr. Lubomír Hošek - Gasparek2010-02-06 20:01:0878.99.185.100Dobry vecer. Chcel by som sa spytat co mam robit ked mi 5 mesacne stena zjedlo asi polovicu igelitoveho sacka. Dakujem za odpoved.
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý večer,
Nepíšete - a možná ani nevíte, zda štěně sáček rozkousalo, anebo spolklo, jak je velké a jak byl velký sáček. Igelit může zůstat nějakou dobu v žaludku, pacient jej může vyzvracet, anebo se vydá na cestu trávicím traktem. Je možné, že rozcupovaný igelit projde normálně trávicím traktem. V případě, že jsou ve střevě solidní kusy igelitu hrozí nebezpečí jejich naplnění zažitinou, vytvoření jakéhosi "balónku" a následnému zneprůchodnění střeva. Taková situace je velmi nebezpečná a vyžaduje okamžitý zásah. V každém případě byste měl vyhledat veterinárního lékaře, který provede vyšetření a určí další postup.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - hanka2010-02-06 18:07:0684.21.119.213Dobrý večer, máme 7 měsíčního Yorka a v 4 měsících měl 1 ucho nahoře a druhé dole, potom obě nahoře v 5 měsících mu spadli nyní má opět jedno na hoře a druhé dole co s tím? Děkuji
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
zalistujete-li poradnou, naleznete minimálně dvě odpovědi na daný dotaz. Během růstu dochází často ke zhoršení kvality chrupavky boltce. Doporučují se různé postupy, obdobné ošetřování boltců po kupírování, které se provádělo u některých plemen dříve - jako vylepení spadlého boltce do kornoutku, anebo slepení boltců k sobě. Standardně se doporučují pravidelné masáže chrupavky boltce. Dle mých zkušeností, spadl-li boltec u pětiměsíčního jorka, pravděpodobně se to spraví samo. Důležitá je správná strava a napomoci můžete i ostříháním boltců, aby dlouhé chlupy boltec neprověšovaly.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Žanýsek2010-02-06 18:03:0984.21.119.213Dobrý den, mám 2 dotazy. 1. máme 7 měsíčního Yorka a teče mu z očí od 5 měsíců my mysleli, že je to tím, že mu lezou do očí chlupy nyní je ostříhán a teče mu více než předtím čím to je? 2.
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
výtok z očí může mít vícero příčin. Nejspíš se bude jednat o chronický zánět spojivek, může jít např. o neprůchodnost slzných kanálků. Aby mohl kdokoliv určit čím to je, musí oči vyšetřit. Bez vyšetření se bude vždy jednat o pouhé spekulace. V každém případě, chcete-li Yorkovi pomoci, navštivte veterinárního lékaře. O tom, jak je návštěva urgentní, rozhoduje také kvalita výtoku. Je-li výtok stálý, čirý, vodnatý, návštěva zas až tak urgentní nebude. Je-li výtok hnisavý, s vločkami, měli byste se objednat co nejdříve.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík